Daj Włos! Piękny gest od Gabi dla Fundacji Rak’n’Roll

Dziś o wyjątkowym geście i akcji Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll.

 

O tym, że należy pomagać ludziom w potrzebie mówi się głośno. Jest wielu, którzy potrzebują pomocy. Przeważnie pomoc ta kosztuje – najczęściej pieniądze potrzebne są na operacje, leczenie, zabiegi. Ludzi, którzy zbierają datki na jakiś cel jest mnóstwo! Jest jednak pomoc, która nie wymaga żadnego większego zaangażowania – tym bardziej finansowego. Wystarczy usiąść na fotelu u fryzjera, zapleść warkocze i gotowe!

 

Dwa lata

Nasza córka Gabriela dobre dwa lata przekonywała nas i udowadniała, że chce to zrobić, że wie co zrobi, że w pełni jest świadoma i zdecydowana. To chyba my mieliśmy większy problem pożegnać się z naszą długowłosą Roszpunką… Ona powtarzała wielokrotnie:

Tak wiem, że mam długie włosy, wiem że są piękne, ale ja się już nimi nacieszyłam, czas żeby ktoś inny miał z nich radość i pożytek.

Tak mówiła sześciolatka. Dobre dwa lata nas urabiała. A, no i jeszcze na nasze delikatne sugestie, czy protesty miała jedną odpowiedź i trudno nie przyznać jej racji:

No przecież i tak odrosną!

 

No, odrosną, prawda. I w ten sposób Gabriela ma za sobą chyba pierwszą poważną, autonomiczną decyzję. O sobie, o tym jak chce wyglądać, o tym co chce zrobić z czymś, co należy tylko do niej. Dziś Gabrieli wizualnie, takie mamy wrażenie, dodało ze 2 lata, z korzyścią. Podoba nam się bardzo ta metamorfoza, ale i mentalnie na pewno też przekroczyła jakiś próg – taki pierwszy krok ku dojrzałości? Chyba tak. A włosy zapuszczała od urodzenia! Całe 8 lat nie obcinania włosów – wcześniej miała tylko dwa razy delikatnie podcinane końcówki.

 

Każdy może obciąć włosy w dobrym celu

Jeśli i Ty albo Twoja córka również chcecie zrobić dobry użytek z własnych włosów, a bardzo do tego zachęcamy, możecie umówić się do fryzjera lub samodzielnie w domu obciąż włosy.

Niżej zostawiam Wam 5 bardzo ważnych zasad dotyczących oddawania włosów na peruki dla kobiet trakcie chemioterapii.

 

Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były kiedykolwiek rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym kupując warkocz na stronie lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

 

Szczegóły na ten temat dostępne są na stronie Fundacji Rak’n’Roll

Daj Włos!

 

Ten Wyjątkowy dla Gabi dzień uwieczniliśmy na zdjęciach. To, co dziś przeżyła i zrobiła ta “mała dziewczynka” napawa nas pełną dumą! Dziękujemy Gabi, jesteś piękną i mądrą młodą damą!

 

Komentarze