Zdrowy Kalendarz – mój dobry przyjaciel

Podobno tylko te osoby, które jedzą za dużo masła mają sklerozę.

Ja masła jem bardzo mało – staram się jeść mało pieczywa i jak najmniej tłuszczów.  Mimo to od czasu do czasu zapominam. Najczęściej zapominam o szczepieniach Bryśki. Dzwonią do mnie tego samego dnia z przychodni i pani miłym głosem „zaprasza” na szczepienia. Chyba nie muszę mówić, że wolałabym pamiętać i nie widzieć spojrzenia pielęgniarki 😉


Aktualnie korzystam z tradycyjnego kalendarza. Jednak, albo zapomnę zapisać wizyty u lekarza, albo jak już ją zapiszę, nie otwieram kalendarza przez parę tygodni, bo najzwyczajniej w świecie mam inne rzeczy na głowie.

Parę dni temu dowiedziałam się, że jest coś takiego, jak aplikacja Zdrowy Kalendarz. Nie mam smartfona, nie znam się na tych wszystkich aplikacjach, ale jeśli coś dotyczy zdrowia, z góry jest wiadome, że muszę to sprawdzić.
Wiem, że aplikacja jest bezpłatna, ale jak już wspomniałam: nie znam się na tym. I dlatego weszłam na www.zdrowykalendarz.pl , gdzie ukazała się informacja: Aplikacja przeznaczona jest na urządzenia mobilne, dzięki czemu zawsze możesz mieć ją przy sobie,  została zaprojektowana przez USP Zdrowie w ramach programu Stworzone dla Zdrowia.

Dostępna w sklepach: Google Play i App Store:

 

Klikam, instaluję. I po minucie na tablecie wpisuje swoje dane: data urodzenia, płeć. Wpisuję też Gabi oraz Kubę. Kalendarz służy kontrolowaniu swoich wizyt u specjalistów. Można wpisać wizytę u pediatry, dzień i godzinę oraz przypomnienie o spotkaniu – jak dla mnie najfajniejsza funkcja, bo zapominalska jestem przeokrutnie!

Dodatkowo Kalendarz ma też wizyty, które rekomenduje. Są to np.:

  • Pomiar ciśnienia krwi,
  • BMI – jak dla mnie bomba! Po ciąży warto sprawdzić, jak się sprawy mają 😉
  • Samobadanie piersi,
  • Dentysta – sadysta 😉
  • Cytologia,
  • Badani krwi,
  • Badanie wzroku – te godziny przed komputerem :/ Muszę w końcu umówić się na wizytę do okulisty!
  • USG piersi.

 

Zdrowy Kalendarz to osobisty terminarz badań i wizyt lekarskich, który w praktyczny sposób pomaga dbać o zdrowie moje i najbliższych.  Coś mi się wydaje, że Zdrowy Kalendarz zostanie moim najlepszym przyjacielem na długie miesiące! Będę w nim zapisywać zarówno moje, jak i Gabi wizyty. Kuba nie przepada za chodzeniem do lekarza (ach, ci faceci), ale ja lubię dbać o swoje zdrowie i kontrolować się na bieżąco.
Ogromną rolę odgrywa właściwa i skuteczna edukacja zdrowotna.

To dzięki niej ludzie uczą się, jak dbać o zdrowie własne i innych. „Zdrowy Kalendarz” to świetne rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom samym zatroszczyć się o wykonanie właściwych badań.

Dr Krzysztof Kuszewski
Kierownik Szpitalnictwa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

I mam już pierwsze polecenia dla Kalendarza. Pod koniec czerwca Brysia ma umówione szczepienie a w lipcu mamy kolejną wizytę u rehabilitantki. Ja muszę umówić się do okulisty i na przegląd jamy ustnej do stomatologa. Dodatkowo myślałam o wizycie u dietetyczki – czas oczekiwania na spotkanie około 2 miesiące a to skutecznie mnie zniechęciło do zaplanowania. Jednak teraz o wszystkim będzie pamiętał za mnie Zdrowy Kalendarz i wszystkie spotkania ze specjalistami będą w jednym miejscu. Nareszcie! 🙂

A Wy korzystacie z jakiś aplikacji? Znacie Zdrowy Kalendarz?

Komentarze