Magnez dla dzieci jest bardzo ważny.

Wracamy z cyklem “Pani z Apteki”

Natalia jest farmaceutą z czteroletnim stażem i przedstawia nam  nowości z aptecznej półki.

Witam wszystkie Mamy! Pani z Apteki wróciła! Wiem wiem, długo mnie tu nie było i jest mi wstyd! Niestety rozpoczęcie kursu na prawo jazdy jak i dyżury w aptece pochłonęły mnie przez ostatni czas całkowicie, ale już nadrabiam zaległości i biegnę z następnymi poradami 🙂

Dziś Drogie (i przyszłe) Mamy będzie o Magnezie dla dzieci.

Od jakiegoś czasu zaczynają się pojawiać nowe preparaty magnezowe dla dzieci od lat 3. Wcześniej nikt może nie zwracał na to uwagi lub po prostu nie było aż tak to potrzebne, a jednak pierwiastek Magnezu to bardzo istotna rzecz dla naszego organizmu i dla naszych pociech również.

Magnez dla dzieci jest równie ważny jak wapń, ponieważ współpracuje z nim w przewodzeniu impulsów nerwowo-mięśniowych oraz ma zasadniczy wpływ na gęstość kości. Aktywizuje ponad 300 enzymów współpracując z witaminami B1 i B6, co jest istotne w procesie pozyskiwania energii. Bierze udział w syntezie białek. Uczestniczy nie tylko w budowie kości, ale i ścięgien. Magnez kontroluje więc praktycznie wszystkie procesy zachodzące w organizmie wpływając w sposób szczególny na nasze zdrowie.

Obecnie preparaty magnezowe dla dzieci, które są warte uwagi to:

Olimp- Chela MagB6 – Junior saszetki Więcej TUTAJZdrowit Magnum Junior – saszetki Więcej TUTAJOba preparaty są smakowe. Z tego, co mówią mamy w aptece, dzieciaki chętnie je wypijają i chcą jeszcze!

To taki jak za naszych czasów Visolvit, choć nie wiem czy wpada to porównywać, bo Visolvit jest tylko jeden, jedzony palcem to już w ogóle świetnie smakuje! 😉

Magnez dla dzieciaka powyżej 3 lat można też podawać mimo tego, iż bierze jakieś witaminki w płynie, żelkach czy tabletkach.

Pozdrawiam ciepło, Natalia 🙂

P.S. Piszcie, pytajcie – służę swoją wiedzą i poradą!

Komentarze