Herbata z liści malin przed porodem

Herbata z liści malin pomaga głównie w czasie porodu ze względu na to, że ma właściwości wzmacniające mięśnie macicy. Dzięki temu skurcze są skuteczniejsze a poród sprawniejszy.

Do czego przyszłej mamie przyda się herbata z liści malin?

Herbatka z liści malin nie przyspiesza terminu porodu. Nie pomoże w żaden sposób, jeśli kobieta zacznie ją pić po przekroczeniu wyznaczonego terminu porodu. Może tylko nieco usprawnić działanie mięśni macicy, aby poród trwał krócej, nie ma wpływu na moment przyjścia dziecka na świat.

Nie da się przewidzieć przebiegu i czasu trwania porodu. W przypadku naparu z liści malin może się okazać, że tak naprawdę nie pomógł on ani w przyspieszeniu terminu porodu, ani usprawnieniu przebiegu porodu. Warto jednak zmniejszać ryzyko przedłużającego się porodu, gdyż może on wywołać wycieńczenie porodowe, a nawet niedotlenienie dziecka w czasie przechodzenia przez kanał rodny.

Kiedy stosować napar z liści malin?

Jeśli kobieta ciężarna chce zwiększyć szanse, by poród był sprawny, może pić napar z liści malin. Taka herbatka pomoże jednak tylko wtedy, jeśli będzie stosowana przez kilka tygodni. Aby herbata z liści malin rzeczywiście pomogła podczas porodu, trzeba zacząć ją pić kilka tygodni przed planowanym porodem. Niektóre mamy zaczynają ją pić około 32. tygodnia ciąży. W niektórych przypadkach rzeczywiście dochodzi do skrócenia drugiej fazy porodu, czyli fazy skurczów partych.

Naparu z liści malin nie stosuje się, jeśli

  • ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka,
  • poprzedni poród był sprawny i szybki,
  • planowane jest zakończenie ciąży przez cesarskie cięcie,
  • kobieta przeszła wcześniej cesarskie cięcie,
  • kobieta urodziła przedwcześnie,
  • pojawiło się krwawienie z dróg rodnych w drugiej połowie ciąży,
  • w rodzinie kobiety występował rak piersi, jajników, endometrioza lub mięśniaki macicy,
  • kobieta cierpi na nadciśnienie,
  • wystąpi ciąża mnoga.

Herbatę z liści malin można popijać także w czasie porodu.

Herbata z liści malin jest także polecana po porodzie. Usprawnia działanie układu odpornościowego oraz pomaga macicy powrócić do swoich naturalnych rozmiarów. Pozwala także na szybsze i sprawniejsze zwalczanie ewentualnych infekcji.

Jak stosować napar z liści malin?

To, że herbatka z liści malin brzmi niewinnie, nie znaczy, że można ją pić bez umiarkowania. Jak wszystkie zioła, liście malin działają dość silnie na cały organizm. Działanie jest zbliżone do leków. Nie jest tak, że działanie ziół jest słabsze niż leków, a w związku z tym całkowicie bezpieczne. Aby uniknąć zagrożeń, trzeba pić maksymalnie filiżankę naparu z liści malin dziennie. Jeśli pojawiają się dość silne skurcze Braxtona-Hicksa (skurcze przepowiadające), trzeba zmniejszyć ilość wypijanej herbaty lub całkowicie z niej zrezygnować.

Ja zaczęłam pić herbatę z liści malin w 37 tygodniu ciąży i 4 dniu, czyli 2 tygodnie i 3 dni przed planowanym terminem porodu. Herbatkę piję 2 razy dziennie: rano i wieczorem.

1 opakowanie herbatki kosztuje 3,20 zł. Kupiłam w Sklepie Zielarskim Leszno ul. Chrobrego 36.

 

HERBATA Z LIŚCI MALIN jest również dostępna za Allegro w bardzo dobrej cenie!

 

Herbata Malina liść EKO 25g Dary Natury 2,79 zł jedno za opakowanie

Link TUTAJ 

Malina liść, herbatka ziołowa 50 g 3,79 zł za jedno opakowanie

Link TUTAJ

 

Maliny BIO liście pocięte 100g NatVita 7,40 zł za jedno opakowanie

Link TUTAJ

 

Malina Liść suszony 500 g Smaki Natury 19,90 zł za jedno opakowanie

Link TUTAJ

 

 

Komentarze