WITAJ PRZEDSZKOLE. Część czwarta – idziemy na wycieczkę, bierzemy BARTKA w teczkę. KONKURS + WYNIKI

Idziemy na wycieczkę, bierzemy BARTKA w teczkę.

 

To oczywiście parafraza słów ze znanego wierszyka na potrzeby dzisiejszego wpisu. Wielkimi krokami nadchodzi wrzesień, a wraz z nim pierwsze dni naszych dzieci w przedszkolu. Parę dni temu miałam mały stres związany z pójściem Gabi do przedszkola. Zastanawiałam się czy jest bezpieczna, czy dobrze się bawi i nie płacze za mamą i tatą. Pierwsze dni są najważniejsze – to właśnie od nich zależy, czy dziecko będzie miało dobre skojarzenia z przedszkolem, czy nie będzie bało się rozłąki z rodzicami, czy dobrze się zaadaptuje. Wiem, że wyprawka przedszkolna, którą razem kupiłyśmy może osłodzić pierwsze dni w przedszkolnej rzeczywistości i może coś w tym było, bo od początku tygodnia Gabi wręcz biegnie z radością do przedszkola! A ja chciałabym, aby ta euforia trwała przez kolejne 3 lata 😉

Teraz już ze spokojem patrzę na kolejne dni, tygodnie a nawet miesiące – mimo, że podobno za tydzień mamy mieć w PL prawdziwą jesień: deszcz, wiatr i 16 st.C za oknem. Gorące dni zostaną nam już tylko na zdjęciach z wakacji. Idzie jesień, nie ma co się oszukiwać. Dlatego, jak co sezon przygotowałam dla Was informacje na temat obuwia jesiennego, moje typy najpiękniejszych modeli na sezon Jesień 2015 oraz KONKURS! 🙂

Podczas wybierania jak najładniejszych rzeczy i ubrań dla dziecka nie można zapominać o innych aspektach – wygodzie, ochronie i przede wszystkim zdrowiu. Tyczy się to szczególnie butów, bo od nich zależy ciepło całego organizmu, prawidłowa postawa dziecka, rozwój stóp, a nawet dolegliwości kręgosłupa lub ich brak w przyszłości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze jesiennych butów dla dziecka?

Zarówno lżejsze, jak i cieplejsze buty powinny spełniać podstawowe i obowiązkowe wymogi. By stópki dziecka były zdrowe, tym samym aby miało ono prawidłową postawę ciała (w tym prosty kręgosłup!), buty powinny być wygodne i dopasowane. Jak sprawdzić, czy takie będą? Poniżej kilka wskazówek.

5

#1 SZEROKOŚĆ

Zarówno czubek, jak i pięta powinny być szerokie tak, aby stopa spoczywała wygodnie i nie była uciskana przed materiał (to ją deformuje i skutkuje haluksami!). Przód buta powinien być półokrągły (niespiczasty) oraz wysoki, aby maluch mógł swobodnie poruszać paluszkami. Cholewka tyłu powinna wychodzić wysoko za pietę, aby buty się nie zsuwały oraz aby trzymały sztywno stopę tak, żeby nie doszło do skręcenia kostki.

Bez tytułu

#2 DŁUGOŚĆ

Wkładka powinna być dłuższa od stopy dziecka o 8-10 mm, żeby w bucie zmieściła się skarpetka, ale też aby palce nie stykały się z czubkiem.

 

#3 PODESZWA

Bardzo ważna jest elastyczna, lekka i antypoślizgowa podeszwa. Elastyczna, czyli łatwo zginająca się na linii palców. Pamiętajmy, że dziecko nie ma tak silnych mięśni stóp i stawów jak dorośli, by zmagać się ze sztywną podeszwą. Niezadbanie o ten szczegół skończy się stawianiem przez dziecko stóp na płasko, jak konik.

6

#4 SUROWIEC

Zwróćmy szczególną uwagę na materiał, z którego obuwie jest wykonane. Pamiętajmy, że im bardziej sztuczny materiał, tym większe nieprzyjemności z jego noszenia, m.in. przykry zapach, otarcia skóry, odparzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest skóra naturalna, także w przypadku wkładek, która odprowadza nadmiar wilgoci oraz pochłania pot i daje skórze dziecka oddychać, tym samym nie doprowadza do wyżej wymienionych problemów.

