12 miesiąc Michaliny. Pełzanie. Pierwsze słowo. Szósty ząbek. I pożegnanie z pieluchami!

I stało się: Michalina nie jest już niemowlakiem, a najprawdziwszym w świecie ROCZNIAKIEM!

Te 12 miesięcy zleciały jeszcze szybciej niż 9 miesięcy ciąży! Czas przy jednym dziecku szybko mija, a przy dwójce mknie z prędkością światła! Zaczęłam zastanawiać się, jak to jest z czasem przy trójce dzieci? 😀

MAŁA STATYSTYKA

Dzień podsumowania: 19-5-2017 czyli skończony 12. miesiąc życia Michaliny.

Waga Miszel: około 8,80 kg – waga urodzeniowa 2,87 kg.
Moja waga: 57,4 kg.

Aktualny wzrost Michalinki: około 74 cm.
Rozmiar ciuszków: 74-80 cm. Chociaż 74 nosi już w 90% garderoby.
Rozmiar pieluszki: Pampers Pants 4 na 9-14 kg
Ilość ząbków: 6! Dwie dolne jedynki, dwie dolne dwójki – jeszcze wychodzą. Jednocześnie wychodzą dwie górne jedynki.
Ilość karmień piersią w ciągu doby: mleko mamy rano, wieczorem i w nocy.

DOMOWE OSIĄGNIĘCIA

# Picie przez słomkę jest już bardzo dobrze opanowane przez Miszel. Aktualnie mamy SKIP HOP ZOO BIDON JEDNOROŻEC i z niego Mała pięknie sobie pije. Mamy też SKIP HOP BIDON ZOO MOTYL dla Gabi, bo oczywiście siostry muszą mieć takie same rzeczy 😉

# Siedzenie przy stole jest już codziennym rytuałem – wspólne śniadania, obiady i kolacje są dla nas największą frajdą.

# Miszel umie machać “Pa pa” na powitanie i pożegnanie.

# Umie klaskać “Brawo” od kilku dni i bardzo ją to cieszy!

# Jest bardzo rozgadana i pięknie opowiada już od samego rana aż do wieczora.

# Umie pokazać, że czegoś nie chce – wtedy odsuwa to prawą rączką i głową macha “Nie”.

# Miszel parę razy zasnęła w swoim łóżeczku i spała w nim przez kilka godzin.

# Robi śmieszne minki – czasami nawet zrobiła usta w rybkę!

# W pełni ma opanowany chwyt pęsetowy i szczypcowy.

# Bawi się różnymi zabawkami, z chęcią chwyta po takie, które można przekręcać paluszkiem.

# Lubi zabawę w pełzanie do plastikowej butelki na dywanie i robienie nią “Bam”.

# Od 2 do teraz, czyli 7 czerwca 2017 r. ma “trzydiówkę” – więcej na ten temat będzie w kolejnym wpisie.

PEŁZANIE

To jeszcze nie jest raczkowanie, ale w 100% mogę powiedzieć, że pełzanie już się zaczęło! Miszel w końcu “chodzi” sobie po domu. W dalszym ciągu duże dystanse nie są do pokonania przez nią, ale jeśli jestem w toalecie, a Małą zostawię na dywanie (tak, jak zawsze to robiłam), to po minucie mam już towarzystwo 😉 więc o chwili w samotności w ciągu dnia mogę zapomnieć 😀 Dywan w holu to centralne miejsce w naszym domu i stamtąd Miszel migruje też do sypialni albo do pokoju dziennego. Ślizga się na brzuszku jak taka mała gąsienica! I widać ruch naprzemienny rąk i nóg. Podnosi też coraz częściej pupę i ręce do raczkowania. Mam nadzieję, że za moment wystartuje i będę mogła napisać, że Miszel zaczęła czworakować!

