Dzień Ojca Parentingowego

To nasz drugi Dzień Ojca we troje. Nic się nie zmieniło w przeciągu ostatniego roku, Tata i Córka zdają się być zupełnie nierozłączni. Gabi codziennie rano, około 5:30 z łóżeczka woła “Tata, tata!”. O mamie też jej się czasami przypomni, ale to Tata wiedzie prym od rana 😉 To tata najczęściej przygotowuje poranne mleko dla naszego dziecka i rozpoczyna z Gabi dzień.

Każdy może zostać ojcem, ale tylko ktoś wyjątkowy zostaje Tatą.

Już rok temu wiedziałam, że tych dwoje łączy wyjątkowa nić porozumienia, czego dowód możecie zobaczyć we wpisie Córeczka tatusia i tatuś. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło!

Tata jest specjalistą do spraw organizacji najlepszych wycieczek rowerowych! Gabi siedzi w swoim foteliku na rowerze, chichra się i poklepuje Kubę po plecach – dając znak, że czas na przerwę już minął i należy już jechać dalej albo jechać szybciej. Lubi też wkładać mu pod bluzę swoje chłodne rączki i dziko się cieszy kiedy ociec się wzdryga! 😀

Tata nauczył Gabi zjeżdżać ze zjeżdżalni na placu zabaw a w tym tygodniu podjął się uczenia Gabi pływać i razem zjeżdżali z takiej dużej zjeżdżalni na basenie! Ja jestem potwornie strachliwa pod tym względem i miałam serce w gardle, kiedy widziałam Gabi na samej górze, a następnie jadącą w dół… Jednak frajda dla Córki i Taty była niesamowita! 😀 Takie rzeczy tylko z Tatą!

Tata uczy Gabi słuchać dobrej muzyki. Najczęściej słuchają polskiego rocka z Kazikiem i Kultem na czele a nasze dziecko śpiewa refren Polski głośno i wyraźnie intonując “Tu, tu, tu!”. Są dni, kiedy Gabi sama podchodzi do nas i mówi “Tu, tu, tu”. Wtedy wiemy o co chodzi 😉

Tata od prawie dwóch lat codziennie przygotowuje wieczorne SPA dla Gabi. Ilość przypadków, kiedy ja kąpałam dziecko można policzyć na palcach jednej ręki – i są to dni, kiedy Kuba był na wyjazdach służbowych 😉 Zawsze po kąpielce układa dziecko do snu i czeka, aż zaśnie. Daje z siebie 200%! I często żartujemy, że to ja powinnam iść na etat, a Kuba z chęcią zostanie w domu i będzie wychowywać Gabi.

Mówi się, że szczęśliwe dziecko to szczęśliwi rodzice. A ja uważam, że idealny tata to szczęśliwe dziecko, ale również przeszczęśliwa mama. Jestem szczęściarą! Wiem o tym! I każdego dnia dziękuję za to, jakiego cudownego mam męża. Myślę, że Gabi również wie o tym, że jej Tata jest wyjątkowy i w przyszłym roku samodzielnie stworzy laurkę z okazji Dnia Ojca.

Jest ciepłe, słoneczne popołudnie. Córeczka tatusia i Tatuś robią to, co lubią najbardziej – oddają się atrakcjom na rowerowej wycieczce, szaleństwom na placu zabaw, karmieniu zwierzątek, zrywaniu kwiatków. Pewnie znowu pojadą wspólnie do sklepu na małe zakupy, następnie do Cioci nakarmić kotka i pieska, zjedzą smaczną kolację a wieczorem wrócą szczęśliwi do domu. Kuba przygotuje dla Gabi kąpiel, położy ją do łóżeczka i zaczeka aż zaśnie. A wtedy ja będę mogła złożyć mu życzenia – bo Dzień TAKIEGO Ojca to również Dzień Szczęśliwej Mamy.

Taką Córeczkę Tatusia mamy!

 

pod aniołem zakopane plac zabaw zakopane belvedere zakopane

Komentarze