Czasem się boję i wcale się tego nie wstydzę

 

Boisz się o swoje dziecko? To całkowicie normalne. Jednak osoby, które robią najwięcej i czasem w oczach innych są niezastąpione, to osoby, które w rzeczywistości mogą mieć wiele trudności, zmartwień i oczekują pomocy. Co wtedy zrobić? Jak rozpoznać takie osoby? Czy rzeczywiście, mimo że lęk nie jest niczym dziwnym i obcym, nie zawsze wiem jak sobie poradzić w danej sytuacji?

 

 

Jakiś czas temu, po kolejnym badaniu USG kurczaczka, usiadłam wieczorem w salonie razem z Kubą i zadałam mu pozornie banalne pytanie:

 

„Co byś zrobił, gdyby mnie zabrakło?”

 

Pierwszą reakcją oczywiście był śmiech, po czym dowiedziałam się, że w oczach mojego męża nie istnieje sytuacja, w której mogłoby mnie zabraknąć. Nie mam tu nawet na myśli tego, że miałoby mnie w ogóle nie być na skutek jakiegoś zdarzenia, wypadku czy innej sytuacji. Mam na myśli moment, gdy muszę spędzić jakiś czas w szpitalu ze względu na obecną ciążę. Oczywiście nawet przez chwilę nie zwątpię nigdy w umiejętności oraz zaradność Kuby, jak również wiem, że możemy liczyć na pomoc bliskich i znajomych. Niestety już kilka razy miałam okazję zauważyć, że jeśli kogoś potrzebujemy do pomocy a sprawa jest natychmiastowa, często właśnie ta niezawodna osoba ma coś naprawdę ważnego do zrobienia i załatwienia lub po prostu nie ma jej w okolicy.

 

micro scooter hulajnoga gabi pasek

 

KAŻDA MAMA TAK MA

Nasze dziewczynki nie są już malutkie i wiem, że dużo rozumieją. Jestem pewna zachowania Gabi oraz zaufania Misi, co do siostry. Nawet, jeżeli widziałyby nieco zdezorientowanego tatusia, który gdzieś między słowami powiedziałby, co mają zrobić – one wykonają polecenie i wzajemnie zaopiekują się sobą. Tylko, co jeżeli sytuacji trwałaby dłużej, na przykład kilka dni. Termin porodu zaplanowany jest już na dniach, bo na listopad 2018. Jest to okres edukacyjny dla dzieci, dlatego też codziennym obowiązkiem jest przygotowanie dzieci do szkoły lub przedszkola, zawiezienie, przywiezienie, odrabianie lekcji i oczywiście wszystkie te inne czynności, które robią się w domach „same”. I ja już od kilku tygodni czuję strach.

 

 

Gabi urodziła się w 40. tygodniu ciąży, ale Misia już w 36. tygodniu ciąży, więc ja już od 30. tygodnia ciąży z Kurczaczkiem jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Stresowałam się, bo wcześniej miałam łożysko centralnie przodujące, które mogło skutkować krwawieniem i długą hospitalizacją. Później Junior miał ułożenie miednicowe – co oznaczało skierowanie na cięcie cesarskie. Na szczęście później obrócił się główkowo, więc poród siłami natury jest możliwy. Ale w między czasie okazało się, że mam cukrzycę ciążową i musiałam iść do szpitala prawie na cały tydzień! Wiedziałam, że Kuburek i dziewczynki dadzą sobie radę beze mnie w domu, ale mimo wszystko bałam się, czy dadzą sobie radę beze mnie, czy nie będą za bardzo tęsknić i jak zareagują, gdy wrócę po hospitalizacji do domu. Każda mama tak ma – każda mama czuje strach o swoje dziecko, o swoją rodzinę. I bywa też tak, że mama musi liczyć sama na siebie.

 

blog dla mamy

 

SAMO SIĘ ZROBI

Wielu mężczyzn myśli, że pranie robi się samo, żelazko samo prasuje, a później w magiczny sposób ubrania lądują w szafie na swoim miejscu. Co więcej, obiad gotuje się w 15 minut, toaleta sprząta zawsze sama lśni czystością, tak samo jak brudne naczynia. Co do naczyń, mycie ręczne jest OK, ale podczas korzystania ze zmywarki należy pamiętać o kapsułce myjącej! A nie każdy facet pamięta o obowiązku włożenia kapsułki przed włączeniem programu w zmywarce 😉 Mam nadzieję, że takie przykłady traktujecie to tak samo jak ja, z przymrużeniem oka. Jestem stuprocentowo świadoma umiejętności mężczyzn, a nawet znam kilku takich, którzy powyższe prace wykonują lepiej niż niejedna perfekcyjna pani domu, ale w życiu bywa różnie.

 

micro scooter hulajnoga gabi pasek buty ecco dla dziewczynki kiabi

 

Wracając jednak do mojego pytania, po chwili namysłu Kuburek powiedział:

 

„Przecież Ty nigdy nie dopuścisz do sytuacji, gdzie nie umiałbym sobie sam poradzić. Ty zawsze masz plan B, nawet w najdziwniejszych sytuacjach.”

