Własna gra planszowa? TO TAKIE PROSTE!

 

Co robisz, gdy Twoje dziecko mówi

„Maaamoooo, nudzi mi się!”

a później zaczyna wymyślać i proponuje wyjazd do Ameryki, do Afryki albo do Nowego Jorku na pokaz mody?

 

Myślę, że każdy kto ma dziecko chociaż raz w życiu usłyszał to wspaniałe zdanie „nudzi mi się!”  . Mam na to proste, szybkie i bardzo kreatywne rozwiązanie: tworzenie własnej planszówki! 

Gra, którą tworzymy powstała na podstawie gry Coby Roby, którą znalazłam na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/cody-roby—kodowanie-w-formie-karcianej

 

Jednak nasza gra jest bardzo zmodyfikowana, a zasady gry ustalałyśmy wspólnie z Gabi podczas jej tworzenia. Było przy tym mnóstwo zabawy, nieszablonowości, a cała gra musiała być bardzo przemyślana przeze mnie i przez Gabi, co dawało nam jeszcze więcej przyjemności podczas pracy nad nią i wspólnego spędzania czasu!

Pomysły na tę i inne zabawy znajdziecie na koduj.gov.pl, a październik jest najlepszym czasem na naukę programowania, bo już 10 października zaczyna się CodeWeek – jedyny taki tydzień w roku, który trwa 16 dni – to Europejski Tydzień Kodowania 2020, który potrwa do 25 października . Zachęcamy do tworzenia własnych gier, wymyślania własnych zasad, ale także do modyfikowania i przerabiania gier, które już macie w domu!
Warto zgłaszać inicjatywy, w tym inicjatywy online, bo dla ich organizatorów przewidziany jest konkurs.


Wejdź na https://koduj.gov.pl/ i poznaj więcej ZABAW!

Sprawdź też bezpłatne warsztaty z programowania z okazji CodeWeek 2020: https://www.facebook.com/events/246538996785388/

Przyjemności podczas nauki kodowania!

#ePolakPotrafi

Artykuł powstał w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

Komentarze