Jakie powinny być buty zimowe dla rocznego dziecka? Dwa istotne detale

Buty dla roczniaka i przedszkolaka

Młoda mama często zastanawia się, jak wybrać buty na zimę dla dziecka? Na co powinno się zwrócić uwagę? Czy można zaoszczędzić? Czy lepiej postawić na jakość? Takie właśnie pytania zadawałam sobie, gdy Gabi była mała. Teraz już wiem, co jest ważne kupując buty dla mojej pociechy.

 

 

ODPOWIEDNI ROZMIAR

Niby każdy o tym wie: buty trzeba kupować z zapasem dla dziecka. Ale jaki powinien być ten zapas: 5 mm, 10 mm, a może ponad 1 cm? W końcu stopa dziecka bardzo szybko rośnie, prawda?

Nic bardziej mylnego! Zimowe buty dla dziecka nie mogą być zbyt duże, bo dziecko przez za duże buty zaczyna nienaturalnie chodzić – podnosi wyżej stopy, a na tym cierpi kręgosłup i miednica dziecka. Dodatkowo dziecko ma luz w bucikach, przez to but nie spełnia swojej funkcji: np. nie ogrzewa, bo nie ma bezpośredniego kontaktu ze stopą. Dziecko nosząc za duże buty deformuje je, a takie buciki deformują małą stópkę.

Zimowe buciki dla dziecka powinny być dopasowane w ten sposób, by były dobre na teraz! Nie możemy kupować butów z zapasem 1 cm, bo dziecko nie będzie umiało chodzić w za dużych butach, a gdy stópka urośnie i będzie czuła się komfortowo w tym rozmiarze – minie sezon zimowy i przyjdzie kolej na buciki wiosenne, a nie zimowe. Ja kupuję buciki dla Miszel z zapasem maksymalnie 5 mm – i teraz zimowe również.

 

 

DOBRA JAKOŚĆ – NATURALNE PRODUKTY

Na butach dla dziecka nie można oszczędzać. Jest to smutna i bolesna prawda dla każdego rodzica, bo przecież ciężko jest wydać 200 zł albo i więcej na buciki, w których dziecko pochodzi jeden sezon. Jest to całkiem spory wydatek, ale mało kto pamięta o tym, że niewłaściwe obuwie noszone w dzieciństwie sprawi, że dziecko w niedalekiej przyszłości będzie koślawić nogi, mieć płaskostopie, a w życiu dorosłym bóle kręgosłupa. Buty są jak druga skóra i warto postawić na jakość. Dla mnie zawsze najważniejsze jest, by zimowe buty dla dziecka były ze skóry naturalnej zewnątrz i wewnątrz. Najlepiej jeśli wewnątrz jest dodatkowo but ocieplony owczą wełną lub naturalną wełną – zapewni to odpowiednie zdrowe ogrzanie małej stópki dziecka.

 

 

ZIMOWE BUTY

Zarówno Gabi, jak i teraz Miszel już od dawna noszą Buty BARTEK – znajdziecie tam modele dla dziewczynek i dla chłopców. Misia w tym roku nosi:

  • Trzewiki dla dziewczynek ocieplane wełną Bartek różowe TUTAJ Inne fajne modele znajdziecie TUTAJ
  • Botki Bartek dla dziewcząt granatowe ocieplane owczą naturalną skórą TUTAJ
  • Trzewiki ocieplane Bartek dla dziewczynek lub chłopców granatowo-brązowe TUTAJ
  • Kozaki Bartek dla dziewcząt, niebieskie w różowe gwiazdki, posiadają odblaski, są wodoodporne i są z owczą wełną, występują również w kolorze czarnym – więcej TUTAJ

 

 

A tak w tajemnicy Wam powiem, że ja dla siebie zamówiłam wysokie trzewiki wiązane ocieplane różowe TUTAJ oraz granatowe TUTAJ, więc jeśli macie młodzież w domu lub stopę do rozmiaru 40, to również znajdziecie dla siebie coś pięknego! Dodatkowo BARTEK ma już teraz WYPRZEDAŻ ZIMOWĄ, więc warto zobaczyć nowości oraz wyprzedaże!

 

 

Buty BARTEK możecie kupić w sklepie online lub w sklepie stacjonarnym – szczegółowa mapa sklepów firmowych i partnerskich TUTAJ

A z okazji BLACKFRIDAY możecie kupić BARTKI za -30% ceny!!!

Oferta dostępna online i stacjonarnie w dniach 24-26.11.2017

 

 

Ponad 90% dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, a co czwarte starsze dziecko ma wadę stóp i kolan. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego tak jest? Buty, moi drodzy… dobre albo złe.

 

 

 

Nie wiesz, JAK ZMIERZYĆ DŁUGOŚĆ STOPY DZIECKA i dopasować odpowiedni rozmiar buta? Mój niezawodny sposób znajdziesz w artykule:

Jak prawidłowo mierzyć stopę dziecka?

 

Komentarze