Wiosenna zabawa w plenerze? Darmowy e-book pełen pomysłów zabaw na świeżym powietrzu

 

Ręce do góry – kto nie przepada za zabawą z dzieciakami? Bez obaw, możecie się przyznać – nas też czasem opada znużenie na myśl o udawanej herbatce. Wszystko jednak zmienia się, kiedy tylko pojawia się wiosna. Spacery, ciepełko, świeże powietrze i chce się żyć! A jeśli do tego wpadnie Wam w ręce super zabawowy poradnik Danonkowy, to już przepadliście… w cudownej zabawie, oczywiście!

 

 

 

Wiosna zachęca do zabawy, czyli sznurek, kreda i w las!

Powtórzmy to – uwielbiamy wiosnę. Nasze dzieciaki też! Gdy tylko robi się odrobinę cieplej, niemal bez przerwy słyszymy pytania: „kiedy wyjdziemy na dwór?”, „idziemy?” i oczywiście „co będziemy dzisiaj robić, kiedy już wyjdziemy?” I rozbrajające nas Michalinowe “idziemy pacerek, tak?”, “tata weź hanoge!” – nie umiemy odmówić nawet kiedy wieje albo lekko pada deszcz!

 

 

Oprócz standardów typu wspomniana hulajnoga, trampolina na podwórku, rowerki, pisanie kredą, czy granie w piłę, szukamy innych atrakcji. Często Gabi podsuwa fajne pomysły na zabawę, które przynosi z przedszkola, ale przecież rodzice też chcą czasem zaskoczyć czymś szalonym, prawda? Na przykład pozyskaniem a potem ukryciem w tajemnym miejscu skarbu! Takie pomysły możemy czerpać z pewnego miejsca. To nie tylko kopalnia pomysłów na spędzenie wspaniałych chwil, ale także pobudzenie dziecięcej wyobraźni i doraźne wsparcie dla rodziców w edukacji ich pociech 😊.

 

 

W tym roku w związku z akcją Danonków wpadły nam w ręce kolorowe, wypełnione pomysłami ebooki. Ich bohaterem jest sam sympatyczny Danonek, co ma wielkie znaczenie. Bo nasze dzieci – i założymy się, że Wasze też – uwielbiają wszystkie fantazyjne, życzliwe stworzonka, które pobudzają ich wyobraźnię.

 

 

Wróćmy jednak do ebooka. Opiszemy Wam zabawy, które zawierają się w trzech z siedmiu pozycji – ot, dla rozbudzenia Waszej ciekawości! 😊

 

 

 

Pierwsza pozycja nazywa się „Mali Naukowcy”. Jak możecie się domyślić, Danonek wpadł na pomysł połączenia edukacji z super zabawą! Co odkryje dziecko?

 

Magiczna moc balonu

Co się stanie, jeśli maluch będzie dysponował mnóstwem małych karteczek, balonem i odrobiną siły w rączkach? To proste – stworzy magiczne przyciąganie!

 

 

Ile lat ma drzewo?

Dobra, to tak szczerze – kto z Was potrafi to sprawdzić? My nie potrafiliśmy, ale teraz już wiemy – nauczył nas Danonek! I uwierzcie, że nasze maluchy świetnie bawiły się przy dokonywaniu poszczególnych pomiarów 😊.

 

 

 

Chcesz darmowego ebooka? To bardzo proste!

 

Wystarczy, że wejdziecie na stronę ksiegaprzygod.wygrywajzdanonkami.pl a tam znajdziecie wszystkie wskazówki, niezbędne do pobrania wszystkich przygotowanych e-booków. Na start możecie pobrać jeden z nich od razu i przekonać się, że te zabawy naprawdę wciągają! Mi z planowanej godzinki w lesie z Gabi i Miśką, zrobiło się 2,5 h! Gabi niektóre zadania chciała powtarzać po kilka razy – szczerze powiem, że nie myślałem, że moje dziecko ma taką duszę harcerza w sobie! 🙂 A tu proszę! Lasek, kilka przyborów i budzi się w dziecku prawdziwy skaut!

 

 

 

Drugi ebook nosi nazwę „Mały sportowiec” i tak – będzie tu sporo zdrowego ruchu. Co dokładnie czeka na Wasze pociechy?

