IKEA Fotel dla Młodej Mamy Poang z podnóżkiem

Podobno jednym z największych przyjaciół Młodej Mamy po urodzeniu dziecka jest fotel. Fotel ma służyć do odpoczynku podczas karmienia dziecka. Nad tym zakupem zastanawiałam się od bardzo dawna. Wiedziałam, że chcę kupić fotel do pokoju Gabi, ale nie wiedziałam jaki.

W IKEA w dziale w fotelami ja i Mój Mąż łącznie spędziliśmy 2 godz. Na początku moim 100% typem był EKTORP JENNYLUND Fotel, Sågmyra różowy, w kratkę


Byłam zdecydowana na ten fotel ze względu na jego poszycie. Taką samą krateczką Gabi ma na tapecie w pokoju. Uznałam, że będzie świetnie razem współgrać. Jednak przed ostatecznym zakupem postanowiłam posiedzieć i wypróbować inne fotele. Ponieważ EKTORP JENNYLUND przypadł mi do gustu pod względem wizualnym, ale komfort siedzenia w fotelu też jest dla mnie ważny.

Następnym modelem fotela, jaki przykuł moją uwagę był EKTORP Fotel, Norlida biały, beżowy 


Zupełnie inny typ. W tym modelu można już spokojnie przyjąć pozycję odprężającą. W EKTORP JENNYLUND pozycja siedząca była wyprostowana.

Jednak im dalej w las tym ciemniej i przeszliśmy do foteli, które mają w swoim zestawie podnóżek. Takim modelem jest BOLIDEN Fotel/podnóżek, bukowy, Genarp jasnobeżowy


O tak, w tym fotelu z podnóżkiem spędziłam dobry kwadrans. Siedziałam, leżałam i rozmawiałam o tym, czy będzie dla mnie odpowiedni. Musiałam śmiesznie wyglądać leżąc w fotelu z brzuchem w 9. miesiącu ciąży, bo każdy, kto przechodził obok jakoś tak dziwnie się patrzył.
Niestety fotel został odrzucony ze względu na materiał, jakim jest obszyty. Materiał jest jakiś atłasowy a rama fotela w środku jest ze stali. Poza tym BOLIDEN jest trochę za wąski w porównaniu do fotela POANG.

Właśnie POANG z podnóżkiem beżowy będzie stał w pokoju Gabi i to właśnie z nim zaprzyjaźniłam się najbardziej podczas dwugodzinnego pobytu w dziale z fotelami i IKEA w Poznaniu.Najważniejsze dla mnie było to, że cały fotel POÄNG wykonany jest z drewna, materiał jest miły w dotyku, ale nie za delikatny, więc można się spodziewać, że szybko nie ulegnie zniszczeniu. Poza tym pokrycie jest zdejmowane i można je prać w pralce 60°C. I na fotel POÄNG jest 10 lat gwarancji!

Ta gwarancja obejmuje defekty w materiałach i wykonaniu następujących elementów ram z serii POÄNG:
• Klejoną warstwowo ramę
• Materiał wspomagający
• Mocowania

Kiedy Gabi już nie będzie karmiona i fotel zacznie przeszkadzać mi w jej pokoju znajdzie się w salonie kominkowym. Mój Mąż twierdzi, że będzie idealnie współgrał ze stylem, jaki chcemy tam wprowadzić. Mam nadzieję, że będę zadowolona z fotela w tym czasie, kiedy będę karmić Gabi.

Źródło: www.ikea.pl

Komentarze