Po co komu animacje dla dzieci na wakacjach?

Wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem ważne jest to, by być razem, cieszyć się chwilą, czerpać z wakacji to, co najlepsze! I my planując rodzinny pobyt jedziemy właśnie z takim nastawieniem. Ale jest jedna rzecz, która na miejscu MUSI być i bez której ani rusz. To animacje dla dzieci.

 

Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic. Każdy, kto ma nawet małego bobasa dobrze o tym wie. Niespokojne dziecko lub niezadowolone maleństwo może popsuć każdy, nawet idealnie przygotowany wcześniej wyjazd. My, nauczeni już doświadczeniem, mamy jeden obowiązkowy punkt, który w czasie pobytu poza domem musi być i koniec.

 

 

CZYM ZAJĄĆ MALUCHA?

Animacje dla dzieci bywają różne. Czasami jest to sala zabaw z prawdziwego zdarzenia, innym razem to animatorka, która nasze dzieci traktuje jak swoje, taka ciocia, która już pierwszego dnia wie wszystko o Twoim dziecku. Dziś niemal każdy hotel ma swoje urozmaicenia jeśli chodzi o ofertę dla dzieci, ale to, co spotkało nas w tym roku to absolutna nowość.

Musicie wiedzieć, że w Hotelu Belvedere zawsze jest cała grupa animatorek. Są to zazwyczaj młode dziewczyny, a wśród nich Gabi miała oczywiście swoją ulubioną Panią. Animatorki zajmowały się dziećmi przez cały dzień – plan aktywności zaczynał się tuż po śniadaniu czyli o 10:00 a cały line-up atrakcji zamykał się ok. godziny 20:00, więc jeśli od rana lub po południu było deszczowo, to w hotelu Gabi zawsze miała cały czas zajęty. Czasami bywało też tak, że musieliśmy ją w jakiś sposób zachęcić, by zechciała wyjść z nami na spacer, bo animacje w Belvedere były takie zajmujące, że Młoda nie chciała żadnych z nich opuścić! Na szczęście lody na mieście zawsze na nią działały 😉

 

 

ANIMACJE DLA DZIECI

A teraz najważniejsze. Być może Wy już wcześniej spotkaliście się z takimi atrakcjami dla dzieci organizowanymi przez hotel, ale dla nas to był pierwszy raz i byliśmy pełni zachwytu i podziwu dla całej kadry, która przygotowała i realizowała animacje z najmłodszymi, a, to dlatego, że codziennie jedna z aktywności odbywała się poza hotelem! I tak każdego kolejnego dnia, po śniadaniu Gabi szła: do parku linowego, do manufaktury słodyczy, na leśny survival z ratownikiem TOPR, na wycieczkę krajoznawczą  do jaskini, do gabinetu luster i parku miejskiego, czy bacowskim szlakiem do górskiej „fabryki” oscypka i buncu. No szał! Ale oczywiście dziecko cieszyły też te bardziej prozaiczne atrakcje – jak zajęcia plastyczne, gdzie z Paniami Animatorkami zrobiła n a przykład pachnącego, kolorowego, brokatowego „glutka”, który towarzyszył jej, i nam, przez cały pobyt, albo makietę gór 3D z jednej kartki… Razem z Gabi z zapartym tchem słuchaliśmy dwugodzinnych opowieści ratownika TOPR, niesamowity człowiek, który mimo młodego wieku przeżył kawał przygody, dziś szkoli nawet służby wojskowe i policyjne a do tego wspaniale umie opowiadać, tak że i dzieciaki, i dorośli zbierali szczęki z podłogi kiedy opowiadał o przyrodzie, górach, akcjach ratowniczych, sposobach na przetrwanie samemu w lesie, herbacie z szyszek świerku itp… Zresztą, zobaczcie sami!

 

 

PROGRAM WAKACYJNY Z TRIP KIDS ZONE

 

PONIEDZIAŁEK

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Wyprawa do manufaktury cukierków (pokaz, warsztaty, certyfikat małego karmelarza).

Kid’Spa – dzień relaksu na chmurce – słodkie zabiegi dla najmłodszych.

