Kiedy tata dłużej pośpi, robimy mu niespodziankę!

Szybkie i fajne śniadanie dla całej rodziny

Na co dzień nasz tata (to znaczy, nasz tata i mąż, ale jeśli mówimy o nim we trzy, to właśnie nasz tata ;P) jest mistrzem w kuchni. Pichci dla nas, gotuje obiadki, herbatki przygotowuje, kaszki robi, owocki obiera…

 

Ale bywają takie dni, kiedy ten „nasz tata” zaśpi! To znaczy, nie do końca tak, że zaśpi bo budzika nie słyszał i śpi choć nie powinien. Śpi bo może! Bo ma wolny dzień! Po dniach, kiedy wstaje z Gabi codziennie do przedszkola w dni wolne się regeneruje. Wiecie, my  jesteśmy trzy, on jeden, więc potrzebuje energii! 🙂

 

 

No i kiedy ten „nasz tata” tak sobie pośpi, to my przejmujemy pałeczkę mistrza w kuchni! I co robimy? A robimy dla naszego taty super śniadanie! Nasz tata, wielki fan śniadań na sposób angielski – wiecie – jajecznica, bekon, tost, sam nie przygotuje sobie takiego śniadania, jakie zrobią mu jego dziewczyny!

 

 

I za każdym razem jest to dla niego odkrycie, wcina aż mu się uszy trzęsą i sam z niedowierzaniem stwierdza, dlaczegóż to sam sobie takich pysznych owocowo-jogurtowo-płatkowych śniadań nie robi…

 

 

No dlaczego? Bo od tego ma nas! 🙂

A wiecie, że właśnie dziś, 8 listopada świętujemy Dzień Zdrowego Śniadania? Przyznacie same, że to idealny moment by uraczyć się takim energetycznym porannym posiłkiem? Płatki Lubella Corn Flakes Kakao i Miód to idealny początek! Dlaczego? Bo to tradycyjne, smakujące każdemu płatki kukurydziane z dodatkiem prawdziwego kakao DecoMorreno i miodu.

 

 

To nowatorskie połączenie naturalnych składników, zamknięte w każdym płatku, gwarantuje niespotykany wcześniej autentyczny, oryginalny smak, gdzie słodki miód idealnie balansuje lekką goryczkę prawdziwego kakao. Płatki zapewniają też codzienną porcję wartościowych minerałów: żelaza, fosforu, manganu i miedzi.

 

Po takim śniadaniu każdy dzień będzie przepełniony energią i chęcią do działania! A o to chodzi przecież nam i naszym dzieciom – bawić się ile sił. I wie to też „nasz tata” – wyspany i pełen energii!

 

 

Kilka faktów od nas i od Lubelli, bo może jeszcze nie wiecie, że:

 

  • Produkty zbożowe, w tym płatki, są bogatym w niezbędne składniki odżywcze źródłem energii i dobrego samopoczucia.
  • Produkty zbożowe są jednym z ważniejszych elementów piramidy zdrowego żywienia oraz podstawą zdrowego odżywiania człowieka.
  • Prawidłowe żywienie to codziennie spożywanie produktów z różnych grup żywności, w proporcjach zgodnych z piramidą żywienia.
  • Dieta, w której znajdą się produkty zbożowe, dodaje energii. Znajdują się w nich np. węglowodany, które są nazywane strażnikiem dobrego samopoczucia. Dzięki nim łatwiej się relaksujemy i mamy więcej siły do działania.
  • W każdym posiłku powinien znaleźć się produkt węglowodanowy, który dostarcza niezbędnej energii do pracy mózgu, a także utrzymuje odpowiedni poziom cukru we krwi. Zatem jeśli czeka Cię jakakolwiek praca umysłowa np. sprawdzian na lekcji, sięgnij po tę grupę produktów – ułatwią one koncentrację!

 

No, to już wiecie! 🙂

 

 

A jak robimy to my?

 

Proste! Dużo płatków, dużo owoców, dużo jogurtu!

Jak widzicie na zdjęciach do samodzielnego przygotowania tego co kto lubi najbardziej szykujemy pokrojone owoce: banany, melon, jabłko, gruszka, borówki, maliny, mandarynki – to co jest w domu 🙂 . Do tego bakalie, duuuużo bakalii! Orzechy laskowe, włoskie, nerkowce, rodzynki, owoce suszone, kandyzowane: morele, daktyle, śliwki, nawet skórka pomarańczy co się od świąt ostała – wszystko co jest w naszej szafce-spiżarce! No i jogurt, świeży 😀 Nie taki co akurat był w domu 😉 . A najlepiej ten home made, jeśli pamiętałyśmy, żeby dzień wcześniej go przygotować. I góra płatków, bo tych mamy w domu zapas liczony w wagonach 🙂 . Wszyscy lubimy zarówno tradycyjne Corn Flakesy jak i wariacje smakowe a Lubella Corn Flakes Kakao i Miód zdobyły uznanie kubków smakowych nas wszystkich.

A potem to już zabawa! Wiecie jakie odkrywcze w kompozycjach smakowych potrafią być dzieciaki? Np. daktyla samego nie zje, ale z jogurtem już tak. A kwaśny jogurt dosładza miodem, do tego wrzuca borówki i płatki kakaowe i to jest najlepsze danie ever!

 

A „nasz tata” przy tym robi dla dziewczyn swój popisowy numer z łyżką i to jest najlepiej rozpoczęty dzień! Polecamy!

 

Podkładki, sztućce, dekoracje pieknowdomu.pl

 

Partnerem wpisu jest Lubella

 

Komentarze