Blog parentingowy dla mamy i taty. Prawdziwy parenting i lifestyle z dzieckiem. Początkowo ciążowy, teraz rodzinny.

Konopia może być dobra dla dzieci


Od dziś będę prezentować Wam Nowości z Apteki dla Mamy z Dzieckiem. Będą to wpisy Natalii, która jest technikiem farmacji z długim stażem. Może nie bardzo długim, bo jest młodsza ode mnie 😉 Ale świetnie zna się na swojej pracy i będzie nam przedstawiać apteczne newsy.

Od jakiegoś czasu obserwuję bloga Oczekując. Jako, że znam Marysię osobiście, uwielbiam czytać jej posty i oglądać zdjęcia słodkiej Gabisi. Nie jestem Mamą i póki co nie mam tego w planach 😉 Mam na imię Natalia i jestem  farmaceutką. Chciałabym się z Wami- Mamami, podzielić nowinkami na rynku farmaceutycznym 🙂
Nie zawsze jest na to czas aby wypytać miłej Pani w białym fartuszku, tym bardziej, że za nami stoi kolejka do drzwi uroczych staruszków po Apap, który na pewnym etapie życia zdaje się być ratunkiem na wszystko! 😉

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać pewien preparat dla dzieci: Cutis Help Mimi – z zaskakującym składem, który nawet mnie zadziwił – mianowicie z  Konopią  Siewną.
Krem przeznaczony już jest dla noworodków i jego głównym składnikiem jest Konopia Siewna.


Dlaczego te nasiona?

Jak się okazuje, olej z nasion Konopii Siewnych zawiera spory zasób kwasów omega 3 – czyli wypływa korzystnie na profil lipidowy skóry.

Zastosowanie: głównie pielęgnacja skóry dziecka podczas pieluszkowego odparzenia. Właściwości nawilżające i kojące dla podrażnionej skóry bobasa. Zawiera min: glicerynę, cynk, wazelinę, pantenol, który jest głównym składnikiem maści (np Bepanthen czy Alantan). Cena: ok. 50 zł

Wybór i ocenę pozostawiam Wam, ale chętnie usłyszę zdanie na ten temat ze względu oczywiście na kontrowersyjny skład samej Konopii. Użyłabyś go dla swojego dziecka?

Pozdrawiam serdecznie każdą Mamę,

Natalia  🙂

Ja z czystej ciekawości wypróbowałabym ten krem. A dodatkowo znalazłam w internecie takie informacje na temat:

Cutis Help Mimi to balsam do ciała dla dzieci na bazie oleju z konopi. Jest produktem odpowiednim już dla noworodków od pierwszego dnia życia.

Ma działanie:

  • kojące,
  • regenerujące,
  • nawilżające skórę.

Balsam Cutis Help jest kosmetykiem odpowiednim także dla skóry delikatnej i wrażliwej.
Chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
Balsam może być używany do masażu.

A może jest w śród nas Mama, która używa tego balsamu dla swojego dziecka? Czekamy na opinie 🙂

Jeśli macie inne tematy, o których chciałybyście, aby napisała Natalia to proszę piszcie w komentarzach.
Może Pani z Apteki znajdzie czas i nam odpowie 🙂

Komentarze