Pierwsze dziecko vs. trzecie – jest inaczej niż myślisz! Laktator ROZDANIE

 

Jest inaczej niż myślisz, bo ten tekst nie będzie o tym, że gdy pierwsze dziecko połyka 5 zł, to jedziesz na pogotowie, a trzeciemu tę kwotę odciągasz z kieszonkowego ?. Dzisiaj opowiem, jak bardzo różnią się moje matczyne doświadczenia w zależności od… dobrego laktatora.

 

laktator medela swing maria wolna pasek blog

 

W poprzednim wpisie związanym z laktatorem (tutaj do poczytania: Jedna rzecz, o której pomyślałam tuż przed trzecim porodem) przedstawiłam Wam swoje plany, które polegały między innymi na ułatwieniu sobie życia. Niedługo potem na świat przyszedł nasz Kornel, a ja mogłam sprawdzić się w tym postanowieniu i porównać własne doświadczenia. I o tym przeczytacie poniżej.

 

maria wolna pasek blog parentingowy

 

Pobyt w szpitalu

Co tu dużo mówić – z moją Medelą (tak, nazywam ją już tak „po przyjacielsku”) nawał pokarmu to po prostu pestka. Pierwsze dni życia Gabi, te spędzone właśnie w szpitalu, były oczywiście szczęśliwe, ale także wypełnione bólem zbyt nabrzmiałych, twardych piersi i bezradnością. Pamiętam to jak dziś: dwie piersi napełnione mlekiem wyglądające jak arbuzy – nabrzmiałe i bardzo wrażliwe! Ratunkiem było ręczne upuszczanie pokarmu, niemniej każdy, kto tego próbował, na pewno skrzywi się na samą myśl.

Tymczasem kiedy urodziłam Kornela ściągałam nadmiar mleka, czytając książkę, odpisując na SMSa, sprzątając drobnostki w domu. Byłam totalnie mobilna – a pokarm sam się ściągał.

 

maria wolna pasek blog dla mamy i taty

 

Wyjścia z domu

Na to, że miałam pewne obawy w związku z wychodzeniem z domu i zostawianiem Gabi Kubie, na pewno miał wpływ fakt, że było to pierwsze dziecko. Ale nie tylko – trudno o spokój wiedząc, że wychodząc z domu, zabierasz dziecku jedzenie 😉

Z Kornelem jest zupełnie inaczej. Mogę szybko ściągać mleko, przekazać butelkę rodzinie, zrobić wszystkim piękne: „papa” i lecieć dalej. Jeśli nawet mleko się skończy, zapasy mogą być w zamrażarce. Aktualnie wychodzę na krótko, ale fakt, że MOGĘ to zrobić i wyjść na dłużej, daje mi duży spokój psychiczny.

Pokarm, który został odciągnięty w higieniczny i bezpieczny sposób, możesz przechowywać w temperaturze pokojowej, w lodówce lub w zamrażarce, zależnie od tego, kiedy ma zostać wykorzystany. Więcej informacji na ten temat w artykule  Przechowywanie, zamrażanie i rozmrażanie mleka matki

 

laktator medela swing maria wolna pasek blog oczekujac.pl

 

Zastój mleka

Czasami moje piersi mają naturalną tendencję do „zatykania się”. Zastój mleka dopadł mnie zarówno z Gabi, później z Miśką, a teraz i z Kornelem. Kilka lat temu poradziłam sobie za pomocą laktatora ręcznego, teraz miałam pod ręką elektryczną Medelę. Być może to przypadek, może po prostu szybciej zareagowałam, ale faktem jest, że kilka lat temu zażegnanie problemu trwało nieco dłużej. Gdy po urodzeniu Kornela zauważyłam, że pierś robi się twarda i bolesna, a Kurczaczek ma problemy ze ssaniem albo akurat nie miał ochoty na jedzenie, wystarczyły dwie „sesje” z Medelą i znowu mogłam cieszyć się spokojnym karmieniem. Mówiąc szczerze, bardzo mnie to cieszy – trudno znaleźć czas na wizytę w poradni laktacyjnej, gdy ma się trójkę dzieci ?. Mając laktator w domu poradziłam sobie sama i to w bardzo krótkim czasie!

 

 maria wolna pasek blog dla mamy

laktator medela swing recenzja

 

Komfort użycia

Ręczne laktatory nie są złe, w wielu przypadkach może świetnie się sprawdzają. Ja jednak, używając swojego przy Misi i Gabi, miałam niekiedy wrażenie, że na dłoniach dorobię się dodatkowych mięśni. Wiecie, co mam na myśli? Pompuję, a biceps rośnie! 😀 Dodatkowo siła ssania – Medela ciągnie IDEALNIE! Trzymając ręczny laktator w ręce miałam wrażenie, że nic mi nie leci, a pokarmu w piersi nie ma – mimo, że była pełna… I może to drobiazg, ale gdy mam tę jedną chwilę „wolnego” na odciąganie pokarmu, to możliwość jednoczesnego jego ściągania, czytania książki, a nawet i jedzenia, jest po prostu na wagę złota. Przecież wszyscy lubimy rzeczy, które robią „za nas”: pralki, zmywarki, znane okrągłe odkurzacze. Elektryczny laktator jest jedną z nich. Ja siedzę – on pracuje!

