Co robią nasze dzieci, gdy nie patrzymy?

CO ROBIĄ DZIECI, GDY NIE PATRZYMY? To pytanie, które zadaje sobie niejeden rodzic. I jest to temat rzeka, prawda? Opowiedziałem nieco o tym na kanapie Pytania na Śniadanie.

 

Zupełnie nie spodziewałem się, że prowadzący zaczną od rozgrzeszenia nas, czyli rodziców zasiadających na kanapie i zapytają cóż takiego my szalonego jako dzieci majstrowaliśmy. Pewnie gdybym się spodziewał, że Kammel tak będzie dociskał konkrety, to bym przygotował jakąś okrągłą odpowiedź a tak z zaskoczenia i zupełnie na spontanie przez przypadek powiedziałem o najbardziej hardkorowych moich pomysłach. Wymieniłem co prawda tylko dwa, bo Pan Tomek szybko mi przerwał 😉 słysząc w którą stronę to idzie, hehe. No tak, myszy, pająki… A to ósma rano, w sobotę!

Stąd też wiem jak daleko potrafi sięgać wyobraźnia (lub też jej brak :P) u dzieci i chyba dzięki temu jeszcze nigdy nie wzywaliśmy straży pożarnej do palących się firanek. Mamy w domu dwie córki, z moich luźnych obserwacji zauważam też, że dziewczyny jednak chyba są bardziej do okiełznania, chłopaki (co widzę na przykład po moich siostrzeńcach) to zdecydowanie istoty z dużo większą dozą fantazji i skłonności do ryzyka 🙂 . Mamy synków, jak to widzicie?

Obcięte włosy lalki, codzienne malowanie się wszelkimi pisakami, flamastrami, farbkami po całym ciele, radosne “gotowanie” wszystkich rodzajów makaronu jaki właśnie znajduje się w szafkach kuchennych, klasyczne pisanie po ścianach, zjadanie pasty do zębów, smarowanie się przypadkowo znalezionymi kremami – to próbka tego co zaserwowała nam do tej pory Gabriela. Jesteśmy pełni nieposkromionej ciekawości co to będzie, gdy nasz duet zacznie w pełni działać wspólnie i w porozumieniu. Bo również z mojego doświadczenia, jako dziecka, wynika, że w kupie raźniej i dużo więcej kreatywności się wyzwala… Strach się bać!

Mamy już doświadczenie w tym temacie, i to czteroletnie, więc kiedy dostaliśmy zaproszenie do Pytania na Śniadanie, to nie mogliśmy odmówić! Do programu na kanapę usiadłem ja, ponieważ redakcja chciała poznać również męski punkt widzenia na to zagadnienie a chętnych mam było już wystarczająco 🙂 . Na kanapie obok miałem doskonałe towarzystwo: aktorka Marta Chodorowska oraz dziennikarka Katarzyna Burzyńska. Program prowadziła Marzena Rogalska i Tomasz Kammel. W czasie nagrania obecna była też Gabi, ale tylko na początku siedziała przy tacie. Jeśli chcecie wiedzieć, co robiła później to cały materiał można zobaczyć TUTAJ: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/29130437/co-robia-dzieci-gdy-nie-patrzymy

Maria z Miszel czekały za kulisami. Jednak niemowlaki są bardzo nieprzewidywalne i stąd właśnie decyzja o tym, aby dziewczyny zostały poza wizją. Jednak dzielnie towarzyszyły nam mentalnie przed i po wejściu na antenę, a małą relację fotograficzną ze studia możecie zobaczyć niżej.

 

 

 

To była nasza druga wizyta w “Pytaniu na śniadanie”. Kto nas systematycznie czyta ten wie, że tym razem role się odwróciły i poprzednio to Ja, Gabi i Miszel czekaliśmy na Marię za kulisami, kiedy brała udział w prezentowaniu ubrań dla kobiet w ciąży i karmiących piersią – urywek online można zobaczyć tutaj http://pytanienasniadanie.tvp.pl/26281237/moda-dla-kobiet-w-ciazy-i-karmiacych-piersia Tak było 25-07-2016. A dokładnie 7 miesięcy później 18-02-2017 w programie pojawił się Kuba z Gabi.

 

Wiemy, że wiele osób widziało OczekujacTeam w TV, więc dajcie znać w komentarzach jak było! No i napiszcie, co najbardziej hardkorowego wymyśliły Wasze dzieciaki korzystając z nieuwagi rodziców!

 

Komentarze