Jaki materac dla dziecka wybrać? I dlaczego NIE tak popularny gryka-kokos?

Co kryje w sobie materac dla dzieci

Zmiany w pokoju Gabi idą pełną parą i już niedługo pokój przedszkolaka będzie pokojem przedszkolaka i roczniaka. Jednym z etapów metamorfozy pokoju dziecięcego są nowe piętrowe łóżko, na które jeszcze czekamy i nowe materace! Dlaczego akurat mocno skupiliśmy się właśnie na materacu? O tym już za moment.

 

 

WÓZKOWA MANIA

Większość z nas (w tym również ja) skupia się na tym, żeby kupić dobry i odpowiedni wózek dla dziecka. Potrafiłam spędzić setki godzin w internecie, jeździć do salonów z wózkami po paręset kilometrów, wypytywać bliższych i dalszych znajomych o funkcjonalność danego modelu. Wózkowa mania swego czasu tak bardzo mną zawładnęła, że wózki śniły mi się w nocy, a w dzień obserwowałam wózkowe mamy na ulicy oraz w galeriach handlowych i nie raz miałam ochotę podejść i zapytać o dany model. Nigdy tego nie zrobiłam, ale pokusa była ogromna!

W końcu zdecydowałam się na ten jeden, jedyny model wózka, który oczywiście jest najlepszy dla nas i dla maleństwa i korzystamy z niego do woli. Wózek dla dziecka jest jak drugi dom – spędza w nim mnóstwo czasu: jeździ na spacery, bawi się w nim i czasami również śpi. Każda mama cieszy się, gdy jej maleństwo śpi na świeżym powietrzu, ale to oczywiście tylko mały procent snu w porównaniu do tego, który spędza w domu, w swoim łóżeczku. I teraz postawię odważną, choć moim zdaniem prawdziwą tezę: nad zakupem wózka myślimy wiele dłużej niż nad zakupem materaca do łóżeczka dla dziecka.

Skąd taka odważna teza? Bo ja właśnie tak podeszłam do dwóch najważniejszych tematów: wózka i materaca.

 

GRYKA-KOKOS I ROBAKI

5 lat temu, gdy byłam w ciąży z Gabi, wszyscy kupowali dla swoich dzieci materac do łóżeczka gryka kokos. Spytałam chyba kilkanaście osób i każda z nich polecała właśnie takie rozwiązanie. Wśród osób, z którymi rozmawiałam była sprzedawczyni w sklepie dziecięcym – a one oczywiście zawsze dobrze nam doradzają, prawda? 😉

Za takim wyborem przemawiał fakt, że podobno wypełnienie gryka-kokos jest zdrowe dla organizmu dziecka, materac jest ekologiczny i ma stosunkowo niską cenę. Oprócz tego materac taki miał nie wywoływać alergii i pozytywnie wpływać na rozwój kośćca dziecka.

I w taki oto sposób Gabi spędziła całe 5 lat na tym materacu – ostatnio nawet sama zaczęła sygnalizować, że niewygodnie jej się na nim śpi… A my dopiero w ostatnich miesiącach pochyliliśmy się nad tematem, nad którym powinniśmy myśleć jeszcze w ciąży. Po sprawdzeniu okazało się, że materac jest cały wyleżany, wklęsły w środku, Kuba przypomniał też sobie, że kiedyś wyciągał z niego pojedyncze kłujące włókna kokosa, ale wtedy to nie zwróciło dostatecznie jego uwagi, że coś niekorzystnego dalej może się dziać. Ale regularne narzekania Gabi, że ma twardo postawiły nas na nogi po kilku latach nieświadomości. Wtedy też do przetestowania swoich materacy zaprosiła nas marka PlantPur, zapoznając nas ze swoimi produktami postanowiła też ulżyć Gabi i wyposażyć jej łóżeczko w PlantPur Baby, by mogła poczuć się jak prawdziwa księżniczka na ziarnku grochu.

 

MATERAC GRYKA-KOKOS MINUSY

A ja poprosiłam znajome mamy, które mają materac gryka-kokos o podzielenie się ich przykrymi doświadczeniami z tym rodzajem materaca – czy miały takie a jeśli tak, to jakiego rodzaju

 

ROBAKI

Każda jedna mama na pierwszym miejscu wymieniła właśnie robaki. Podobno robaki mogą zalegnąć się już w magazynie i sklepie lub w domu. Wystarczy odrobinę wilgoci, a nowi „lokatorzy” potrafią ukąsić dziecko w trakcie snu. Robaki mogą pojawić się w materacu typu gryka-kokos oraz gryka-kokos-pianka i podobno insekty w tych materacach to dość powszechne zjawisko. My nie zauważyliśmy w naszym nic takiego, ale ciarki przeszły mnie na samą myśl!

