Śniadanie, które twoje dziecko będzie chciało jeść codziennie, zobaczysz!

Kiedy mamy gości ja nie wychodzę z kuchni. Nie, nie skarżę się, bardzo to lubię.

 

Nie ukrywajmy, ale z każdej wizyty, gdziekolwiek – czy to wizyta domowa, wczasy, czy konferencja to jedno z żywszych wspomnień jakie nam zostaje w głowie i w sercu, to to związane z tym, co zapamiętał nasz zmysł smaku i po prostu żołądek. Choćbyśmy mieli możliwość na super wczasach podziwiać piękne widoki czy klasyczną sztukę a to wszystko z pustym brzuchem to właśnie to wspomnienie będzie dominujące – niestety – wspomnienie głodu.

Dlatego oprócz setek innych atrakcji jakie zawsze staramy się zapewnić gościom nas odwiedzających, jest ta prosta kwestia – trzeba ich godnie nakarmić. I chyba potwierdzi to każdy, kto już miał okazję u nas być podejmowanym, że nie zawodzę na tym polu. Nie, nic wymyślnego – nie kalmary i ośmiorniczki, bo wbrew pozorom można nie trafić. Dlatego stawiam na klasyki, jeśli śniadanie to jajecznica, jeśli obiad to zrazy wołowe, grill – moje gigantyczne szaszłyki.

Ostatnio, siłą rzeczy, zdecydowanie najczęściej spotykamy się z rodzicami innych dzieci w wieku podobnym do Gabi – oczywiste. Tak też było ostatnio a to kolejne kulinarne wyzwanie. Owszem na pierwszym śniadaniu parówa i ketchup były jak najbardziej na miejscu dla naszych małych gości jak i dla młodocianej gospodyni. Ale żadna szanująca się kuchnia nie powtarza menu dzień po dniu, szczególnie gdy stołują się przedszkolaki, bo: “nuuuuuuuuda, znowu jajko?!”

Miałem gotową odpowiedź, a jakże, w końcu doświadczony ze mnie kuchta a tym bardziej ojciec! Kilka dni wcześniej, przed wizytą gości, wraz z Gabi premierowo przygotowaliśmy dla siebie przepyszne racuchy, do czego zainspirowała nas Bakoma, która to ma też idealnie pasujący do przepisu na nie, Jogurt Naturalny Gęsty Bakoma.

 

racuchy z jogurtem gesty bakoma-8325

 

Przygotowanie jest iście dziecinnie proste, zajmuje chwilę a dla mnie to była podróż sentymentalna 30 lat wstecz. Nawet nie szukając, odnalazłem smak racucha jaki pamiętam z wieku przedszkolnego, kiedy to zdarzało się nam – mojej rodzinie, jadać w stołówce szkolnej jednego z ówczesnych techników mleczarskich w Wielkopolsce. O ile dobrze pamiętam, to w tej kuchni czwartek był dniem właśnie takich potraw mącznych – naleśniki, pierogi, racuchy a ja tak uwielbiałem te ostatnie będąc dzieckiem, że co dzień pytałem mamę czy dziś będą racuchy.

Jakież to było uczucie, kiedy smażąc pierwszą partię z Gabi a potem próbując jedną sztukę poczułem ten sam smak! To chyba nie był przypadek, że tamta stołówka była przy szkole przyszłych mleczarzy i na terenie lokalnego OSMu a te racuchy z naszego przepisu jako jeden z głównych składników mają jogurt.

 

Ok, bo pewnie jesteście ciekawi tego smaku a w brzuchach wam burczy a ja tu się rozciągam z historiami z życia. Poniżej składniki i sposób przygotowania – w formie pisanej, a jeszcze niżej przepis w szybkiej formie filmowej 🙂

 

racuchy z jogurtem gesty bakoma-8345racuchy z jogurtem gesty bakoma-8352

 

PRZEPIS NA JOGURTOWE RACUSZKI Z GRUSZKĄ I ORZECHAMI

250 g Jogurtu Naturalnego Gęstego Bakoma

2 jajka

1,5 szklanki mąki

3 łyżeczki cukru z prawdziwą wanilią

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2 jabłka / 1 twarda gruszka

cukier puder do posypania

olej do smażenia

 

Do miski wlać jogurt, dodać jajka. Wsypać mąkę, cukier, proszek do pieczenia. Wymieszać dokładnie. Dodać pokrojone w kostkę owoce. Wymieszać łyżką.

Na patelni rozgrzać olej, smażyć małe placuszki. Odsączyć na ręczniku papierowym i opruszyć cukrem pudrem, ozdobić kleksem z jogurtu. Podawać z orzechami nerkowca, owocami…

 

No i creme de la creme – pełna fotorelacja z naszego wspólnego smażenia z Gabi! Zapraszamy i SMACZNIASTEGO! – jak mawia ta Mała Kucharka!

 

 

 

racuchy z jogurtem gesty bakoma-8131racuchy z jogurtem gesty bakoma-8134racuchy z jogurtem gesty bakoma-8129racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-2racuchy z jogurtem gesty bakoma-8176racuchy z jogurtem gesty bakoma-8135 racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-3 racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-5 racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-10racuchy z jogurtem gesty bakoma-8247racuchy z jogurtem gesty bakoma-8238racuchy z jogurtem gesty bakoma-8264racuchy z jogurtem gesty bakoma-8276racuchy z jogurtem gesty bakoma-8284 racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-13 racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-16 racuchy z jogurtem gesty bakoma-8324 racuchy z jogurtem gesty bakoma-8338 racuchy z jogurtem gesty bakoma-8343 racuchy z jogurtem gesty bakoma-8350 racuchy z jogurtem gesty bakoma-8355racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-19racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-20racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-21racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-22racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-23racuchy z jogurtem gesty bakoma-2-17

 

Wpis zawiera lokowanie produktu Jogurt Naturalny Gęsty Bakoma

Smażymy i gotujemy na płycie gazowej bez płomienia SOLGAZ

Komentarze