Ekwipunek do porodu, czyli co powinno znaleźć się w torbie do szpitala

Oto lista rzeczy, które miałam ze sobą spakowane w torbie podczas mojego tygodniowego pobytu we wSPAniałym szpitalu w Lesznie. Może za bardzo szczegółowa, ale ja miałam ze sobą wszystko, co niezbędne! 🙂

Pamiętaj, że każdy szpital ma swoje wymagania i najlepiej zadzwonić do szpitala, w którym będziesz rodzić, aby upewnić się, co musisz mieć ze sobą w tym czasie. Torba do szpitala pomieści bardzo dużo, ale w niektórych szpitalach różne rzeczy są na miejscu i możesz być mile zaskoczona 😉

LISTA RZECZY POTRZEBNYCH W SZPITALU

DLA MAMY

Dokumenty: dowód osobisty, aktualna książeczka ubezpieczeniowa, karta ciąży, skierowanie do porodu (o ile zostało wystawione).

Wyniki badań wykonanych w ciąży: grupa krwi, Hbs + VDRL, morfologia krwi (szczególnie ostatnia), badanie moczu, ewentualne konsultacje lekarzy specjalistów, karty informacyjne z pobytu w szpitalu – jeśli był taki w czasie trwania ciąży.

Przybory toaletowe i kosmetyki: mydło, szampon do włosów + odżywka, suszarka do włosów, balsam do ciała, krem do twarzy, nawilżająca pomadka do ust, gumka-klamra do włosów, szczotka do włosów, ręczniki duży i mały, płyn do higieny intymnej, szczoteczka i pasta do zębów, nitka dentystyczna, podpaski, chusteczki higieniczne, wkładki higieniczne, podpaski BELLA MAMA 2 opakowania, podkłady SENI 1 opakowanie, papier toaletowy

Odzież – podomka-szlafrok [ja nie miałam], skarpetki, biustonosz do karmienia,  2 koszule nocne do karmienia [najlepiej z długim rękawem], nowe papcie lub klapki, majtki jednorazowe [ja nie miałam, ale jak ktoś lubi to może mieć 😉 ]

Wkładki laktacyjne.

Octenisept – dezynfekcja ran i skóry, używałam na ranę po CC.

Napoje – woda mineralne niegazowana (np. Żywiec), soki, herbata.

Sztućce i kubek.

Drobne przekąski – biszkopty, wafle, cukierki, czekolada. Takie przekąski należy zabrać również dla męża, jeśli decydujemy się na poród rodzinny.

Na wypadek przedłużającego się pobytu w szpitalu warto zabrać ze sobą książkę. Ja miałam ze sobą TRACY HOGG Zaklinaczka dzieci.

W przypadku porodu rodzinnego oraz immeresji wodnej: duży ręcznik kąpielowy, top lub podkoszulek (kolorowy), nowe klapki dla osoby towarzyszącej.

Do porodu: woda mała butelka z dziubkiem, glukoza w cukierkach, lizaki, landrynki. Nie zakładać żadnej biżuterii. Paznokcie powinny być obcięte, niepomalowane kolorowym lakierem do paznokci, tipsy zdjęte.

DLA DZIECKA 

Chusteczki nawilżane Pampers zielone – ja miałam 2 opakowania, ale w czasie pobytu Kuba musiał dokupić kolejne.

Pieluszki jednorazowe Pampers rozmiar 1 – Gabi zużyła bardzo dużo pieluszek, więc warto mieć jedno całe opakowanie po porodzie pod ręką.

Rękawiczki lub skarpetki – Gabi używała rękawiczek od pierwszego dnia życia, ponieważ miała długie paznokcie, które obcięłam po 1. tygodniu życia.

Ewentualnie smoczek – nam nie był potrzebny. Smoczek Gabi miała pierwszy raz w buzi około 1. miesiąca życia.

Woda morska w sprayu np. Sterimar Baby lub inny spray do nosa.

Następna torba potrzebna jest dla taty, który przywozi torbę w dzień wyjścia ze szpitala

Torbę można przygotować w czasie ciąży w domu, wtedy mamy pewność, że wszystko, co niezbędne jest spakowane 😉 Znajdują się w niej rzeczy potrzebne podczas wyjścia ze szpitala dla mamy i dla maleństwa.

 

LISTA RZECZY POTRZEBNYCH PODCZAS WYJŚCIA ZE SZPITALA

DLA MAMY 

Rzeczy im wygodniejsze tym lepsze. Ja miałam podczas wyjścia koszulkę, spodnie i japonki. Pamiętajcie o tym, że ubranie musi być dostosowane do pory roku zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.

DLA DZIECKA

Czapeczka „smerfetka”

Koszulka bawełniana rozmiar 56

Kaftanik rozmiar 56

Śpioszki lub pajacyk rozmiar 56

Rożek – ja nie miałam.

Kocyk – obowiązkowo.

Fotelik samochodowy – najważniejszy!

W ramach podziękowań za wSPAniałą opiekę szpitalną  pielęgniarki i położne otrzymały słodkie torty.  Jeśli chcecie dać się miło zapamiętać – polecam 😉

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.