 

NIEODPOWIEDNIA HIGIENA

Dużym minusem jest brak higieny w materacu gryka-kokos. Każdy, kto jest na etapie odpieluchowania dziecka wie, co mam na myśli. Jeśli materac się ubrudzi raz, to plama już zostanie na zawsze. Plamy mogą pojawić się również, gdy dziecko jest chore – nie zawsze zdąży na czas zareagować kiedy zdarzą się wymioty, a niemowlaki czasami mają tendencję do ulewania.

 

SIENNIK

Tak naprawdę i po prostu jest paskudnie niewygodny, twardy w bardzo nieprzyjemny sposób, jak kiepski siennik.

 

 

IDEALNY MATERAC Z PIANKI

Idealnym materacem dla najmłodszych dzieci jest Materac do łóżeczka PlantPur Baby, który występuje w dwóch rozmiarach 60×120 oraz 70×140.

Co konkretnie nas urzekło i przekonało do tego materaca? Oto 4 najważniejsze cechy:

 

 

ZDROWY ROZWÓJ

Konfiguracja ekologicznych pianek sprawia, że dziecko będzie rozwijać się prawidłowo, a jego kręgosłup ułoży się w dobrej pozycji podczas snu.

 

 

OLEJE ROŚLINNE

W materacach substancje ropopochodne do 50% zostały zastąpione naturalnymi olejami roślinnymi. Biorąc pod uwagę zdrowie maluszka, jest to najlepszy materac dla niemowlaka.

 

 

MATERIAŁ ANTYBAKTERYJNY

Wykończenie tkaniny Antybakterial pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe, które mają za zadanie skutecznie zwalczyć bakterie, grzyby i roztocza. Jeśli zastanawiasz się jaki materac dla dziecka z alergią byłby najlepszy – to właśnie idealne rozwiązanie.

 

 

ŚCIĄGANY TOP

Przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy pełni funkcję warstwy komfortowej oraz ochronnej materaca PlantPurTMBaby. Zastrzeżony wzorem przemysłowym i użytkowym pozwala na łatwe pranie w warunkach domowych.

I tutaj muszę szczerze przyznać, że to jest właśnie ta jedna rzecz, która zaskoczyła mnie w materacu, bo nie sądziłam, że coś takiego jak ściągany top istnieje. Rozwiązanie proste i genialne! Przy małym dziecku łatwo o zabrudzenie, a wtedy ściągany top można wyprać i po plamie nie ma żadnego śladu!

 

 

ZALETY MATERACA DO ŁÓŻECZKA Z EKOLOGICZNEJ PIANKI

#1 Możliwość prania materaca nawierzchniowego w pralce.

#2 Nie ma efektu „falowania” materaca.

#3 Nie ma w sobie toksycznych rozpuszczalnikowych klejów.

#4 Łatwy sposób na wymianę materaca nawierzchniowego – jest on przymocowany na zamek i w każdym momencie można z łatwością go odpiąć, wyprać, wysuszyć i ponownie zapiąć na materacu właściwym.

#5 PlantPur Baby składa się z dwóch warstw o łącznej grubości 13 cm – pierwsza to baza materaca, druga to przyszyty zamkiem błyskawicznym materac nawierzchniowy. Warstwy materaca posiadają osobne pokrowce, które łączy zamek błyskawiczny. Pokrowce są zastrzeżone wzorem użytkowym oraz przemysłowym, których chroni prawo ochronne.

 

A zamawiając materac TUTAJ macie pewność, że:

#1 Każda przesyłka na terenie Polski jest darmowa. Przesyłki na terenie UE rozpatrywane są indywidualnie poprzez kontakt mailowy.

#2 Materac produkowany jest w Polsce

#3 Wasz materac ma 5 lat gwarancji na wkład

 

 

Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.

 

 

Już Jan Kochanowski wiedział, że zdrowie każdego człowieka jest bardzo ważne i że zwracamy uwagę na zdrowie dopiero w czasie choroby. My już od teraz będziemy dbać i o zdrowie, i o zdrowy sen naszych dzieci. Doskonały materac z pewnością nam w tym pomoże.

 

Niżej FILM Z ROBAKAMI dla wszystkich, którzy muszą zobaczyć robaki na własne oczy, aby uwierzyć. Ja jestem przerażona….

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.