Międzynarodowy Tydzień Bliskości w Lesznie

W tym tygodniu rozpoczyna się  Międzynarodowy Tydzień Bliskości.

Warsztaty i spotkania mają na celu między innymi zaprezentowanie, jak można nosić dziecko w chuście. Mamy szczęście, bo zajęcia odbędą się również w Lesznie i nie musimy daleko jeździć. A co najfajniejsze: spotkania i warsztaty są bezpłatne! Wystarczy być i chłonąć wiedzę, jak gąbka 😉

Międzynarodowy Tydzień Bliskości  został zainicjowany w USA przez stowarzyszenie działające na rzecz propagowania noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich Babywearing International Inc. To cykl imprez: wykładów, spotkań, happeningów, warsztatów etc., organizowanych na zasadzie wolontariatu w całej Polsce przez rodziców dla rodziców również tych przyszłych. WSTĘP WOLNY!

Miło nam jest poinformować, że zostaliśmy przyjęci przez   Babywearing International   do grona Oficjalnych Organizacji Międzynarodowych Świętujących Tydzień Bliskości.   SPRAWDŹ 🙂

PROGRAM

Wtorek 09-10-12

17.00 – 18.00 Salsa w chuście
miejsce: Klub Na Piętrze, os. Rejtana 43
Po raz pierwszy w Lesznie można będzie potańczyć z niemowlakiem w chuście. Zapraszamy tych już zachustowanych jak i tych, którzy chcieliby spróbować. Nie musisz mieć swojej chusty ani umiejętności wiązania. Najpierw przeprowadzimy instruktarz wiązania, będzie można skorzystać z naszych chust, a następnie ruszymy tanecznym krokiem ku relaksowi.
Zajęcia poprowadzi Ewa Bober z grupy Salsa de Caramelos.

Środa 10-10-12

16.30 – 17.30 Mini-warsztaty chustowania dla początkujących (niemowlęta do ok.4 miesiąca)

17.45 – 18.45 Mini-warsztaty chustowania dla początkujących (dzieci powyżej 4 miesiąca)
miejsce: Przedszkole “Kolorowy Świat” ul. Prusa 35
Na pierwszą grupę zapraszamy rodziców, których dzieci jeszcze samodzielnie nie kontrolują główki (dzieci do ok. 4 miesiąca). Na drugą grupę zapraszamy rodziców z dziećmi powyzej 4 miesiąca.
Na warsztacie dowiecie się o fizjologii i bezpieczeństwie noszenia, o zaletach noszenia w chuście dla rozwoju psychoruchowego dziecka, a przede wszystkim nauczycie się poprawnie i bezpiecznie wiązać swoje dziecko w chuście. By uczestniczyć w warsztacie, nie trzeba posiadać własnej chusty. Na czas warsztatu każdy rodzic będzie miał udostępnioną chustę do ćwiczeń.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Warsztaty poprowadzą Doradczynie Chustowe po kursie Akademii Noszenia Dzieci i jednocześnie doświadczone mamy: Milena Nadolna-Dróżdż oraz Natalia Marchewka.

18.45 -19.30 Kto to jest Doula? Czyli profesjonalne wsparcie podczas porodu.
miejsce: Przedszkole “Kolorowy Świat” ul. Prusa 35

Chcesz wiedzieć kim jest doula, w jaki sposób może Ci pomóc w czasie porodu, jakie są jej zadania. Na te i inne pytanie odpowie Natalia  Marchewka  www.doula-gostyn.blogspot. com

Czwartek 12-10-12

18.00 – 19.00 “Przywiązanie” – spotkanie z psycholog Anną Sprutta-Szymlet
miejsce: Przedszkole “Kolorowy Świat” ul. Prusa 35
Spotkanie z psychologiem dotyczyć będzie tematu “Przywiązanie jako istotny czynnik rozwoju psychsopołecznego”. Przywiązanie jako pierwotna relacja z opiekunem, która stanowi fundament każdej następnej relacji budowanej w życiu dorosłym. Porozmawiamy o znaczeniu więzi między dzieckiem a opiekunem, sposobach budowania przywiązania i jego rodzajach.
Sobota 13-10-12
14.00-17.00 Rodzinny Piknik Bliskości (spotkanie z fotografem rodzinnym Agnieszką Wozińską, konkursy z nagrodami)
miejsce: “Leśna Polana” Dabcze

opłata: 10zł/osoby

Zapraszamy na spotkanie wszystkich chustujących, którzy kiedyś chustowali oraz chcieliby chustować. Spędzimy miło czas przy kawce i ciachu. Jak pogoda dopisze rozpalimy ognisko 🙂 A jeśli pogoda nie będzie łaskawa, do naszej dyspozycji będzie ogrzewana sala. Będzie spotkanie z profesjonalnym fotografem Agnieszką Wozińską, która uwieczni nasze spotkanie. Będzie możliwość zasięgnięcia porady u Doradczyni Chustowej Mileny Nadolnej-Dróżdż. Będą konkursy z nagrodami, wymiana doświadczeń oraz możliwość miłego spędzenia czasu.. i niespodzianka 🙂


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE U MILENY:
milena@fundacja-cat.pl
te.503 873 883

Źródło:  www.fundacja-cat.pl


Ja, Gabi i Jakub jedziemy na zajęcia w środę o godz. 16:30. Nasza chusta już czeka 😉
Do miłego zobaczenia!

Komentarze