Łodź Design Festival, dla tych, co kochają design i dla tych, którzy się go uczą

Nie mamy domu urządzonego “na designie”.

Co nie znaczy, że design nas nie zachwyca i że go nie rozumiemy. Rozumiemy, rozumiemy i zachwyca także. Tylko cały czas się go uczymy. Sami w sobie nie mamy tak subtelnego wyczucia, by w naszych głowach, w wyobraźni tworzyć takie sztuki, jak owi twórcy-designerzy.

Wiem, że jeśli kiedyś gdzieś, albo nad morzem, albo w górach :), będziemy mieli swój mały domek, to właśnie “na dizajnie”! Sami go nie zaprojektujemy, sami go nie urządzimy, bo są tacy, którzy robią to dużo, dużo lepiej od nas a inspiracje jakie rodzą się w ich głowach dla nas są nie do pomyślenia, dopóki ich nie zobaczymy, dopóki oni ich nam nie zwizualizują.

Tym bardziej dlatego lubię takie eventy i takie miejsca jak Łodź Design Festival. To świetne miejsce by tam “uczyć się” designu. Złapać choć promil tej inspiracji i nawet ze smutkiem konstatując, że sam nigdy bym nie stworzył tego co właśnie oglądam, wychodzić z nadzieją i przekonaniem, że kiedyś tak ciekawymi, estetycznymi i funkcjonalnymi przedmiotami będzie wypełniona nasza codzienność.

Na Łódź Design Festival wybraliśmy się na zaproszenie Eweliny i Marceliny z Muppetshop. A już niedługo razem z pomocą dziewczyn zaczniemy GRANDE przemiany w naszym domu 🙂

005lodz design festival009lodz design festival 008lodz design festival002lodz design festival 010lodz design festival 011lodz design festival003lodz design festival 012lodz design festival 013lodz design festival 014lodz design festival 015lodz design festival 016lodz design festival 017lodz design festival004lodz design festival007lodz design festival001lodz design festival 018lodz design festival006lodz design festival 019lodz design festival

Komentarze