Jak poznać, że on już Cię nie kocha. 12 pewnych oznak, że to koniec!

 

Romantyczne gesty, takie jak wręczanie kwiatów albo deklaracje, że on Cię kocha znasz tylko z filmów. Jesteście ze sobą wiele lat, ale Twój mężczyzna już dawno przestał mile Cię zaskakiwać, nie robi niespodzianek, a ostatni bukiet kwiatów, jaki od niego dostałaś możesz podziwiać na… zdjęciach. Zastanawiasz się, czy to już koniec miłości, czy może ma kogoś innego, ale nie złapałaś go na zdradzie. Niby jest wam dobrze ze sobą, ale to już nie ten sam facet, co kiedyś.

 

Partner może nieświadomie wysyłać do Ciebie sygnały, które mogą dać do zrozumienia, że to już jest koniec.

 

1. NIE ROZMAWIA Z TOBĄ

Rozmowa czasami jest łatwą sztuką – wystarczy chcieć i nawet temat o pogodzie można rozwijać godzinami. Jednak on z Tobą prawie nie rozmawia. Porusza tylko konieczne tematy, nic więcej. Nie pyta o to, jak minął dzień, jak się czujesz i jakie macie plany na weekend. Uważa, że takie rozmowy to strata czasu.

 

2. NIE JEST TOBĄ OCZAROWANY

Partner traktuje Cię jak powietrze i nie zauważa nawet tego, że zmieniłaś kolor włosów albo fakt, że skróciłaś je o 20 cm. Jest obok, ale nie zauważa Twojej obecności.

 

3. NIE SPĘDZA CZASU Z TOBĄ

Woli spędzać czas przed komputerem, czyta książki lub umawia się z kolegami na piwo – oczywiście koledzy mogą być przykrywką. Nie lubi przebywać w Twoim towarzystwie i zawsze ma jakieś usprawiedliwienie, aby nie wyjść z Tobą do kina lub na romantyczną kolację. Wszystko jest dla niego ważniejsze niż Ty.

 

4. NIE ANGAŻUJE SIĘ W TWOJE ŻYCIE

Sama prowadzisz dom, opłacasz rachunki, jeździsz na zakupy, przygotowujesz posiłki, wychowujesz dziecko. On nigdy nie ma czasu, bo: musi zostać dłużej w pracy, jest zmęczony, musi przeczytać coś ważnego itd.

 

5. NIE STARA SIĘ NA TOBIE ZROBIĆ WRAŻENIA

Jesteście razem już wiele lat, więc on nie musi już starać się przy Tobie, może chodzić w samych majtkach i wygniecionej koszulce, rozrzuca skarpetki w całym domu, zostawia puste butelki po piwie na ławie. Obraz kiedy Twój mężczyzna był elegancko ubrany i cudownie pachniał wydaje się być przed potopowy. Widzisz, że on zdziadział, a Ty razem z nim.

 

6. NIE ŻYJECIE WSPÓLNYM ŻYCIEM

Ty masz swoją pracę, on swoją. Ty swoje obowiązki w domu, on swoje. W wolnym czasie lubicie robić różne rzeczy. On ma przed Tobą tajemnice i masz wrażenie, że ukrywa coś więcej. Nie masz dostępu do jego telefonu, korespondencji, profilu na Facebooku. Twój partner zachowuje się tak, jakby miał do ukrycia wielki sekret, ale pytany o to udaje, że wszystko jest OK. Jest nieszczery, kłamie i oszukuje. Czujesz, że nie jesteś już najważniejszą osobą w jego życiu.

 

7. NIE LUBI SIĘ PRZYTULAĆ

Kobiety zawsze mają czas na przytulanie, ale mężczyźni lubią miziać się tylko wtedy, kiedy kochają. Podchodzisz do niego, a on ucieka? Musi gdzieś zadzwonić albo zjeść kolację? Unika bliskości, Twój dotyk nie sprawia mu przyjemności, a zapach jego skóry możesz poczuć tylko na spoconej koszulce.

 

8. ZAWSZE O TOBIE ZAPOMINA

Ciągle jest zapracowany, zawsze coś mu wypadnie z głowy, właśnie miał złożyć Ci życzenia, ale Ty go ubiegłaś. Nie zdążył kupić kwiatów ani czekoladek, a rocznicę znowu będziecie mieć za rok i wtedy on bardziej się postara. Obiecuje. Jak co roku.

 

9. NIC NIE ZMIENIŁ – A OBIECYWAŁ ZMIENIĆ CAŁY SWÓJ ŚWIAT DLA CIEBIE

Mówił, że przestanie palić, miał zmienić swoje nawyki i zacząć się odchudzać. Miał zmienić swój styl życia, żebyście mogli spędzać więcej czasu razem. Niestety, mecz w telewizji jest ważniejszy, na piwo z kolegami przecież co tydzień wychodzi i to przecież ich tradycja.

 

10. NIE TĘSKNI ZA TOBĄ I NIGDY TEGO NIE MÓWI

Kiedy ostatni raz usłyszałaś zdanie Tęskniłem za Tobą? Nie widzisz błysku w jego oku i uśmiechu, który kiedyś był obecny w czasie waszych spotkań. Wydaje się być zupełnie obojętny na to, czy jesteś daleko czy blisko.

 

11. NIE JEST Z CIEBIE DUMNY

Jest Tobą wiecznie zawiedziony i nigdy z niczego się nie cieszy. Nie wspominając o tym, że nie prawi Ci komplementów, nie mówi, jaki jest z Tobą szczęśliwy.

 

12. NIE POTRAFI CIĘ ROZŚMIESZYĆ NAWET GDY JESTEŚ ZŁA

W życiu każdej z nas przytrafiają się ciężkie momenty i zły humor. Niestety Twój partner nawet nie potrafi zauważyć, że coś Cię smuci albo złości i nawet, jak go oświecisz to najwięcej, co może powiedzieć to Nic się nie stało. Masz ochotę wtedy go zabić!

 

Łączymy się w pary z różnych powodów. Czasami dzieje się tak ze względu na dziecko. Znam też pary z hasłem dopóki kredyt nas nie rozłączy, które męczą się ze sobą przez całe życie. Niekiedy początkowo wspaniała miłość z czasem wygasa i zamiast wielkiego szczęścia oraz wspólnych planów, codziennie dobija szarość dnia codziennego.

Jesteś z kimś, bo tak już wyszło, bo tak chcieli rodzice albo wydawało Ci się, że On jest idealnym partnerem na zawsze. Życie wszystko weryfikuje i pewnego dnia okazuje się, że Ty i On nie macie ze sobą nic wspólnego, mieszkacie razem, ale osobno, On jest obok i w nic się nie angażuje.

Nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie. Głęboko wierzę, że każdy z nas ma zapisaną w gwiazdach drugą połówkę pomarańczy i wystarczy spojrzeć na swój związek z dystansem. Czasami można to uczucie jeszcze uratować, ale to wymaga pracy od każdej ze stron.

Jeśli jednak widzisz się w każdym z powyższych punktów to odpowiedź jest tylko jedna: On Cię nie kocha! I czas odnaleźć nową radość i nową miłość w życiu! Warto – dla siebie samej.

 

Dołącz do nas na Facebooku https://www.facebook.com/Oczekujac

i na Instagramie https://www.instagram.com/oczekujac

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.