Boso albo w ostrogach – gra dla przedszkolaków i całej rodziny!

Planszówki dla dzieci

Gdy byłam mała lubiłam układać puzzle – chyba każde dziecko lubi tę formę rozrywki.

 

Puzzle mogłam układać godzinami, małe układanki i elementy albo większe – to było bez znaczenia! Puzzle zawsze potrafiły mnie wciągnąć na wiele godzin. Za to nie pamiętam żadnych planszówek… Jakiś „chińczyk” albo warcaby, coś tak w zakamarkach pamięci znajdę, ale chyba wielkiej miłości do planszówek nie miałam – a może nie miałam możliwości, by je pokochać.

 

Gabi odziedziczyła po mnie miłość do puzzli. Chętnie układa je sama oraz z rodzicami. Niesamowite jest to, że zapamiętuje gdzie jakie ustawienie było już za pierwszym razem i układanie drugi raz tego samego zestawu idzie jej znacznie lepiej. Cieszy to moje matczyne serce!

Jednak od pewnego czasu nasz przedszkolak pokochał również inne gry, w tym planszówki. Jest to zabawa zupełnie inna niż układanie puzzli. Planszówka zmusza to liczenia, układania, współzawodnictwa. Uczy też czym jest wygrana, ale też przegrana – bo czasami też trzeba przegrać.

Dziś zaprezentuję Wam jedną z ulubionych gier Gabi.

 

Boso albo w ostrogach

To niesamowicie ciekawa i wciągająca gra. Lubię ją za to, że już od początku dziecko musi nauczyć się ilości kropek od 1 do 6 wyrywkowo. Dodatkowo poznaje też liczby, bo każdy obrazek jest podpisany cyfrą od 1 do 16. Gra „Boso albo w ostrogach” przeznaczona dla dzieci od 4 do 10 roku życia. Ilość uczestników gry 1-4. Cena około 17 zł. Do kupienia TUTAJ

 

Sombrero czy melonik, kierpce czy mokasyny? A może na bosaka? Poncho albo sari, góral czy kowboj? Dżinsy czy spódniczka z rafii? Na obrazkach znajdziecie wiele przepięknych strojów z całego świata. W naszej grze półnaga Tahitanka spotyka otulonego w futra Eskimosa, a waleczny samuraj wkłada szkocką spódniczkę. Dzieci mogą układać poszczególne elementy jak układankę, mogą też zagrać w trzy różne warianty gry z kostką.

 

Zawartość pudełka:
– 64 karty, które tworzą 16 portretów dzieci z różnych stron świata,
– kostka,
– instrukcja zawierająca zasady gry i komentarz etnograficzny.

 

Ostatnio to właśnie z tym pudełkiem najczęściej Gabi przychodzi do stołu w jadalni z pytaniem: kto ze mną pogra? 🙂 Chętnych nigdy nie brakuje a cała rodzina ma wielką radość i mnóstwo radości! Lubicie planszówki? Jeśli tak to dajcie koniecznie znać, w co gracie ze swoimi dziećmi!

 

planszowki dla przedszkolaka

 

Moja sukienka w kwiaty TUTAJ

Gabi sukienka w kwiaty TUTAJ

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.