 

Nie ukrywam, że zrobiło mi się miło. Wiara drugiej osoby w nasze możliwości naprawdę podnosi na duchu. Wielokrotnie miałam już takie sytuacje przed oczami, ale wiem, co w takich sytuacjach robić, a przede wszystkim jak się zabezpieczyć.

 

 

A teraz odwróćmy nieco sytuację. Mąż lub partner musi pilnie wyjechać w delegację i nie możesz dotrzeć do lekarza z chorym dzieckiem. Rodzina jest daleko, najbliższa koleżanka w pracy, a sąsiadka sama ma chore dziecko i nie ma czasu pomóc. W takiej sytuacji polecam wykupienie ubezpieczenia LINK4 Mama. A akcja #niebojsiebac postawiła sobie za cel: pomagać i wspierać. Pomaga oswajać strachy mamy i wspiera każdą mamę, która potrzebuje pomocy.

 

 

MUSZĘ IŚĆ DO PSYCHOLOGA

Przede wszystkim każdego dnia, gdy tylko otwieram oczy zastanawiam się, co przyniesie mi nowy dzień, czy zbiorę odpowiednią ilość energii i chęci do tego, aby wstać z łóżka. Oczywiście dzieci są największą motywacją, lecz czasami każdy z nas ma gorszy dzień i już samo otworzenie oczu uważamy za błąd. Jeśli nałoży się kilka takich sytuacji jak chore dziecko, problemy finansowe czy inne rzeczy, może to po prostu przerosnąć. Najgorsze, co możemy wtedy zrobić to się poddać. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi pakiet LINK4 Mama, który ma w swojej ofercie pomoc psychologa. Nie musisz martwic się o koszty 2 pierwszych wizyt, pokryje je ubezpieczenie. Często spotykam się niestety z myśleniem, że wizyta u psychologa jest równa wizycie u psychiatry. Nie, różnica jest ogromna, psycholog pomoże nam przedyskutować to, co nas trapi, pokaże inny punkt widzenia. Psycholog jest osobą bezstronną, która nie ocenia, a ponadto obowiązuje go tajemnica zawodowa, więc nasze zmartwienia i troski nigdy nie opuszczą gabinetu.

 

micro scooter hulajnoga gabi pasek blog dla mamy

 

WIZYTA U SPECJALISTY

Natomiast, jeżeli to właśnie Ty będziesz potrzebowała pomocy i będziesz chciała się skonsultować z lekarzem, nie musisz zastanawiać się, co zrobić w takim momencie, ponieważ LINK4 Mama zadba o Twoje zdrowie: zorganizuje i opłaci połowę kosztów wizyty u lekarza specjalisty. Nie pozwól, aby strach dominował, nie bój się bać! Ubezpieczając dom lub mieszkanie nie musisz martwic się o skutki zalania, pożaru czy nawałnic, które ostatnio coraz częściej przechodzą przez Polskę. Ubezpieczeniu podlega zarówno dom, z którego korzystamy i mieszkamy, jak również ten, który jest dopiero w trakcie budowy. Kradzież czy włamanie też nie muszą być straszne! Możemy ubezpieczyć wszystko, co jest w domu od kradzieży.

 

mama i corka blog maria wolna pasek

 

Żałuję, że w czasie pierwszej i drugiej ciąży nie znałam takich możliwości. Oczywiście wszystkim życzę, aby nie było potrzeby skorzystać z pomocy ubezpieczyciela, ale w tym momencie, wiem że nawet, jeśli coś się stanie mi lub mojej rodzinie, nie muszę się stresować i zastanawiać gdzie uzyskam pomoc. Czasem słyszę, że na co komu ubezpieczenie, przecież jest drogie a i tak się nie korzysta. Tylko, co w momencie, gdy trzeba będzie to zrobić? Pieniądze raz są, raz ich nie ma. Zazwyczaj ich nie ma, gdy są najbardziej potrzebne. Co w sytuacji, gdy pomoc potrzebna jest natychmiast a właśnie trwa finansowy dołek? Jednorazowa opłata boli portfel tylko raz, a może uratować życie. Nie bójmy się mówić o problemach, gdy pojawia się dziecko na świecie, wszystko wywraca się do góry nogami i nie zawsze starcza nam na to sił.

 

maria wolna pasek blog dla mamy nie boj sie bac link 4 mama

 

Dzięki LINK4 Mama możesz również skorzystać z porady prawnej w sprawie darowizny, spadku czy innych pozornie nie mamowych rzeczy.

 

micro scooter hulajnoga gabi pasek blog dla mamy

 

#niebojesiebac wspiera mamy, dlatego też dołączam się do tej akcji. Nie boje się prosić o pomoc i z niej korzystać. Mam szczerą nadzieję, że nigdy nie będzie mi potrzebna powyższa forma pomocy, ale nigdy nie jestem niczego pewna w 100%. Dlatego wolę mieć bezpieczne wyjście z każdej sytuacji.

 

 

micro scooter polska hulajnoga gabi pasek sukienka kiabi dla dziewczynki

 

Partnerem wpisu jest www.link4mama.pl #NieBojSieBac

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.