PIERWSZE SŁOWO

Pierwsze słowo Miszel usłyszeliśmy już nie raz w ostatnim miesiącu – Miszel mówi MAMA, TATA, a parę dni temu nawet powiedziała TATA MNIAM, kiedy Kuba przygotowywał dla niej jedzenie, mówił jej o tym a ona to widziała. Mnie przy tym nie było, ale Kuba był pod wielkim wrażeniem Misi! Uczymy ją mówić TAK, NIE, GABI, PAPA, ale bez wielkiego ciśnienia – po prostu do niej to mówimy w odpowiednim kontekście sytuacyjnym. TAK i NIE Miszel umie już mówić, ale tak po swojemu. Najfajniej, kiedy mówi TAK i cieszy się z czegoś całą sobą! A my cieszymy się z jej pierwszych słówek!

SZÓSTY ZĄBEK

Ostatnio pisałam, że Misia miała blisko 40 st. C gorączki przez ząbki i teraz już mamy pewność, że właśnie one były powodem jej złego samopoczucia. Miesiąc temu wychodziły Małej dwa kiełki, a ostatnio dołączyły do nich kolejne dwa – górne jedynki w końcu próbowały się przebić i zapewne to one dały się nam we znaki. Oby kolejne ząbki wychodziły bez 40 stopniowej gorączki… Aktualnie Miszel ma sześć zębów.

SPANIE W SWOIM ŁÓŻECZKU

I tutaj najlepsza NOWOŚĆ DLA MAMY: Michalina przesypia parę godzin w swoim łóżeczku! W zasadzie jest to noc od 24:00, bo przeważnie wtedy mamy ostatnie karmienie piersią, aż do 6:00, kiedy to rozpoczynamy dzień. Albo robi sobie popołudniowe drzemki w swoim łóżeczku. Właśnie teraz, w okresie letnim, Miszel budzi się o 6:00 i jest już wyspana. Pewnie pomyślicie, że to bardzo wcześnie. Nie dla mnie! Miałam już pobudki z Miszel o 5:30 oraz o 4:44 ostatnio, więc jak widzę 6:00 na zegarze to cieszę się, że to nie 4:00 😀

W temacie przesypiania całej nocy dwa razy stało się tak, że Misia nie budziła się nocy na karmienie, a wtedy ja miałam w pełni przespaną noc. Byłam wtedy w tak wielkim szoku, że podświadomie czuwałam całą noc i czekałam na nocną kolację Miśki, ale oczywiście się nie obudziła. Wiem, że gdzieś na świecie żyją dzieci, które przesypiają całą noc już od urodzenia lub najpóźniej w wieku 3 miesięcy, jednak ja mam inny model dziecka 😉 Dlatego cieszy mnie fakt, że miałam kilka godzin ciągiem przeznaczonych na sen. Teraz wszystko wróciło do normy i Miszel normalnie budzi się na karmienie piersią w nocy, czasami śpi w dużym łóżku, ale coraz częściej w swoim łóżeczku, co bardzo nas cieszy. W związku z tym powoli myślimy, by Miśkę wprowadzić do pokoju Gabi i “odzyskać” sypialnię tylko dla siebie.

 

POŻEGNANIE Z PIELUSZKAMI!

Nasz Roczniak nie używa już pieluszek! Miszel jest coraz aktywniejsza dlatego postanowiliśmy wymienić jej pieluszki PAMPERS ACTIVE BABY-DRY na PIELUCHOMAJTECZKI PAMPERS PANTS, bo to idealne rozwiązanie dla aktywnych maluchów! Pamiętam, że Gabi też takie nosiła i Miszel właśnie jest na takim etapie, że pieluchomajteczki świetnie się sprawdzają. Przy tak ruchliwym dziecku ich konstrukcja jest o wiele skuteczniejsza niż zwykłej pieluchy zapinanej na rzep, szeroki pas na biodrach stabilnie trzyma, pieluszka się nie przesuwa a paski nie uwierają w brzuszek.

Pampers Pants są idealne wtedy kiedy maluszek zaczyna wiercić się na przewijaku i zmiana pieluszki nie jest już taka prosta. Dodatkowo bardzo łatwo je zmienić – wystarczy rozerwać boczki i za pomocą paseczka, który jest z tyłu pieluszki zawinąć zawartość w mały rulonik. My z Gabi zrobiłyśmy nawet rodzinny TEST Pampers Pants w naszym laboratorium!

