Jest taka Kraina Dziecięcych Marzeń. Zapraszamy dziś do niej!

 

Uwaga, uwaga! Chłopiec na pokładzie.

 

Co zmieniło się w naszym życiu? Powinnam napisać ze wszystko, tylko czy aby na pewno? Uczucia między nami na pewno nie, stosunki pozostały bez zmian, jedyne co, to ilość okazywanej i odczuwanej miłości  w naszym domu wzrosła już chyba ponad skalę. A prym wiedzie Miśka, która musi kilkanaście razy dziennie zrobić “acy” bratu, dać mu buziaka w główkę i powiedzieć “Kocham cie, Onelku”. A nawet woła go do zabawy: “buaaat, oć Babi i Misi”!

 

 

BRACISZEK W DOMU

Podczas przygotowań do porodu, zastanawiałam się jak dziewczynki poradzą sobie z nową sytuacją. Ale gdzieś z tyłu głowy, między układaniem ciuszków w szafie a wspólną zabawą z dziećmi, wyobrażałam sobie naszą rodzinkę za rok, może trochę później, jak Kurczak zacznie świadomie bawić się z siostrami. O tym samym myślał chyba Kuburek, tylko on poszedł o krok dalej, jeszcze na długo przed przyjściem na świat Kornela. I tak w szafie z zabawkami już jakiś czas temu znalazł się zestaw lego ze statkiem kosmicznym, pierwszy zestaw matchboxów a ostatnio kupił wielki wóz strażacki. “No co, przecież Gabi i Misia uwielbiają się bawić “ijo ijo” – tłumaczył kiedy zapytałam czy to nie za wcześnie!

A mi przyszedł wtedy do głowy pomysł, co zrobić żeby w przyszłości dzieci mogły bawić się razem. Dzięki wielu nieprzespanym nocom 😉 w ciąży stworzyłam MINI PORADNIK: JAK KUPIĆ ZABAWKI DLA CHŁOPCA I DZIEWCZYNKI. W dodatku w tak różnym wieku, bo u nas rozpiętość wiekowa dzieciaków to już ponad 6 lat!

 

 

MINI PORADNIK: JAK KUPIĆ ZABAWKI

 

1. Pozwól dziecku poznać świat

Nie dziel zabawek na te dla dziewczyn i dla chłopców. W dzisiejszych czasach wóz strażacki u dziewczynki czy lalka „bobas” u chłopca to wcale nie obciach i nic dziwnego. U nas pewnie wydarzy się to samoistnie – Kornel siłą rzeczy trafi w pokoje pełne różu. A mieliśmy już nie raz przykład jak np. kuzyni dziewczynek interesowali się ich wózkami, lalkami, czy też zestawami klocków niby dedykowanych dziewczynkom.

 

2. Sprawdź przedział wiekowy

Jeśli zabawka jest na przykład w przedziale „12-36 msc” to znaczy, że dziecko roczne powinno umieć się nią bawić, ale również to 3 letnie będzie mogło z tego skorzystać, przez co zabawka posłuży dłuższy czas. Pamiętaj, że podany wiek to sugestia i o ile ze względów bezpieczeństwa tej dolnej granicy trzymamy się mocno, tak wiemy przecież że górnej praktycznie nie ma, bo dzieciaki potrafią znaleźć kreatywne zastosowania zabawek nawet jeśli teoretycznie już nich wyrosły.

 

 

3. Nie oceniaj książki po okładce

Sprawdź najpierw działanie zabawki, materiał, z jakiego jest wykonana, możliwość regulacji głośności, dostosowanie do wieku dziecka przy dużych przedziałach podanych przez producenta. Warto też zweryfikować na żywo zabawkę którą my lub dziecko widziało w reklamie – często w reklamach jest drobny druczek typu: “animowana wizualizacja, zabawka nie porusza się samodzielnie” i potem może być rozczarowanie bo przecież w reklamie skakało! Aby rozczarowania nie było, skorzystaj z fachowej obsługi! W Smyku spotkasz kompetentnego doradce, to są prawdziwi maniacy – nie tylko zabawek, ale i ubrań, akcesoriów – wszystkiego dla Twojego dziecka.

