Najnowszy fotelik dla dziecka z możliwością obrotu o 360 stopni

Fotelik samochodowy dla dziecka

Kto ma fotelik obrotowy dla dziecka ten wie, jaka do wygoda. Jeśli chcesz sprawić, by każda podróż dzieckiem samochodem była wyjątkowa i bezpieczna ten artykuł jest dla Ciebie! Oto nasz kolejny wpis na temat fotelików samochodowych.

 

 

Wcześniejszy nasz wpis Bezpieczeństwo dziecka w podróży samochodem. Nasze 6 miesięcy z fotelikiem dla dzieci cieszył się Waszym dużym zainteresowaniem, dlatego dzisiaj z wielką chęcią przedstawiamy absolutną NOWOŚĆ, która właśnie pojawiła się na rynku obrotowych fotelików samochodowych!

 

FOTELIK OBROTOWY DLA DZIECKA

Michalinka od dawna używa fotelika obrotowego. W zasadzie jest to jej drugi fotelik – pierwszy, którego używała to nosidełko do wózka takie, jak standardowo się kupuje do pierwszych czterech kółek dla bobasa. Nosidełko to można używać do określonego wieku dziecka – w naszym przypadku 74 cm lub do 13 kg. Standardowo większość rodziców wymienia nosidełko na fotelik samochodowy dla dziecka między 6 a 12 miesiącem życia. I tak też było w naszym przypadku. Fotelik wymieniliśmy przy okazji pierwszych urodzin Miśki – podobnie jak w przypadku Gabi. Wybraliśmy fotelik Britax Römer – światowego lidera i innowatora w dziedzinie bezpiecznego przewożenia dzieci, który właśnie ogłosił premierę fotelika DUALFIX i-SIZE, z możliwością obrotu o 360 stopni, przeznaczonego dla dzieci od urodzenia aż do 4 roku życia (od urodzenia do 105 cm). Wyposażony w nadzwyczajne rozwiązania z zakresu komfortu, bezpieczeństwa i designu, wyprodukowany w Niemczech, DUALFIX i-SIZE jest najbardziej premium z oferowanych do tej pory fotelików tej marki, a Michalinka niedługo właśnie przesiądzie się do tego najnowszego fotelika.

 

 

TESTY I NORMY i-SIZE

DUALFIX i-SIZE został zaprojektowany w oparciu o normę ECE R129 (i-Size) i o renomowane testy zderzeniowe Britax Römer. Ponadto, standardy firmy dotyczące bezpieczeństwa są wyższe niż te, wymagane przez prawo. Cały proces powstawania fotelika, od projektu poprzez testy zderzeniowe, aż po produkcję odbywa się w Niemczech. Warto podkreślić też, że wszystkie materiały i elementy z których DUALFIX i-SIZE jest wytwarzany pochodzą z Europy. Ten produkt łączy styl z bezpieczeństwem i najwyższą jakością, kształtem wzorując się na wielokrotnie już nagradzanym foteliku DUALFIX.

Więcej o regulacji i-SIZE zobaczycie w filmie

 

FOTELIK ROŚNIE Z DZIECKIEM

4 lata, 200 tygodni i 1500 dni – 1 fotelik. Tyle czasu dziecko spędzi w tym foteliku samochodowym. Warto więc zadbać o to, by fotelik był wygodny i bezpieczny. DUALFIX i-SIZE został zaprojektowany tak, aby rosnąć wraz z Twoim dzieckiem, zapewniając mu jednocześnie ochronę i komfort. Dzięki specjalnej wkładce dla noworodka, maluch już od pierwszych dni swojego życia będzie mógł podróżować wygodnie i bezpiecznie. Gdy dziecko rośnie, DUALFIX i-SIZE można dostosować do jego wzrostu – aż do 105 centymetrów. Unikalna rama antyrotacyjna zapobiega przesuwaniu się fotelika podczas uderzenia, a możliwość jej regulowania o 8 stopni, pozwala na łatwe dopasowanie do oparcia fotela samochodu, co daje małemu pasażerowi 10% więcej miejsca na nogi.

Fotelik posiada intuicyjną regulację zagłówka jedną ręką, umożliwia także ustawienie go
w 6 pozycjach półleżących przodem do kierunku jazdy i w 6 pozycjach półleżących tyłem do kierunku jazdy, zapewniając ergonomiczne ułożenie do spania w każdym wieku, w tym kompletnie płaską pozycję idealną dla noworodka. DUALFIX i-SIZE może być montowany zarówno tyłem do kierunku jazdy (dla dzieci od 40 do 105cm), jak i przodem do kierunku jazdy (od 76 cm wzrostu). Dzięki funkcji obrotu o 360 stopni włożenie i wyjęcie dziecka z samochodu jest bardzo proste, co stanowi wspaniałe udogodnienie dla rodziców!

