Nowy rodzinny problem: w co ubrać przedszkolaka?

Od początku września, codziennie zadaję sobie jedno pytanie: w co ubrać przedszkolaka?

O ile Kuba przechodzi z Gabi poranne rytuały (pisaliśmy o nich TUTAJ), o tyle do mnie należy przygotowanie ubrania dla dziecka. Kiedy Gabi zaczynała chodzić w połowie sierpnia do przedszkola było w miarę ciepło i wystarczyły krótkie spodenki i luźna koszulka. Teraz zależy mi na tym, aby Gabi w przedszkolu było wygodnie, nie było ani za ciepło, ani za zimno. Dodatkowo uważam, że świat dziecka jest wesoły, kolorowy, pełen zabawy – i takie też powinny być ubrania dla dzieci.

I kiedy tak zastanawiam się, w co ubrać dziecko do przedszkola, do głowy przychodzą mi różne pytania.

KappAhl kolekcja KAXS3

MODNIE CZY WYGODNIE?

Moda od zawsze jest obecna w naszym domu (Kuba wiele lat przepracował w różnych firmach odzieżowych) i chcę też, żeby Gabi już od pierwszych lat wyrobiła sobie poczucie gustu. Teraz oczywiście jest jej zupełnie obojętne co na siebie zakłada, ale to powoli się zmienia i czasami ma ochotę na jedne spodnie, a kolejnym razem nie chce na nie patrzeć. Dla mnie w modowej stylizacji do przedszkola bardzo ważnym aspektem jest wygoda dziecka i odpowiedź na pytanie: czy ona sama to założy? Przedszkole to czas samodzielności i jeśli jest jakaś rzecz, której Gabi nie potrafi sama założyć lub ściągnąć, to takie ubranie zostaje zakopane głęboko w szafie. Przedszkole oznacza również wzmożony ruch (również na świeżym powietrzu), zabawy z rówieśnikami, a tutaj najważniejsza jest wygoda i brak skrępowanych ruchów.

Desktop30

CZY UBIERAĆ DZIECKO NA CEBULĘ?

Tak, ale bez przesady – nie chodzi o to, by dziecko wyglądało, jak mały bałwanek, ale by cały dzień było mu ciepło: zarówno rankiem, kiedy jest przymrozek i w południe, kiedy słońce mocno grzeje. Jesień w Polce ma różne oblicza i najlepiej przygotować ubranie dziecka na różne anomalia pogodowe, a dziecka nie powinno się przegrzewać, więc moim ulubionym zestawem do przedszkola jest:

 • top z długim lub krótkim rękawem – ewentualnie body
 • rozpinana bluza na górę – ewentualnie rozpinany sweterek
 • luźne spodnie – typu dres albo leginsy
 • skarpetki lub rajstopki
 • wygodne majtki
 • kurtka odpowiednia do temperatury za oknem
 • czapka / komin / szal / chusta / rękawiczki

KappAhl kolekcja KAXS2

W CO UBRAĆ PRZEDSZKOLAKA?

 1. Ubranie powinno być miękkie, luźne, z naturalnego materiału, przyjazne w dotyku.
 2. Dziecko powinno móc samodzielnie zdjąć i założyć swoją bluzę, sweterek czy spodnie.
 3. Zapinanie ubrań powinno być dostosowane do możliwości dziecka.
 4. Buty powinny być na przylepce, a kapcie na zapinanie, które umie obsługiwać przedszkolak.

Desktop31

WESOŁO, KOLOROWO, ZABAWNIE!

Z niesamowitym zaciekawieniem obserwuję markę KappAhl. Ostatnio wprowadziła kilka nowości do Kaxs – swojej linii ubrań dla najmłodszych i starszych dzieci. W nowej kolekcji wszystkie bawełniane produkty uszyte są z 100 % ekologicznej bawełny. Kaxs to kolekcja unisex! Dla mnie to bardzo dobra informacja, bo ostatnio robiąc zakupy dla Gabi zauważyłam, że na dziale dla chłopców są fajniejsze koszulki niż dla dziewczynek. Nasza Mała Księżniczka nie zawsze ma ochotę założyć sweterek w kwiatki, ale tak samo jak my, lubi printy w groszki, paski czy motywy zwierzęce – takie urozmaicenie zapewnia właśnie nowa kolekcja Kaxs by KappAhl. Ciekawym połączeniem jest też mocna kombinacja koloru żółtego i czarnego, która będzie bardzo widoczna tej jesieni. Cała kolekcja dziecięca Kaxs dostępna jest na stronie internetowej marki KappAhl, która jest inicjatorem tego wpisu.


Kolekcja Kaxs występuje w szerokiej gamie rozmiarów: od 56 cm aż do 140 cm!


20150924-174932

Desktop32

 untitled (27 of 99) untitled (30 of 99)
untitled (36 of 99)
untitled (38 of 99) untitled (39 of 99) untitled (40 of 99)12

Wpis powstał w ramach współpracy z marką KappAhl
kaxs_top

Komentarze