Mali odkrywcy – duża swoboda! Pięć typów małego ciekawskiego, które pomogą zrozumieć ci Twoje dziecko

Lubimy brać udział w takich eventach z kilku powodów: można wtedy spotkać osoby, z którymi na co dzień spotykamy się tylko online, lubimy poznawać nowych ludzi oraz zawsze z każdego eventu przywozimy do domu nową i cenną wiedzę.

Tym razem na zaproszenie Pampers pojechaliśmy do Warszawy by spotkać się z ambasadorką Pampers Premium Care Karoliną Malinowską oraz ekspertkami Pampers dr Małgorzatą Gołkowską lekarzem pediatrą, Moniką Perkowską psychologiem i dr Katarzyną Sempolską terapeutą integracji sensorycznej.

Na początku spotkania Mariola Mirek, odpowiedzialna za komunikację marki Pampers, pokazała w jaki sposób pieluszki Pampers Active Baby-Dry pomagają zapewnić dziecku suchość lepiej niż pielucha innej marki. Podobno wielu rodziców sądzi, że “sucha pieluszka” to taka, która nie przecieka. A przecież najważniejsze jest, żeby to skóra dziecka pod pieluszką była sucha! Dla nas było to oczywiste.

Pampers wprowadza NOWE, wyjątkowo suche Pampers Premium Care Pants z elastyczną taśmą wokół talii i nóżek dziecka. Innowacyjne pieluchomajtki pomagają zapewnić skórze dziecka idealne warunki w strefie pieluszkowej i są tak miękkie, że maluch nawet ich nie zauważy, gdy będzie miał je na sobie.

Później mieliśmy możliwość wysłuchania porad specjalistek i dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają produkty Pampers w zdrowym rozwoju dziecka. Dr Małgorzata Gołkowska, lekarz pediatra neonatolog, członkini Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, uważa, że dla dziecka najważniejsza jest swoboda przy odkrywaniu świata.

 

Maluszek rozwija się i zdobywa wiedzę o świecie przez doświadczanie go na różne sposoby: dotykając przedmiotów rączkami, stópkami lub biorąc je do buzi. Im swobodniej dziecko odkrywa świat, tym więcej jego narządów zmysłu jest stymulowanych i tym więcej maluch dowiaduje się o świecie. Ponadto, zapewniając dziecku taką swobodę, zachęcamy też jego układ odpornościowy do pracy oraz pomagamy mu rozwijać umiejętności takie jak: utrzymywanie równowagi, koncentracja uwagi, socjalizowanie się, kreatywność i samodzielność.

 

Poznaliśmy też ciekawy podział na pięć typów Małych Odkrywców czyli sposobów, w jakie dzieci poznają otaczający je świata

 

#1 ŻYWE SREBRO

W życiu każdego maleństwa przychodzi moment, kiedy zaczyna odkrywać otaczający go świat. Ciekawość potrafi zaprowadzić dziecko w interesujące miejsca, a zadaniem rodzica jest zapewnienie swobody w każdej zabawie malucha. Chcąc zapewnić dziecku jeszcze więcej atrakcji i spożytkować jego nadmiary energii, możesz zapisać go na zajęcia sportowe np. balet dla maluchów.


 

#2 MAŁY KONSTRUKTOR-ARTYSTA

Gabi już teraz uwielbia zabawę klockami, drewniane budowle czy plastikowe konstrukcje są u nas na porządku dziennym – etap fascynacji klockami przechodzi każde dziecko. Takie zachowanie może oznaczać, że dziecko ma zdolności analityczne lub artystyczne. Już teraz wiem, że jak tylko Gabi podrośnie, będziemy pokazywać jej ciekawe obrazy, zaprowadzimy do muzeum czy do Centrum Nauki Kopernik 🙂


 