2

#5 WKŁADKA

Świetnie rozwiązania mają buty BARTEK. Tym, co mnie zaciekawiło, była wkładka B-fresh, czyli antybakteryjna i antygrzybiczna wkładka zapewniająca bezpieczeństwo i ochronę. Posiadają ją zarówno modele butów na cieplejsze dni, jak i na te chłodniejsze jesienno-zimowe.

Nowa kolekcja zachwyca bogactwem kolorów

Lekkie półbuty na początek września są kolorowe niczym jesienne liście, a nawet jak wielobarwne kwiaty! Mój typ to pierwszy model – widziałam w sklepie stacjonarnym żółte buciki i wyglądają przepięknie!

Trampki na rzepy są bardzo fajnym rozwiązaniem dla dziecka w każdym wieku. Rok temu Gabi miała bardzo podobny model i idealnie opanowała ich zakładanie oraz zdejmowanie. Aż sama byłam w szoku, że tak szybko jej się to udało, ale zapewne zasługa zapięcia na rzep jest tutaj bardzo ważna.

Ostatni model też jest przepiękny! Motyw kawiatowy zarówno na ubraniach, jak i na obuwiu jest mi bardzo bliski. Piękne koszulki czy sweterki z kolorowym printem już dawno skradły moje serce, a teraz dodatkowo zakochałam się w kwiatach na trampkach, a ostatni model tutaj ten łączy zarówno zapięcie na rzep oraz kwiaty właśnie. Całość wygląda wspaniale!

Bartek jesień 2015
Bartek jesień 20152 Bartek jesień 20153

Rzeczą, która jest dla mnie ważna w okresie jesienno-zimowym są odblaskowe elementy wkomponowane w buciki tak, że przed zmrokiem niemalże ich nie widać, przez co nie psują wizualnego efektu. Za to po zmroku sprawiają, że maluch jest widoczny z daleka. Już nie raz przekonałam się, że wieczorami widać biegnące stópki Gabi właśnie dzięki odblaskom 🙂 A buty z odblaskami można zobaczyć w wybranych modelach BARTKA.

odblaski bartek1 odblaski bartek2 odblaski bartek3

 

Mokasyny takie słodkie

Niżej “wisienka na torcie” w postaci małych cudeniek, na które z pewnością zwrócicie uwagę: kolorowe mokasynków zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Gabi rok temu nosiła takie pomarańczowe i świetnie się sprawdziły! W tym roku z pewnością również takie się zaopatrzymy 🙂 Ostatni model z niebieskim lub błękitnym dodatkiem to mój typ! Mokasyny są miękkie, wygodne, zarazem eleganckie, jak i urocze na swój dziecinny sposób. Można je łączyć z eleganckimi ubraniami oraz z codziennym strojem.

Bartek jesień 20156 Bartek jesień 20155 Bartek jesień 20154

Całą kolekcję jesienną można zobaczyć w sklepie internetowym BATEK www.sklep.bartek.com.pl a nowości TUTAJ. A teraz zapraszamy na konkurs!

Zadanie konkursowe:

ułóż rymowankę z wykorzystaniem słów

„LEKKIE, SPRĘŻYSTE, BEZPIECZNE” promującą jesienną kolekcję obuwia BARTEK.

6 najlepszych odpowiedzi otrzyma BON na zakup jednej pary Bucików BARTEK o dowolnej wartości!

 

Bartek jesień 20151

REGULAMIN KONKURSU

1. Postanowienia ogólne

 • Konkurs trwa od 02.09.2015 r. do 14.09.2015 r.
 • Wyniki konkursu pojawią się na blogu w tym wpisie najpóźniej w dniu 18.09.2015
 • Organizatorem Konkursu jest blog Oczekujac.pl, zwany dalej  „Organizatorem”.
 • Fundatorem nagród w Konkursie jest firma BARTEK S.A. 05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Sosnkowskiego 83, zwany dalej „Fundatorem”
 • W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy Fundatora i Organizatora.

