Piknik Szybowcowy, czyli Leszno Rozwiń Skrzydła “w praktyce”

Jakie macie plany na najbliższy weekend? My lecimy pooglądać samoloty!

Z Piknikiem Szybowcowym mamy związane różne wspomnienia, ale Gabi jeszcze ich nie ma. Będzie to dobra okazja, żeby pooglądać samoloty z bliska i z daleka. Córa lubi mieć głowę zadartą ku niebu i machać rączką do pana pilota, nawet jeśli to przelatuje rejsowiec jakieś 10 tys. metrów nad nami.

A jeśli kiedyś poznacie Gabi to poproście ją by pokazała jak lata samolot… Ten sugestywny, aktorski, płynny gest ręką… Kilka razy próbowałem powtórzyć to przed lustrem… Nie da się, tylko ona tak potrafi!

Damy jej więc tę frajdę i na tegorocznym Pikniku Szybowcowym w Lesznie (Leszno – Rozwiń Skrzydła, a nie “tu chce się żyć” – kto widział film Orange, ten wie o co) obejrzymy z bliska a nawet pomacamy i maszyny, i pewnie niejednego lotnika 😉 Nie raz usłyszymy też Gabisiowe “buuuuu” i wystartujemy tą jej rączką w powietrze.

Spotkanie już po raz trzeci poprowadzi dream team: Tadeusz Sznuk (Polskie Radio) oraz Jarek Adamek z lokalnego radia Elka.

Piknik jest okazją, by rodzinnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Można wziąć koc i dobry humor a coś do picia i jedzenia znajdzie się na miejscu.

A piloci zlecą się z całej Europy: z Włoch, Anglii, Francji… Z Polski to wiadomo – nawet na drzwiach od stodoły przylecą 🙂 i przygotowana jest niezła gratka – nocny pokaz lotniczy! Oprócz tego przeloty widokowe, pokazy balonowe… No ODLOT po prostu!

Wiemy już doskonale, że Leszno to nie miasto frajerów 😉 (znów odsyłam do reklamy Orange, jeśli ktoś nie kuma 😛 ) a miasto rodzinne, więc na Pikniku będzie mnóstwo atrakcji dla dzieciaków:

  • wystawa sprzętu wojskowego i lotniczego
  • warsztaty plastyczne dla dzieci 
  • wesołe miasteczko, dmuchańce 
  • sesja autografowa z pilotami 

Jeśli chcecie znać szczegóły to znajdziecie je tutaj: piknikszybowcowy.leszno.pl

Do zobaczenia!

piknik szybo 25 piknik szybo 26 piknik szybo23 piknik szybo24

piknik szybo 3 piknik szybo2 piknik szybo4 piknik szybo5 piknik szybo7 piknik szybo8 piknik szybo10 piknik szybo11

 

 

Komentarze