Niesforne dzieciaki

Na pewno wiele razy mieliście problem z dzieckiem i jego humorami.

Moja koleżanka Natalia – Pani Psycholog, pisała jak radzić sobie z buntem dwulatka we wpisie Bunt dwulatka – jak to przetrwać? Ja wypowiem się w kwestii, kiedy dziecko cierpi na bezsenność oraz zdenerwowanie, które jest ciężko wytłumaczalne. Bardzo dobrym pomysłem jest skierowanie dziecka na rozmowę np. z psychologiem, który określi powód takiego stanu. Apteczna półka również może nieco wspomóc.

Jeżeli zauważasz u swojej pociechy zdenerwowanie, nadpobudliwość, spróbuj podać dziecku MAGNEZ. Dla dzieci dostępny jest w postaci syropu, saszetek oraz tabletek.

Magnezy dostępne w aptekach

Magnum Junior saszetki 

Magnez odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Jest niezbędny dla zachowania równowagi elektrolitowej organizmu, prawidłowej pracy mięśni. Poza tym bierze udział w licznych procesach metabolicznych w organizmie oraz pozytywnie wpływa na kości i zęby, co ma niebagatelne znaczenie w okresie wzrostu młodego organizmu.

Witamina B6 jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, ma pozytywny wpływ na nastrój oraz dodatkowo wzmacnia wchłanianie magnezu w organizmie. Preparat rekomendowany szczególnie dla dzieci nerwowych i nadmiernie ruchliwych. Dla dzieci od 3 roku życia.

magnum-junior-saszetki

Warto spróbować homeopatii

Zawsze to trochę mniej “chemii”, a efekty często bywają zadowalające.

SEDALIA Syrop

Wskazania do stosowania. Lek homeopatyczny stosowany wspomagająco w stanach niepokoju, trudnościach w zasypianiu, zaburzeniach snu.

Dawkowanie i sposób podawania Dzieci od 6 roku życia: 5 ml syropu rano i wieczorem przy pomocy miarki dozującej umieszczonej na zakrętce butelki. Dzieci do 6 roku życia: według wskazań lekarza.

SEDALIA-KOMPOZYCJA-230x224

WAMAG SYROP MAGNEZOWO-WAPNIOWY

wamag-syrop-150-ml

Wskazania do stosowania. Stany niedoboru wapnia i magnezu w organizmie.

Dawkowanie. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej:

  • dzieci od 2 do 5 roku życia 2-3 x 5 ml,
  • dzieci od 6 do 12 roku życia 2-3 x 10 ml.

PROFILAKTIN M

Basic CMYK

Suplement diety. Profilaktin Równowaga Emocji to syrop wzmacniający z zagęszczonym sokiem z poziomek i aronii  polecany w stanach zwiększonego pobudzenia, rozkojarzenia, napięcia i niepokoju.  Dzięki zawartym składnikom przyczynia się do łagodzenia niepokoju i napięcia wywołanego  sytuacjami dnia codziennego (melisa). Działa odprężająco i wspomaga zdrowy sen (rumianek). Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego (magnez, witamina B6).

Wskazania. Polecany w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dzieci dla uzupełnienia diety w wapń, fosfor, żelazo, jod oraz witaminy D3 i B

MELISAL SYROP – UWAGA OD 12 ROKU ŻYCIA- ZAWIERA ETHANOL!

0000138_melisal_forte_syrop_125g_300

Wskazania: w stanach napięcia nerwowego.

Dawkowanie: Doustnie. Ze względu na brak dobrze kontrolowanych badań klinicznych preparatu u dzieci, syrop przeznaczony jest dla dorosłych i dla dzieci powyżej 12 lat. Dzieciom młodszym syrop można podawać tylko po konsultacji z lekarzem pediatrą. Dzieci od 12 lat i dorośli: 2 do 3 razy na dobę po 1 łyżce stołowej (15 ml).   Furanokumaryny zawarte w preparacie uwrażliwiają skórę na światło. Podczas stosowania leku należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promieniowanie UV (np. promieniowanie słoneczne).   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Dotychczas nie stwierdzono. Lek zawiera małe ilości etanolu (mniej niż 100 mg na dawkę). Przyjmowany zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Jeżeli Twoje dziecko nie ma problemów z piciem herbaty, możesz mu zaparzyć na noc liść melisy np. z sokiem malinowym. To najbezpieczniejsza alternatywa 🙂

Każdy z  powyżej wymienionych preparatów powinien być stosowany z konsultacją z lekarzem pediatrą, gdyż to on oceni obiektywnie sytuację czy czasami nie jest to przesadne wyobrażenie i czy warto zakupić jakiś preparat w aptece lub udać się do psychologa.

Pozdrawiam serdecznie i poradą służę.
Natalia
Pani z Apteki

Jeśli macie jakieś pytania a nie chcecie zadać na forum, piszcie na mojego maila: paniZapteki@gmail.com

Komentarze