#3 KRÓL TOWARZYSTWA

Niektóre dzieci mają wrodzoną ciekawość świata oraz ciekawość ludzi. Taką osobą jest również nasza córka, która w sklepie czy restauracji podchodzi do nieznajomych dzieci (co jest raczej zrozumiałe), ale również do nieznajomych dorosłych, chwaląc się, że np. czeka na zupę pomidorową lub opowiadając jakie lody lubi! Już dawno zauważyliśmy, że Gabi lubi mieć towarzystwo, więc mamy zamiar już za parę miesięcy posłać naszą trzylatkę w przedszkola – tam będzie miała spotkania z koleżankami i kolegami codziennie. Podobno dzieci, które lubią ludzi bardzo często są empatyczne, potrafią osiągać kompromis i w przyszłości mogą mieć zdolności przywódcze.


 

#4 MAŁY FILOZOF

Ten typ dziecka uwielbia teatrzyki, opowieści czy historyjki. Chcąc rozwinąć jego zainteresowania rodzice powinni czytać dziecku książeczki i pokazywać, że jest to interesująca forma spędzania wolnego czasu. Takie dziecko będzie również zachwycone przedstawieniem dla dzieci w teatrze. Mały Filozof dużo rozmyśla i obserwując świat uczy się interakcji społecznych. Zdolności językowe można później rozwijać poprzez naukę języka obcego.


 

#5 MUZYKANCIK

Gabi od dawna ma swoją małą wieżę Hi-Fi oraz miejsce, gdzie trzyma ulubione płyty z piosenkami dla dzieci. Uwielbia śpiewać różne piosenki, ma poczucie rytmu, gra na flecie, cymbałkach, harmonijce czy bębenku – gra po swojemu oczywiście, ale i tak jesteśmy bardzo zaskoczeni, że interesują ją instrumenty muzyczne. Podobno talenty muzyczne malucha są dziedziczone. Chcąc rozwijać zainteresowanie muzyką staraj się zabierać malucha na zajęcia artystyczne, słuchaj w domu różnych rodzajów muzyki.


 

Każde dziecko odkrywa świat na wiele sposobów (co widać chociażby po naszej Młodej) i Twoje dziecko może być zarówno muzykancikiem oraz królem towarzystwa. Maleństwo należy obserwować i zgodnie z tym, co widzimy, proponować dziecku takie aktywności, w których czuje się najlepiej i zapewniać mu odpowiednio dużo swobody, żeby mogło z nich w pełni korzystać. Eksperci Pampers podkreślali, że pomóc w tym może np. zakłdanie dziecku odpowiednio miękkiej i suchej pieluszki, takiej jak zaprezentowana na spotkaniu nowość, pieluchmajteczki Pampers Premium Care Pants.

 

Miękka, sucha pieluszka z pewnością wspiera rozwój dziecka, niezależnie od tego w którym kierunku ten rozwój zmierza najintensywniej.

Odkąd moje dziecko skończyło 8 miesięcy i zaczęło samodzielnie się poruszać i odkrywać świat – mówi Karolina Malinowska, znana modelka i prezenterka telewizyjna, mama trzech chłopców i ambasadorka linii Pampers Premium Care – naprawdę trudno mi za nim nadążyć. Wszystko nagle stało się dla niego interesujące i warte poznania. Zarówno mój syn, jak i ja stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami. On potrzebował komfortu, dzięki któremu mógł być w ciągłym ruchu i uczyć się nowych rzeczy. Natomiast ja nie chciałam go niepotrzebnie hamować, bo wiem, jak ważne dla jego zdrowego rozwoju jest swobodne poznawanie otoczenia, więc dość często musiałam zastanawiać się nad tym, jak zmienić pieluszkę dziecku, które nie chce już leżeć podczas przewijania. A w tym czasie nocniczek był jeszcze dla nas dość odległą przyszłością. Pampers Premium Care Pants pojawiły się w samą porę. Zapewniają aktywnemu dziecku wygodę i suchość, dzięki którym nawet nie wie, że ma je na sobie i całą uwagę może skupić na tym, co naprawdę ważne, a dodatkowo można je bardzo łatwo i szybko założyć maluszkowi, nawet kiedy próbuje uciekać na czworaka.