 

 

4. Oceń dokładnie cel zakupu zabawki

Zastanów się czy chcesz, aby to była zabawka osobista dla jednego dziecka, czy taka która umożliwi wspólną zabawę rodzeństwu. Czy nie ściągniesz na siebie ciągłych konfliktów jeśli zabawka jest tak samo pożądana przez kilkoro dzieci, nie ma możliwości bawić się nią wspólnie, a Ty planujesz zakup tylko jednej sztuki 🙂 . Pomyśl czy to taka zabawka, która będzie atrakcyjna chwilę, czy taka do której dziecko będzie wracało nawet przez kolejne lata

 

5. Sprawdź ofertę cenową

Pamiętaj o promocjach i zniżkach. Wiele sklepów poza zniżkami dla stałych klientów regularnie obniża ceny swoich produktów. Im bliżej święta, dzień dziecka, czy wakacje, tym inny asortyment podlega promocji. Przed udaniem się na zakupy sprawdź gazetkę promocyjną. Może, jeżeli poczekasz kilka dni, uda Ci się kupić coś taniej, lub coś, co Cię zainteresowało akurat teraz jest w ofercie rabatowej.

 

 

Myślę, że te pięć krótkich punktów to doskonały wstęp do udanych zakupów i najlepszych wyborów. A skoro już wiecie jak, to teraz pomożemy Wam gdzie i co! Oto przygotowana przez nas lista wybranych zabawek w Smyku – krainie dziecięcych marzeń, w której piękne upominki czekają na Wasze dzieci.

 

SMIKI W SMYKU, czyli spełniaj marzenia!

Wielokrotnie polecałam Wam zabawki SMIKI i nie boję się zrobić tego ponownie. Przede wszystkim ich jakość jest naprawdę wysoka, a do tego do ich ceny na bardzo dostępnym poziomie. Biorąc pod uwagę zmianę naszego damskiego składu podczas zabawy, na damsko-męski, w czasie ostatnich zakupów zaczęłam wybierać takie zabawki, które zostaną z nami na dłużej, aby również Kurczak mógł z nich skorzystać.

 

 

1.     Smiki, Maszyna do szycia z akcesoriami

Nie pomyślelibyśmy, że Gabi tak wsiąknie w tę zabawkę! To jej zdecydowany faworyt! Wydaje mi się, że kiedyś maszyna nie cieszyłaby się u niej aż takim zainteresowaniem. Ale od kiedy ma mnóstwo lalek z ubrankami to obudziła się w niej fashionistka i oprócz przebierania i komponowania strojów teraz może coś samodzielnie uszyć! Nie zastanawialiśmy się dłużej, gdy tylko zobaczyliśmy, że w skład zestawu wchodzi również manekin oraz materiały i wzory do szycia. Michalina jest jeszcze zbyt mała, aby korzystać z maszyny, jednak chętnie “podsuwa pomysły” na nowe projekty starszej siostrze!

 

2.     Smiki, Indiański namiot tipi

Namiot przeznaczony jest dla dzieci od 18 msc do 8 lat, co jest według mnie ogromną zaletą bo posłuży kawał czasu. Ponadto jego wysokość wynosi 142 cm, a średnica 100 cm. Uważam, że jest to bardzo dobry sposób na stworzenie dziecku miejsca do prywatności i wyciszenia się. No i któż nie chciałby przeżyć prawdziwej przygody rodem z Dzikiego Zachodu? Ręka do góry! No każda blada twarz przecież!