2. Zasady konkursu

 • Konkurs odbywa się na Blogu Oczekujac.pl
 • W czasie konkursu Uczestnicy udzielają odpowiedzi na zadanie konkursowe: ułóż rymowankę z wykorzystaniem słów „LEKKIE, SPRĘŻYSTE, BEZPIECZNE” promującą jesienną kolekcję obuwia BARTEK”. Polecane słowa nie muszą występować w całości i mogą być rozrzucone po rymowance.
 • Każdy Uczestnik może dodać tylko jeden komentarz na blogu.
 • Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez dodanie odpowiedzi na Blogu pod wpisem o konkursie.
 • Każda odpowiedź powinna być wynikiem indywidualnej twórczości Uczestnika i nie może naruszać praw osób trzecich.
 • Nagrodami w Konkursie na blogu jest 6 bonów na zakup jednej pary Bucików BARTEK o dowolnej wartości.
 • Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody lub na ekwiwalent pieniężny.
 • Kryterium przyznania nagrody będzie swobodna ocena zamieszczonych odpowiedzi, dokonana zgodnie z art. 921 § 2 KC, pozwalająca uznać je za najbardziej pomysłowe, oryginalne i nietuzinkowe.
 • Nagrody zostaną przesłane przez Fundatora za pośrednictwem firmy kurierskiej, na adres podany przez laureata, w terminie 14 dni od daty otrzymania przez Organizatora adresu.

3. Dane osobowe

 • Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest Organizator oraz Fundator. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzaniem, w tym z wydaniem nagród, przy zachowaniu zasad określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. poz.926 z późn. zm).
 • Podanie przez Uczestników Konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania.

Wpis powstał w ramach współpracy z marką BARTEK

 

Kochani, niżej wyniki naszego konkursu z BARTKIEM.

Tradycyjnie dziękujemy za wszystkie wierszyki! Każdy z nich był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Wszystkie opowiadały piękną historie, były wiersze długie, krótkie, rymowanki, wyliczanki a nawet haiku! Czytanie ponad 100 wierszyków było dla nas prawdziwą przyjemnością, a ja jestem w wielkim szoku, że mamy takich zdolnych czytelników! 🙂 I oczywiście najchętniej nagrodziłabym każdego z Was, ale niestety nie mam takiej możliwości. Jednak na pocieszenie powiem, że konkursy z Butami BARTEK pojawiają się u nas od czasu do czasu (poprzedni był latem), więc nie odchodźcie za daleko, bo nigdy nie wiadomo, co kolejny miesiąc przyniesie 😉

Jeszcze raz dziękujemy każdemu poecie, a niżej prezentujemy te wiersze, które spodobały się nam w szczególny sposób.

Zwycięzców prosimy o kontakt mailowy do końca tygodnia i życzymy ciepłej oraz złotej jesieni w wygodnym bucikach!

Gdy za oknem zimno, plucha
dziecko w szafie butów szuka.
I wyjmuje butów masę,
by zakręcić znów ‘obcasem’.
I to zawsze jest konieczne,
by buciki były bezpieczne!
By je widać wciąż z daleka.
każda mama na to czeka!
W dni deszczowe, wietrzne, dżdżyste
buty muszą byś sprężyste,
by mała stópka komfort miała,
gdy po kałużach będzie skakała 🙂
Szczęśliwe i zdrowe dziecko w lekkim buciku chodzi
i nic Mu w poznawaniu świata nie przeszkodzi.
Bo urwis wesoły na stopach wygodne buty ma
i zgodzi się z tym każda mama

BUTY BARTEK – wy jesteście jak zdrowie!

Jak bardzo trzeba Was cenić – ten tylko się dowie,
kto Was choć raz zakupił :-).

Ponieważ inwestować w zdrowie dziecięcych stópek chcemy,
bardziej odpowiednich bucików nigdzie nie znajdziemy.

Skóra naturalna, wyprofilowana, przeciwgrzybiczna wkładka
jest marzeniem niejednej mamy każdego (…) latka.

Buty BARTEK – lekkie jak piórko –
są idealne na większe wyjścia i na zwyczajne podwórko.

Sprężyste spody też mają,
za co dziecięce stópki podziękowania składają…

Jakość bucików jest również istotna szalenie,
to dlatego buty BARTEK tak wysoko cenię.

Dodatkowo bezpieczeństwo nóżkom gwarantują,
buty BARTEK odblaski chętnie wszak serwują.

Dlatego nawet o zmroku,
bezpieczne buciki BARTEK dotrzymują naszym dzieciom kroku.

Kolekcja jesienna jest jak barwny ptak…
Więc dzieci wraz z rodzicami skandują na cześć butów BARTEK: ”Jesteśmy na TAK” !!!

