Czy warto podarować dziecku smartwatch?

 

W kontekście prezentów dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym często pojawia się pytanie: czy zakup smartwatcha jest dobrym pomysłem? My też długo je sobie zadawaliśmy, zanim podjęliśmy decyzję. Jak sądzisz, co postanowiliśmy i dlaczego?

 

 

Smartwatch czy telefon – oto jest pytanie!

Kiedy dziecko zaczyna chodzić do szkoły, wielu rodziców staje przed wyborem odpowiedniego urządzenia do komunikacji (o tym, że jest ono niezbędne, nawet nie wspominam). My też długo zastanawialiśmy się, czy wybrać smartwatch, czy może jednak telefon – ostatecznie zapadła decyzja o zakupie tego pierwszego. Oto argumenty, które przeważyły:

 

 

  • smartwatch jest bezpieczniejszy – dziecko nie ma pełnego dostępu do Internetu, nie może też rozmawiać z przypadkowymi osobami, które do niego dzwonią,
  • telefon łatwiej zgubić – dzieci bywają bardzo rozkojarzone i często zdarza im się zostawiać gdzieś różne przedmioty; trochę niefajnie byłoby, gdyby zostawiło w szatni czy w sklepie telefon za kilkaset złotych; ze smartwatchem nie ma tego problemu,

 

 

  • telefon łatwiej ukraść – nie da się ukryć, że jest to przedmiot „mający wzięcie” u nieuczciwych osób; smartwatcha nikt nie ukradnie, dopóki jest na rączce dziecka,
  • nauczyciele nie mają zastrzeżeń co do smartwatchów; smartwatch służy głównie do kontaktu, a nie do grania, dlatego nie dekoncentruje dziecka na lekcji.

 

 

Pozostało jednak pytanie – jaki model wybrać? Jeszcze kiedyś, gdy smartwatche dla dzieci były nowością, było ich zaledwie kilka na rynku. Obecnie wybór jest ogromny. Z jednej strony – super, z drugiej – wybranie kilku najlepszych było naprawdę czasochłonne. Dlatego – jeżeli stoisz przed podobnymi dylematami, możesz skorzystać z naszego doświadczenia (i zaoszczędzić masę czasu).

 

 

Jaki smartwatch warto ofiarować dziecku?

Jeśli nie wiesz, jaki smartwatch kupić dziecku – na Gwiazdkę, urodziny czy po prostu dlatego, że rozpoczyna naukę w szkole, to mamy dla Ciebie aż cztery godne polecenia produkty. Zanim je wybraliśmy, już nam od czytania i oglądania smartwatche po nocach śniły ? – cieszcie się, że możecie ten etap pominąć. Oto nasi faworyci.

 

 

  1. Forever Look Me KW-500 GPS 4G

Model umożliwia przeprowadzenie wideorozmowy z dzieckiem, wysyła informacje o jego lokalizacji (na mapie) i pozwala na wysłanie do rodzica informacji SOS.

 

 

Na uwagę zasługuje fakt, że smartwatch określa lokalizację dziecka bardzo dokładnie i bez zakłóceń, a wszystko to dzięki zastosowanej potrójnej technologii: LBS, GPS i WiFi. Bardzo fajną funkcją jest wyznaczenie trefy bezpieczeństwa. Jeśli dziecko znajdzie się gdzieś, gdzie nie powinno, rodzic szybko zostaje o tym poinformowany.

 

 

Oczywiście są i „bajery” dla samego zainteresowanego. Dziecko może pograć sobie w edukacyjne gry, porozmawiać z przyjaciółmi, a nawet sprawdzić plan lekcji. Wisienką na torcie jest fakt, że urządzonko jest wodoodporne – nic się nie stanie, jeśli maluch zapomni się i weźmie krótki prysznic bez jego zdjęcia.

 

Forever Look Me KW-500 GPS 4G

DO KUPIENIA TUTAJ

 

 

  1. TCL Family Watch MT40X

To faworyt Gabi ?. Poza wyglądem niewiele różni się od wyżej opisanego modelu – umożliwia sprawdzanie, gdzie znajduje się dziecko, ma przycisk SOS, przy jego pomocy można też połączyć się z pociechą poprzez wideorozmowę. Jest wodoodporny i ma kilka dodatkowych ciekawych funkcji.

 

 

To, co nam się w tym modelu spodobało, to jego trwałość – ma on elementy z kryształu mineralnego, który cechuje się naprawdę dużą odpornością na uderzenia.

 

 

TCL Family Watch MT40X

DO KUPIENIA TUTAJ

 

  1. Xiaomi Mi Watch Lite

Gdyby kierować się tylko wyglądem, to zdecydowanie ten smartwatch jest moim ulubionym ?. Jest piękny i fajnie wpasowuje się w styl nastolatków. Ma odbiorniki GPS i GLONASS, więc precyzyjnie lokalizuje dziecko, ma też różne ciekawe funkcje – mierzy prędkość biegu, ma wysokościomierz, barometr i inne „bajery” dla sportowców.

 

 

Krótko mówiąc – przyda się również rodzicowi, który udaje się na trening. Jeśli dodamy do tego niewygórowaną cenę, to uzyskujemy naprawdę godny uwagi produkt.

 

 

Xiaomi Mi Watch Lite

DO KUPIENIA TUTAJ

 

  1. Garmin vivofit jr. 3 – Black Panther

To coś naprawdę ciekawego, innego niż poprzednie modele. Mianowicie jest to monitor kondycji, który nagradza dziecko, gdy ono jest aktywne! Jeśli noszący jest aktywny przez chociaż 60 minut dziennie, odblokowuje sobie kolejną przygodę i zdobywa punkty Kamieni Nieskończoności. Są też karty treningowe, które uczą dziecko podstawowych ćwiczeń.

 

 

Ponadto można oczywiście śledzić aktywność dziecka, przypisywać mu zadania i o nich przypominać. Z uwagi na specyficzną tematykę może spodobać się głównie chłopcom – choć oczywiście niekoniecznie.

 

 

Oczywiście nieprzypadkowo wszystkie zegarki pochodzą z RTV EURO AGD. W czasie przeglądania ofert szybko stało się dla nas jasne, że tam jest najtaniej, a i wybór jest największy.

 

 

Garmin vivofit jr. 3 – Black Panther

DO KUPIENIA TUTAJ

 

 

Jaka jest wielkość smartwatcha dla dziecka?

Tu macie jeszcze coś bardzo ważnego przy decyzji o zakupie – porównanie wielkości na ręce dziecka 🙂

 

 

Smartwatch w rozsądnej cenie

Poświęciliśmy masę czasu, aby wybrać najlepsze naszym zdaniem smartwatche na rynku – w rozsądnej cenie. I jesteśmy naprawdę zadowoleni z podjętej decyzji, podobnie jak nasza Gabi. A jak jest u Was – do szkoły smartwatch czy może jednak telefon?

 

 

Partnerem publikacji jest marka RTVeuroAGD

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.