 

 

3.     Smiki, Ogromna kolejka z torami

Nie ma chłopca i nie ma dziewczynki, którzy nie marzyliby o podróży pociągiem we własnym pokoju! “Odjaaaazd! Proszę zamykać drzwi! Ciuch, ciuch, ciuch…” – słychać z niejednego dziecięcego pokoju! Zabawa pociągiem to nie tylko doskonała rozrywka, ale też sposób na rozwinięcie kreatywności i zdolności manualnych u dzieci. Ponieważ ma możliwość łączenia torów w różny sposób, jest to idealny sposób na zaangażowanie większej ilości osób, jaką może być właśnie rodzeństwo. W zestawie znajduje się aż 350 elementów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

4.     Smiki, Lodziarnia z ciastoliną

To, że wszyscy w domu jesteśmy fanami dzieł z ciastoliny, to wiecie obserwując nasze IG Stories. I nigdy nam zbyt wiele. A w tę lodziarnię to sami wpadliśmy jak ta gruszka w sorbet czy coś 🙂 “Pibiiip, loooody przyjechały, jaki smak dla pani?” Mnóstwo elementów dzięki którym przyrządzimy lody gałkowe, desery, z polewą, z posypką, z owocami… Posiadanie własnej lodziarni to zabawa na wiele godzin. W zestawie mamy 6 różnych kolorów ciastoliny. Po połączeniu ich ze sobą zmieniają kolory. Poza wyobraźnią, rozwija również zdolności manualne dziecka. Ze względu na ilość dostępnej ciastoliny zabawa możliwa dla więcej niż jednego dziecka.

 

 

5.     Smiki, Zestaw karaoke

“Rodziceeee! A teraz zaśpiewam wam nową piosenkę i do tego zatańczę.” – to zdanie jest ostatnio chyba najczęściej wypowiadanym przez Gabi – przynosi programy artystyczne z przedszkola ale i czerpie mnóstwo z YouTube więc oprócz typowo dziecięcego repertuaru mamy często występ prawdziwej gwiazdy, a to rocka, a to baletu. Więc to kolejny hit w naszym domu. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3-12 lat, ale rodzice również mogą uczestniczyć w zabawie. Ważną informacją jest, że zestaw posiada regulowaną wysokość stojaka, co umożliwia korzystanie bez względu na wzrost.

 

6.     Smiki, Strzelający słonik interaktywny

Jedna z zabawek, która według mnie, będzie tą pierwszą wspólną zabawką. Słonik jeździ i mówi. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku opowiada, co to jest. Już widzę jak Kurczak z zainteresowaniem obserwuje zabawkę interaktywną, a starsze siostry mogą go „zabawić” oraz poćwiczyć rzucanie do celu – trafianie obręczą na kieł słonia.

 

 

7.     Smiki, Zestaw małego lekarza

Ten zestaw doskonale sprawdza się podczas wspólnych zabaw. Komplet posiada elegancką i pojemną walizkę lekarską, przez co możemy bez problemu zabrać ją w najdalszą podróż. Bo przecież pacjenci wymagający szybkiej reakcji specjalisty są wszędzie, choć najczęściej i tak jest to tata, mama lub lala, której trzeba zmierzyć temperaturę, zajrzeć w uszko, dać zastrzyk – klasyk, który sprawdzi się w każdym domu.

 

 

8.  Smiki, stolik muzyczny interaktywny

My taki pierwszy stolik mamy już od czasu kiedy Gabi była roczniakiem i przez te lata nigdy nie popadł w niełaskę – stoi w pokoju dzieci i stale cieszy się powodzeniem. Dzieciaki w każdym wieku mają swój sposób na zabawę z nim. Inwestycja na lata w rozwój i rozrywkę małoletnich. Stolik jest kolorowy, grający i świecący, – czyli ma wszystko, co zabawka interaktywna może mieć. Już najmłodsze dzieci, które potrafią raczkować lub stać będą zachwycone. Zabawka zachęca do wspólnej zabawy poprzez taniec czy obserwowanie licznych kolorów podczas obsługi.