Pampers Premium Care Pants to:

  • Łatwe zakładanie dziecku, które uczy się samodzielnie poruszać – miękkość i dopasowywanie się do kształtów aktywnego maluszka ułatwiają zakładanie pieluchomajtek. Dzięki elastycznym taśmom wokół pasa i nóżek dziecka, zakładanie Pampers Premium Care Pants ruchliwemu maluchowi jest niezwykle łatwe – po prostu należy je wciągnąć jak majteczki.
  • Niezwykły komfort noszenia i 360 stopni elastycznego dopasowania – Pampers Premium Care Pants otulają ciało dziecka  ze wszystkich stron. Szeroka, elastyczna taśma wokół talii dziecka pozwala utrzymać pieluchomajtki na miejscu. Miękka siateczka przy wycięciach na nóżki zapewnia maluchowi komfort i chroni przed przeciekaniem.
  • Bezproblemowa zmiana – boczki, które łatwo przerwać, sprawiają, że Premium Care Pants łatwo zdjąć bez potrzeby zsuwania ich w dół. Po użyciu wystarczy pieluchomajtki zwinąć do środka tak jak każdą pieluszkę.

Wszystkie produkty Pampers Premium Care oferują pięciogwiazdkową ochronę skóry dziecka:

  • Otulająca miękkość – cudownie miękkie wykończenie wewnątrz i na zewnątrz pieluszki pomaga delikatnie chronić wrażliwą skórę dziecka i jest dla niego przyjemne w dotyku.
  • Do 12 godzin suchości – wkład chłonny szybko absorbuje wilgoć i utrzymuje ją z dala od skóry dziecka, pomagając ją chronić.
  • Technologia pozwalająca skórze oddychać – tak jak pieluszki Pampers Premium Care we wszystkich rozmiarach, także Pampers Premium Care Pants są wykonane z materiałów z mikroporami, które pomagają w cyrkulacji powietrza, pozwalając skórze oddychać, nawet kiedy maluch ma na sobie pieluchomajtki.
  • Balsam pielęgnacyjny na wewnętrznej powłoczce – pomaga chronić delikatną skórę dziecka.
  • Wskaźnik wilgoci – w kontakcie z wilgocią zmienia kolor z żółtego na niebieski i „podpowiada”, kiedy pieluszka jest zmoczona.

Pampers Premium Care Pants są dostępne w sklepie internetowym Agito.pl oraz od marca w sieci drogerii Rossman. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach marki Pampers, odwiedź stronę internetową www.pampers.pl oraz profil PampersPolska na Facebooku.

Zachęcam też do udziału w konkursie Mali Odkrywcy na stronie maliodkrywcy.onet.pl

Spotkanie z Pampersem to już prawie cykliczna impreza 🙂 a ta edycja była zupełnie jak spotkanie dobrych znajomych przy kawie! Podczas panelu z ekspertkami dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami, nawet bardzo szczerze, problemami i tak samo specjalistki, jak i my wzajemnie szukałyśmy najlepszych rozwiązań. Było więc przyjemnie, pożytecznie i otwarcie.

Spędziłam ten czas w gronie świetnych blogerek a Kuba w towarzystwie drugiego z dwóch obecnych tatusiów-blogerów na evencie – Kamila, czyli ojca co ma blog 🙂

Było cudnie! Do zobaczenia dziewczyny! I chłopaki!

 

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Pampers

001pampers event goto 005pampers event goto 006pampers event goto 007pampers event goto 008pampers event goto 009pampers event goto021pampers event goto 010pampers event goto023pampers event goto 012pampers event goto 013pampers event goto022pampers event goto 014pampers event goto 015pampers event goto 016pampers event goto 017pampers event goto019pampers event goto100002pampers100001pampers 018pampers event goto004pampers event goto020pampers event goto003pampers event goto002pampers event gotoKomentarze