 

 

BEZPIECZEŃSTWO NA OKRĄGŁO

DUALFIX i-SIZE wyposażony jest w wiele innowacyjnych funkcji bezpieczeństwa, m.in.: system optymalnej ochrony przed uderzeniem bocznym SICT inside w postaci specjalnego, stalowego elementu wewnątrz fotelika. System ten zapewnia dziecku ponadprzeciętną  ochronę w przypadku kolizji bocznej. Technologia SICT inside redukuje siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem. Dodatkowo, stalowy element odkształca się i pochłania energię spowodowaną uderzeniem, zanim ta dotrze do dziecka. Nie musisz niczego regulować i dostosowywać – system SICT inside działa, kiedy będziesz go potrzebować. Głębokie, miękko wyściełane ściany boczne fotelika działają jak ochronny kokon zmniejszając ryzyko obrażeń. Zagłówek w kształcie litery V kontroluje ruchy głowy dziecka i zapewnia ochronę w przypadku zderzenia. Fotelik obrotowy dla dziecka posiada także pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim dziecko jest idealnie przypięte wewnątrz chroniącej je obudowy fotelika. Miękkie nakładki na klatkę piersiową zapewniają lepszą amortyzację i dopasowanie do miednicy, ramion i klatki piersiowej. Uprząż dodatkowo utrzymuje dziecko we właściwym miejscu we wszystkich typach kolizji i zapewnia małym dzieciom możliwość podróżowania tyłem do kierunku jazdy do 4 roku życia. Opatentowany przez Britax Römer system Pivot Link w razie kolizji czołowej kieruje siłę w dół, do fotelika, a następnie do przodu, bardziej delikatnie, co znacznie zmniejsza ryzyko obrażeń głowy i szyi.

 

 

 

STWORZONY Z TROSKĄ

Główną misją marki Britax Römer jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych, a co za tym idzie – dostarczanie swoim klientom produktów najlepszej jakości. Większość fotelików Britax Römer, w tym DUALIFIX i-SIZE, jest produkowanych w Europie, stamtąd też pochodzą wszystkie półprodukty i materiały. Jest to ważny krok w dążeniu do podniesienia poziomu kontroli jakości i opracowania możliwie najbezpieczniejszych produktów dla dzieci – bez względu na to, czy ochrona dotyczy skóry dziecka, czy jego bezpieczeństwa na drodze. Firma posiada rygorystyczne, wewnętrzne standardy dotyczące testów fizycznych i chemicznych elementów, z których potem zostaną stworzone jej produkty. Starania marki zostały niejednokrotnie docenione przez organizacje zajmujące się ochroną praw konsumenta, chociażby przez niemieckie Stiftung Warentest, ADAC i ÖAMTC. Więcej informacji znaleźć można na stronach:

www.britax-roemer.pl

https://pl-pl.facebook.com/BritaxPL

www.instagram.com/britaxroemer/ i pod hasztagiem #britaxroemer

 

 

PODRÓŻ W FOTELIKU SAMOCHODOWYM OCZAMI DZIECKA

A teraz przed Wami coś, czego jeszcze nie było! Ja osobiście spotkałam się z takim filmem pierwszy raz – ukazuje on podróż oczami dziecka i można w nim zobaczyć wszystko to, co widzi maleństwo w czasie podróży samochodem. Film możecie zobaczyć na trzy sposoby, a ja zachęcam do oglądania na smarftonie i do poruszania ekranem! Jestem ciekawa Waszych wrażeń? Moim zdaniem przeżycia w czasie oglądania tego filmu są niesamowite!

 

Film można obejrzeć na trzy sposoby.

1.Na komputerze, w przeglądarce internetowej:

Otwieramy link w serwisie YouTube i za pomocą myszki poruszamy obrazem oglądając film.

2. Na smartfonie:

Otwieramy link w aplikacji YouTube i poruszając telefonem „sterujemy” oglądanym obrazem.

3. Za pomocą gogli VR:

a. Otwieramy link w aplikacji YouTube

b. Klikamy na ikonkę cardboardu widoczną w prawym dolnym rogu video (ekran automatycznie dzieli się na dwie części)

c. Wkładamy smartfon do cardboardu i oglądamy film poruszając głową w różne strony i w pełni korzystamy z możliwości jakie daje technologia VR.

 

 

GDZIE I ZA ILE

Fotelik BRITAX DUALFIX i-SIZE jest już dostępny w sprzedaży od stycznia 2018 w dziewięciu wariantach kolorystycznych: Cosmos Black, Flame Red, Storm Grey, Olive Green, Moonlight Blue, Wine Rose, Blue Marble, Sand Marble oraz Mystic Black. Więcej informacji pod adresem: www.britax-roemer.pl

Fotelik najtaniej można kupić oczywiście na CENEO – np. tutaj piękny DUALFIX I-SIZE MYSTIC BLACK, tutaj w kolorze WINE ROSE albo w kolorze OLIVE GREEN

 

 

Fotelik obrotowy dla dziecka jest dużym ułatwieniem w podróżowaniu samochodem nie tylko dla maleństwa, ale również dla rodzica. Wkładanie i wykładanie dziecka mając możliwość obrotu fotelika jest niesamowicie pomocna dla kręgosłupa rodzica. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad zakupem fotelika weź pod uwagę właśnie ten model, a nie zawiedziesz się!

 

 

Komentarze