 

Tor treningowy

Do wspaniałej zabawy niepotrzebne są drogie akcesoria – tak naprawdę w zupełności wystarczy kijek, trochę piasku i świeże, wiosenne powietrze. Dowiedz się, jak za pomocą tych „narzędzi” Danonek umie stworzyć tor treningowy i włącz dziecko w zabawę.

 

 

Ćwiczymy równowagę

Oczywiście nie zdradzimy Wam ot tak Danonkowego pomysłu na tę zabawę – musicie przeczytać sami. Możemy jednak podpowiedzieć, że to będzie całkiem poważne wyzwanie… z serduszkiem w tle!

 

 

 

W końcu mamy i trzeci ebook, jego tytuł to „Mały łowca skarbów”. Jakie zabawy w nim znajdziemy?

 

Wiosenne skarby

Wystarczy pięć kubeczków do najbardziej znanych serkach dla dzieci 😉 i oczywiście Danonek we własnej osobie, skryty w wyobraźni dziecka. Czy maluchowi uda się pozbierać wszystkie skarby? Jeśli mu w tym pomożecie, to na pewno tak!

 

 

Maskowanie skarbca

Skoro wszystko odbywa się na świeżym powietrzu, to sprawa jest prosta – skarbiec trzeba zamaskować, zanim dostanie się w niepowołane ręce. Dzięki Waszemu dopingowi dziecku z pewnością się uda, świetnie bawiąc się w krainie fantazji.

 

 

Mapa

Ostatnia część waszego wielkiego planu, czyli zbudowanie najprawdziwszej mapy, która zaprowadzi do ukrytego skarbca. Danonek zna wszystkie sprytne sposoby na sprytne maskowanie – w końcu nawet i jego nie widać, prawda?

 

 

Jak widzicie sami, zabawa jest przednia i niesamowicie zachęca do spędzenia aktywnego czasu w gronie całej rodziny.

 

 

 

Pamiętajcie też, że mamy do Was ogromną prośbę – zaangażujcie się w tę świetną zabawę i koniecznie pokażcie nam jej efekty. Czekamy na Wasze filmiki i zdjęcia, które możecie wrzucać na naszym Facebookowym profilu.

 

7 EBOOKÓW I ORDER

Ebooków z kreatywnymi zabawami na świeżym powietrzu jest w sumie 7. W każdym z nich znajdują się liczne pomysły na zabawy z dziećmi poza domem, pogrupowane tematycznie. Aktualnie są dostępne ebooki: Mali Sportowczy, Mali Łowcy Skarbów i Mali Naukowcy, a już wkrótce odblokują się kolejne:  Mali Przyrodnicy, Mali Detektywi, Mali Bohaterowie i Mali Artyści. Ebooki są kolorowe, przyjazne i łatwe w obsłudze.

Z ebooków można korzystać na telefonie, ale można je też wydrukować – tak właśnie zrobiliśmy my! Po zakończonej zabawie można pobrać ze strony ksiegaprzygod.wygrywajzdanonkami.pl i wydrukować Order Małego Pomocnika Danonka!

 

 

A po zabawie…

…czas na deser! Oraz…

…czy to w lesie, parku czy na placu zabaw, pamiętajmy by miejsce zostawić w takim stanie, w jakim je zastaliśmy – o to przecież dba każdy mały zuch, prawda? Wszelkie pozostałości po zabawie zabieramy ze sobą lub wrzucamy do kosza. W lesie dodatkowo zachowujmy się tak, by uszanować obecność jego prawowitych mieszkańców.

 

 

A tak wygląda mały łowca przygód po zakopaniu w super tajnym miejscu naszego skarbu! Mamy mapę i przy kolejnej okazji według niej sprawdzimy czy nasz skarb nadal jest w kryjówce! 🙂 Mówię Wam, jaka adrenalina nawet dla takiego starego konia jak ja! Taka wiosenna zabawa w plenerze to idealny pomysł na aktywne spędzanie czasu dla taty z dzieckiem, mamy z dzieckiem, a nawet całej rodziny na świeżym powietrzu!

 

 

Partnerem wpisu jest Danone

 

Komentarze