Śladem Trip Kids Zone – letnie podchody (zagadki, mapa, kompas, panorama).

Przydatne gadżety – zajęcia „zrób to sam”.

 

WTOREK

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Bacowskim szlakiem – wyprawa do góralskich fabryki oscypka i buncu.

Tatrzańskie impresje – pastele, sztaluga, teren.

Tajemnice z głębi gór – opowieści o wilkach i niedźwiedziach (interaktywne zajęcia z leśniczym).

Anglimacje – wesołe zajęcia dla najmłodszych z angielskim w tle.

 

 

ŚRODA

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Rowerowe szaleństwo w parku miejskim, wizyta na wystawie figur woskowych i w gabinecie luster.

Akademia Młodego Pływaka – zajęcia na basenie z instruktorem.

Ukryte talenty – wakacyjne atrybuty: daszek, okulary. Tematyczne zajęcia plastyczne.

Letnie projekcie – popcornowe rożni i kino dla najmłodszych.

 

CZWARTEK

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Oko w oko z naturą – leśny survival.

Ukryte talenty – hotelowe graffiti. Zajęcia przed hotelem.

Anglimacje – wesołe zajęcia dla najmłodszych z angielksim w tle.

Ukryte talenty – neonowa tęcza, bąbelkowa lemoniada. Tematyczne zajęcia plastyczne.

 

PIĄTEK

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Zew natury wzywa – GuGu Park linowy i tor przeszkód (paintball i łuki).

Cukierenka Belvedere – słodkie pudełko by Trip Kins Zone.

Aktywności w sali fitness – zabawy, chusta, rywalizacja.

Klub Dobrego Gracza – bowling, piłkarzyki.

Bingo – refleks, spostrzegawczość, szczęście. Zawalcz o nagrodę!

 

 

SOBOTA

WAKACYJNE WĘDRÓWKI: Wyprawa po przygodę – wędrówka do jaskini doliną Ku Dziurze, górka akcja ratownicza.

Wyzwól w sobie dzikie zwierzę – pracownia przebrań.

Kids Dance w zaklętym lesie – zabawa z konkursami dla dużych i małych.

 

NIEDZIELA

Ukryte talenty – przestrzenna kartka, pamiątka z gór. Tematyczne zajęcia plastyczne

Kolorowy eksperyment – błyszczący glutek.

Unihokej – aktywne zajęcia w sali fitness.

Letnie projekcie – kino dla najmłodszych.

 

 

Wakacyjne wędrówki to właśnie ta nowość, z którą pierwszy raz się spotkaliśmy. Można więc puścić dziecko z grupą i niech się uczy samodzielności lub też uczestniczyć w opcji dziecko plus rodzic – jeśli ktoś chce koniecznie spędzić ten czas ze swoją pociechą, to może to zrobić. My w pełni ufaliśmy animatorkom oraz Gabi i nie widzieliśmy potrzeby chodzenia z nią na takie wyjścia a nawet chyba ona bardziej nie oczekiwała tego od nas, bo zawsze była już umówiona z jakąś koleżanką albo właśnie z ulubioną panią animatorką.  Oprócz tego brała też udział w każdych zajęciach wieczornych, była Małym cukiernikiem, a Miszel dzielnie towarzyszyła starszej siostrze w sali zabaw 😉

 

 

Animacje w Hotelu Belvedere odbywają się cykliczne i są co tydzień takie same. W okresie wakacyjnym trwają od końca czerwca do 31 sierpnia, a dzieci do lat 3 mają pobyt gratis. Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania na temat animacji w Zakopanem, to śmiało piszcie w komentarzach – na wszystkie pytania odpowiem 🙂

 

 

Ciekawe animacje dla dzieci (nie tylko w Zakopanem) w czasie wakacji są niezwykle ważne. Nie od dziś wiadomo, że wybawione dziecko lepiej w nocy śpi 😉 ale są to przede wszystkim nowe doświadczenia, które dziecko przeżywa po raz pierwszy i które na zawsze zostaną w jego sercu i pamięci.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.