22. tydzień ciąży. Witaminy

Jakiś czas temu na Blogu w zakładce Tabsy Ciężarnej przedstawiłam listę i opis tabletek, które przyjmuję w czasie ciąży, m.in. witaminę C, kwas foliowy, magnez. Zostałam zapytana przez Anonimową osobę: “Ale to na raz? Nie za wiele tego?”

Uważam, że każda z nas wie, czego w czasie ciąży potrzebuje i czy lepiej brać witaminy czy dobrze się odżywiać. Ponieważ mój czas ciąży przypada na okres zimowo-wiosenny i nie mam za dużego wyboru jeśli chodzi o warzywa i owoce – przyjmuję tabletki. Trzeba pamiętać, że zmiany w organizmie są duże a przyszła Mama może potrzebować nawet 50% minerałów i witamin niż przed ciążą.
Najlepiej jest zmodyfikować swój dotychczasowy jadłospis. Jeść tylko owoce, warzywa, białe mięso, ryby i przetwory mleczne. Łatwo powiedzieć – trudniej zrobić.

Czy Ty w czasie ciąży przyjmujesz jakieś suplementy diety? 
Wiadomo, że każda z nas powinna jeść przynajmniej kwas foliowy. Chociaż to i tak nie jest regułą. Znam dziewczę, która brała kwas foliowy jeszcze długo przed zajściem w ciążę i taką, która nawet w czasie ciąży go nie bierze. Jest też dziewczyna, która po połknięciu tabletek Prenatal wymiotowała i musiała je odstawić, bo organizm ich nie przyjmował. Zdania na temat przyjmowania tabletek w tym okresie są różne.

A jaki jest Twój przepis na udaną ciążę: brać suplementy diety czy nie brać?

Dziś skończyłam 22 tydzień ciąży.

Komentarze