 PIELUCHOMAJTECZKI PAMPERS PANTS – WIELKI TEST

Pampers zaprosił Miszel do testowania swoich pieluchomajteczek, a my zapraszamy Was! Wśród wszystkich osób, które tutaj pod wpisem zostawią swój komentarz rozpoczynający się od słów “Test Pampers Pants” wybiorę 30 osób, które otrzymają opakowanie Pampers Pants i razem z nami będą testowały pieluchomajteczki. Możliwość testowania jest w rozmiarze od 3 do 6. Przy okazji wpisywania komentarza proszę o podanie rozmiaru pieluszki dziecka. W komentarzu można napisać np. “Test Pampers Pants rozmiar 4”. Dlatego jeśli nie znasz Pampers Pants, a Twoje dziecko korzystało dotychczas tylko ze zwykłych pieluszek, to jest okazja, aby poznać nowe fajne rozwiązanie dla najmłodszych. Po Waszm teście poproszę Was o opinię, którą zaprezentuję na blogu oraz by swoją opinię umieścić na feedo.pl w miejscu na RECENZJE MARKI PAMPERS

Wyniki Testu pojawią się na blogu w czerwcu, a Wasza opinia zostanie umieszczona w moim wpisie z podsumowaniem.

 

 

To jak, jesteście chętne na WIELKI TEST Pampers Pants? Czekam na Wasze zgłoszenia w komentarzach pod tym wpisem do poniedziałku, czyli do 12 czerwca 2017. Osoby chętne do recenzowania wybiorę w połowie tygodnia, a do niedzieli będę zbierać adresy do wysyłki, więc nie odchodźcie za daleko! Wysyłka pieluchomajteczek nastąpi już za parę! Dajcie znać o WIELKIM TEŚCIE znajomym mamom – może też będą chciały zrezencować Pampers Pants?

A ja już teraz z niecierpliwością czekam na Wasze zgłoszenia!


 

MALI RECENZENCI PAMPERS PANTS

Dziewczyny, bardzo dziękuję za Wasze zgłoszenia! Wielki Test PAMPERS PANTS przed nami! Z ponad 200 komentarzy wybrałam po 10 bobasów z każdej rozmiarówki, które będą testować rozmiar 3, 4 oraz 5. Niżej podaję osoby, które razem z nami będą sprawdzać, testować, recenzować Pantsy! Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania!

Wybrane osoby proszę teraz o wiadomość na nasz adres mailowy – jest w prawym górnym rogu zakładka KONTAKT. Tytuł wiadomości proszę wpisać PAMPERS PANTS WIELKI TEST, a w treści proszę podać imię, nazwisko, adres, numer telefonu dla kuriera oraz dane z poniższej listy 🙂

Na wiadomość czekam do soboty 17.06.2017. Jeśli jakaś osoba do tego czasu nie poda mi danych do wysyłki, wybieram kolejną do testów, więc śpieszcie się!

Czekam na Wasze wiadomości i miłych testów życzę! Mam nadzieję, że Wasze bobasy będą zadowolone!

 

Rozmiar 3

Beata Drozda i Karolka
Żaneta Brożyna i Wiktor
Natalia Weszka i Marita
Ewelina Krupa i Kubuś
Anna Aga i Ela
Diana Urszula i Piotrek
Sylwia Włodarz i Lenka
Marta M. i Mateusz
Wiktoria Majorek i Marysia
Justyna Warmińska i Mia

Rozmiar 4

Aleksandra Skuza i Juliusz
Marta Tomczak i Leonard
Paulina Kotlarska i Kuba
Julia Zielińska i Antek
Lidia Liberek i Jula
Kasia Klich i Zuza
Adriana Jędrzejak-Jeka i Tymek
Aleksandra Michałek i Małgosia
Angelika Golis i Zosia
Patrycja Ewa Siwiec i Hania

Rozmiar 5

Agnieszka Chojnacka-Kusz i Kubuś
Weronika Łucja Stasiak i Piotruś
Paulina Jurczenia i Eliza
Marta Mosiek i Piotruś
Kasia Albin i Krzyś
Izabela Kozłowska i Oluś
Marta Sta i Tymuś
Katarzyna Wolińska i Franio
Marta Otocka i Adaś
Małgosia Rataj i Tymonek

Komentarze