W maleńkim raju na lasu skraju ,mieszka mała Agnieszka.
Chatka niewielka jak dla serdelka,piesek,kotek,mama i płotek.
Życie jej smutne wcale,nieuwieżycie,ale szczęśliwa wstaje o świcie.
Pląsa i krąży,bawi, dziury drąży.Tylko butki gubi nigdzie dobiec nie zdąży.
Bosą nogą biegać dzieci nie mogą,na ziemi gałęzie, szkło i inne zło.
Mama wciąż z gardła krzyczy:banana,rosołu,kanapkę no chodź coś sprobuj!
A ona zyje jakby czas nieżył,jakby świętsza od Papieży.
Spóźnienie na mydlenie,na jedzenie ,nawet na przytulenie
To u niej chleb powszedni-bez bredni.Koniec trzeba założyć kaganiec!
Bartek wychodzi naprzeciw nam i mówi:Rozwiązanie mam dla mam
Co ich dzieci spóźniają się na wszystko jak leci!
Więc wybrała Aga mała butki z Bartka takie jak chciała, rózowe tak-myślałam,
Z kwiatowym motywem, bo inaczej się nie nosi w Agi klasie.
Takie lekkie jak puszek, coby dogoniły kilka owocowych muszek
Sprężyste i zawsze czyste,coby skakały wyżej niż kangur mały.
No i się prezentowały na nóżce na której zamieszkac chciały.
Aga śmieje się od rana bo w butach zakochana,no noga wyspoczywana
Bo w końcu biegać może na dworze,czy to w lesie czy u babci w oborze
A gdy zapada zmrok bezpieczeństwa but pilnuje ,szok!
Z daleka się świeci,lubią to dzieci,Bartek na nodze i dawaj w świat leci
Biega szybciej,skacze wyżej,kopie mocniej i do przedszkola idzie hyżej!
No i spóźniac się nie może bo but sam biega po dworze
I przybiega wciąż na czas,taki but to istny skarb!
Bartek dał nam rozwiązanie na bieganie,skakanie i taniec
Więc tylko na nogi zakładać i szaleć, w dobrym bucie zdrowy palec
I stopa jak nieużywana ,może tańczyć do białego rana!
Zdrową nogą dojdziesz dalej, z Bartkiem śmiało w życiu szalej!

Posłuchajcie milusińscy moi!
W butach Bartka chodzić Wam przystoi!
Butki lekkie są niesłychanie,
a to wielkie ich zadanie,
by przez przygód świat,
mogły prowadzić Was.
Przy szaleństwach i zabawach,
ich sprężystość to podstawa.
Bezpiecznie i przyjemnie czas w nich spędzicie,
a swoją radością i uśmiechem nas zachwycicie!

#5 Łukasz K.

Mili Państwo – daję słowo –
Mam ja córkę wyjątkową!

Drugich urodzin jeszcze nie było
A ona broi że aż miło!

Bunt dwulatka trwa już od roku
Babcie, dziadkowie – wszyscy są w szoku!

Jak najczęściej więc wychodzimy
Spodnie trochę podziurawimy…

Przynajmniej widać że dziecko szczęśliwe
I w nocy nie jest nadpobudliwe 🙂

Kilometrów trochę robimy
Po różnych terenach pieszo chodzimy

A że staram się być dobrym tatą
Co nie świeci na mieście gołą klatą

Zakładam córeczce wygodne buty
Co nie są proste i sztywne jak druty;

Których podeszwy są bardzo sprężyste –
Takie cechy są wszak oczywiste!

Buty więc miękkie i lekkie być muszą
Takie co po deszczu szybko się wysuszą

I po błocie szybko je umyję
By żona nie zmyła mi głowy po szyję 😉

Na koniec wisienkę na torcie zostawiłem!
Przecież nie wszystko od razu zdradziłem 😉

Bo najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo
A bezpieczne buty to żadne szaleństwo

Wciągamy więc Bartki na małą stopę
Na spacerze zaliczam małą wtopę

Bo moje trampki dawno ubłocone
Plecy mokre, całe spocone

A córka z dziecięcą radością szaleje
Aż stary tata przy niej kuleje 😉

Idzie BARTEK leśną dróżką
LEKKIE ma buciki
Buzia sama mu się śmieje
w rączce ma patyki

Z tych patyków szałas piękny
zamierza zbudować
Mieszkać w nim jesienią złotą
z kumplami wojować

Nogi niosą go przez liście
szyszki, mech zielony
Buty ma BEZPIECZNE, śliczne,
SPRĘŻYSTE, w balony

Idzie BARTEK do przedszkola
pewny, z dziarską miną
Buty, które ma na nogach
nigdy nie przeminą!

Komentarze