Blog parentingowy dla mamy i taty. Prawdziwy parenting i lifestyle z dzieckiem. Początkowo ciążowy, teraz rodzinny.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu – łapiemy klimat Świąt

Jakoś tak, nie jest dla nas klimatem świątecznym stanie nad garnkami, przepychanie się w marketach, skrobanie dopiero co żywej ryby. Wolimy klimat świąt łapać w inny sposób. Choinkę w domu oczywiście mamy, lampki na zewnątrz też :), ale cała ta pozostała ciężka otoczka dookoła przygotowań świątecznych po prostu nam nie leży… Wtedy uciekamy przed ciężką harówą na typowo świąteczną “imprezę” 😀

Uwielbiamy takie miejsca i ten czas tam. Rok temu byliśmy na Weihnachtsmarkt w Dortmundzie – Niemcy są mistrzami (majstrami 😉 w tej dziedzinie. Jednak Wrocław w tym roku pobił nawet zachodniego sąsiada!

Prażone orzechy a potem kawa piernikowa!

I andruty kaliskie – kultowe. Nich córka poznaje tradycje. Tę załapała od razu

Odkąd Gabi chodzi (właściwie śmiga) jestem z niej okrutnie dumny! Nie wiem czy inni rodzice podobnie jak ja zastanawiali się, jak to będzie w przypadku ich malucha – czy będzie takim wstydliwym bobasem chodzącym pod ścianami, czy dziarskim przedszkolakiem rozdającym karty w każdym towarzystwie.

Z Gabrychą jak jest – chyba widać. Jestem dumny!


Tu przydarzyła się iście świąteczna, wigilijna wręcz historia. Otóż Gabi spełniła swój pierwszy prawdziwy dobry uczynek. Zaraz obok miejsca, gdzie siedzieliśmy my, był kominek a na kominku stał sobie pluszowy piesek. Gabi oczywiście swoim “łałałała” (to jest jej hau hau hau) wskazała na niego i dostała do rączki.

Długo nie czekaliśmy, gdy Gabi poszła z nową zdobyczą na drugi koniec lokalu do małego chłopca (Teodora jak się potem dowiedzieliśmy). Teoś od razu zwrócił uwagę na maskotkę, którą miała w ręce Gabi. Mama Teosia wyjaśniła, że Mały tak się interesuje zabawką, bo niedawno identyczną zgubił… Okazało się, że właśnie tu, jakiś czas temu. Piesek wrócił do prawowitego właściciela! Ech, łezka w oku 😀

Gabi mówi: jestę dobrym uczynkię!

Starbucks przygotowany na małych gości

Tuptuś

Wrocławiowi (i sobie) życzymy co rok tak udanego Jarmarku Bożonarodzeniowego! Zaiste europejski poziom!

Komentarze