1000 Pierwszych Dni Dla Zdrowia. Cz. 1.


W ostatni czwartek braliśmy udział w świetnym spotkaniu. Poznaliśmy osobiście ekspertów w dziedzinie odżywiania dzieci i wysłuchaliśmy, co mają na ten temat do powiedzenia Prof. dr hab. n. med. Piotr Socha oraz dr Aleksandra Piotrowska – psycholog dziecięcą. Spotkanie było zorganizowane przez rodziców dla rodziców 🙂 Dziś będzie akademicko, ale uważam, że taki rodzaj informacji też jest potrzebny.

Prezentuję Wam materiał informacyjny, który został przedstawiony na spotkaniu z ekspertami 4 kwietnia 2013 r. Za parę dni ukaże się wpis z odpowiedziami, jakich udzielił Pan Profesor, specjalista zarówno pediatrii, jak i gastroenterologii, który wie, jak wielką wagę dla prawidłowego rozwoju dziecka stanowi jego właściwe odżywianie oraz Pani Doktor, psycholog dziecięcy, która podała dużo przykładów na temat prawidłowego odżywiania  – z życia i przede wszystkim praktyki leczenia.

Nie będę komentować każdego zdjęcia osobno, bo możecie sami wyciągnąć wnioski. Dla mnie wszystkie informacje zawarte niżej są bardzo ważne z punktu widzenia mamy 8 miesięcznego dziecka. Ponieważ od paru tygodni wprowadzam stałe jedzenie w odżywianiu Gabi, chciałam się dowiedzieć co można robić, a czego lepiej unikać podczas karmienia dziecka. Nikt z nas nie chce mieć w domu niejadka. A podczas spotkania dowiedziałam się między innymi, że żadne dziecko nie rodzi się niejadkiem – i trzeba bardzo dużo „wytrwałości i pracy” ze strony rodziców, aby nasze dziecko przestało lubić jeść.

Zachęcam do lektury i wnikliwej analizy wyników badań, które zostały przeprowadzone w 2011 r., gdzie okazuje się jak polskie dzieci są nieprawidłowo żywione.

Każdy, kto chce otrzymywać fajne informacje na temat żywienia dzieci, może polubić 1000 pierwszych dni na Facebooku

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.