 

9.  Smiki, Lalka bobas, która siusia!

Według mnie, jest to rewelacyjny sposób na wytłumaczenie dziecku, na czym polega opieka nad takim maleństwem. Aby dziecko czuło się potrzebne, podczas zmiany pieluszki, przebieraniu czy karmieniu, można angażować rodzeństwo do opieki nad „swoim maluszkiem”. Zobaczcie jak dwie siostry w moment wpadły w rolę mamy i nie dały lalce nawet zapłakać – dzidzia nakarmiona, przewinięta i ululana do snu 🙂

 

 

10.  Smiki, Pociąg muzyczny ze zwierzątkami 

Już rok temu kupiliśmy coś bardzo podobnego w Smyku – wóz strażacki, który też po naciśnięciu ożywa – daje sygnał, jedzie, miga. Wiemy więc jak bardzo cieszy taka atrakcja nawet najmniejsze maleństwo. Ta zabawka posiada możliwość wożenia pasażerów – w tym przypadku zabawnych zwierzątek. Oferuje dziecku zabawę z umieszczaniem ich na swoich miejscach. One w zamian nagrodzą go zabawnymi odgłosami. Dzięki uchwytowi malec będzie mógł zabrać swój domek ze sobą, by w każdej chwili móc cieszyć się dobrą zabawą. Posiada 15 dźwięków i melodii ze światełkami

 

11.  Smiki, Wielki transporter – ciężarówka z autami

Obecnie Gabi i Misia mają całkiem pokaźną kolekcję samochodów. Ostatnio nawet, w piątek – dzień domowej zabawki w przedszkolu, Gabi zabrała ze sobą właśnie jedno z aut – nie lalkę, nie misia. Śmiało więc możemy już inwestować w zabawki dla Kornela, bo i dziewczynki będą miały z nich pożytek i radość. Szczególnie przy takiej ilości małych autek w zestawie mamy prawie pewność 😉 że nie będzie kłótni o to, która jakim brum brumkiem aktualnie jedzie 🙂

 

 

12.  Smiki, muzyczny zegar

Dla najmłodszych – sposób na mile spędzony czas przy grającej i śpiewającej zabawce. Dla starszego dziecka – sposób na naukę godzin. Idealne rozwiązanie dla dzieci w różnym wieku.

 

 

13.     Smiki, Arka Noego puzzle drewniane

Arka Noego to świetny sposób na rozwój koordynacji i percepcji ruchowej.Tutaj mamy fajny konkretny moty Arki Noego, nasze dziewczyny znają opowieści biblijne, więc tu można dodatkowo wpleść to w zabawie. A takie układanki dają ogrom radości już roczniakowi – mamy ich sporo w domu i zawsze rozlegało się wielkie brawo, kiedy któraś z dziewczynek po raz pierwszy sama uzupełniła wszystkie miejsca! Teraz czas na Kornela!

 

14. Smiki, Straż pożarna zdalnie sterowana z dźwiękiem i światłem

Z tym wozem można poczuć prawdziwą adrenalinę akcji strażackiej – sygnały dźwiękowe jak w Nowym Jorku, woda się leje, auto jedzie, skręca a hitem jest wspinający się po drabinie strażak! On naprawdę na nią wchodzi sterowany z pilota śpiesząc z pomocą! Nie wiem czy dzieciaki się nią będą bawić, bo chyba sam im jej nie oddam!

 

 

15. Smiki, Koń i stajnia z wyposażeniem

Marzenia każdej małej dziewczynki i chłopca można zacząć spełniać od razu. Każde dziecko kocha konie i tę miłość można pielęgnować już od najmłodszych lat. Zagroda z pełnym wyposażeniem do pielęgnacji konia, do tego elementy stajni z opakowania no i on – piękny Kasztanek z bujną grzywą do czesania!

 

 

Jak widzicie – wszystkie zabawki testowane na dzieciach 😉 . Nie polecamy natomiast testować na dzieciach ich marzeń, marzenia dzieci warto spełniać. Z głową, rozsądkiem, ale spełniać. Jesteśmy przekonani, że nasz rodzinny poradnik, który powstał przy udziale już całej naszej PIĄTKI, doskonale Wam w tym pomoże.

 

Święta nadejdą szybciej niż przypuszczamy – jak co roku ;), nie bądź więc zaskoczonym Świętym Mikołajem. Bądź gotowym Świętym.

 

 

Partnerem wpisu jest marka SMYK

 

Spodobał Ci się mój wpis?

Wpadnij na INSTAGRAM OCZEKUJAC

 

 

oraz na FACEBOOK OCZEKUJAC 

 

Komentarze