 

laktator medela swing czy warto kupic

 

Co jeszcze musisz wiedzieć o laktatorze Medela Swing?

Jak widać, moje doświadczenia prowadzą tylko do jednego wniosku. Serio żałuję, że nie miałam Medeli, gdy dziewczynki były malutkie. Jest znacznie łatwiej, znacznie szybciej, a ja jestem spokojniejsza – plan wykonany w 100%. Jest jeszcze coś, co musisz wiedzieć o laktatorze Medela Swing:

#1 Laktator Medela bardzo łatwo się czyści

Zajmuje to dosłownie kilka minut i jest po prostu… proste.

#2 Jest lekki i kompaktowy

Niby drobiazg. Wyobraź sobie jednak pakowanie na rodzinny wyjazd – każde 10 centymetrów bagażnika jest cenne! Mieści się w jednej dłoni i zabiera mało miejsca w torebce.

#3 Jest bardzo łatwy w obsłudze

Nie ma opcji, że zrobisz coś nie tak – wszystko jest bardzo intuicyjne.

#4 Ma dużą siłę ssania

W moim przypadku nie ma takiej potrzeby, ale jeśli tylko ktoś ma takie życzenie, Medela ściągnie mleko niemal do „pustej piersi”. Oczywiście siłę ssania można zmniejszyć lub zwiększyć, bo regulujesz siłę ssania tak, jak masz ochotę. Więcej o laktatorze Medela przeczytasz TUTAJ

 

laktator medela swing opinia

 

UWAGA! PODOBNO USYPIA DZIECKO!

Co wspólnego ma laktator z usypianiem dziecka? Gdyby ktoś zapytał mnie o to kilka miesięcy temu, odpowiedziałabym, że zapewne nic. Okazało się jednak, że ma – i to bardzo dużo. Moja koleżanka, która używała Medeli powiedziała, że przy tym dźwięku jej maleństwo spokojnie zasypia!

Laktator Medela jest bardzo cichy, ale nie jest tak, że w ogóle go nie słuchać. Okazało się, że dla maluszka dźwięk, jaki wydaje urządzenie podczas pracy, jest słynnym „białym szumem” – rytmicznym, kojącym, usypiającym. Zdarzyło się jej włączyć laktator „na sucho”, po to, by szybko uśpić maleństwo! ?

Moim zdaniem to IDEALNY sprzęt dla młodej mamy!

 

laktator medela swing maria wolna pasek blog dla mamy i taty

 

ROZDANIE

A teraz niespodzianka! Mam dla Was rozdanie. Jesteś już mamą (albo wyobraź sobie, że nią jesteś), trzymasz maleństwo na rękach, jesteście razem dzień i noc. I wtedy – czujesz ten spokój psychiczny. Wiesz, że możesz… w zasadzie wszystko! I tutaj zadanie, proszę Cię

Dokończ zdanie: Laktator Medela to dla mnie…

 

laktator medela swing czy warto kupic

 

Wybiorę 5 najlepszych odpowiedzi, które nagrodzę laktatorem Medela Swing – takim samym, jakiego ja używam od kilku miesięcy. Wartość 1 laktatora to ponad 500 zł! Kryterium odpowiedzi? Nie ma żadnego. Odpowiedzi mogą mieć dowolną formę 🙂 Ważne: odpowiedź musi być Twojego autorstwa!

Czekam na Wasze odpowiedzi w komentarzach pod tym artykułem przez tydzień, do 18 marca 2019. Wysyłką 5 nagród zajmie się Medela.

medela swing recenzja laktator

Rozdanie jest przeprowadzone na blogu oczekujac.pl. Fundatorem Nagród w Rozdaniu jest firma Medela Polska. Celem Rozdania jest wyróżnienie 5 najlepszych odpowiedzi, które spełnią zadanie i dokończą zdanie „Laktator Medela to dla mnie…” Czas trwania Rozdania: 7 dni od dnia opublikowania postu na blogu recenzji laktatora Medela Swing, czyli do godziny 23:59 dnia 18 marca 2019 r.

WYNIKI ogłoszę w tym wpisie najpóźniej 22 marca 2019 r. Na adresy do wysyłki czekam 2 dni. Gdy ktoś się nie zgłosi i nie poda swojego adresu do wysyłki nagroda przechodzi na inną osobę.

 

POWODZENIA!

 

Dziewczyny, nie spodziewałam się takiej dużej ilości zgłoszeń w Rozdaniu! Dajcie mi proszę jeszcze kilka dni. Muszę każdą odpowiedź przeczytać – i postaram się wytypować 5 osób do końca tygodnia. Ściskam mocno!

 

Dziewczyny, poprosiłam Medelę o pomoc w wyborze 5 najlepszych odpowiedzi, bo nie spodziewałam się aż tylu odpowiedzi w rozdaniu! Wybór tak długo się przeciąga ponieważ osoba z Medeli jest chora – stąd brak wyników w poprzednim tygodniu, ale już dziś czyli 1-4-2019, wszystko powinno być jasne. Czekam na ostateczne potwierdzenie 5 zwycięzców z Medeli i ogłoszę wyniki, gdy tylko dostanę wiadomość. Wiem, że Medela ma już zapakowane nagrody dla Was, więc po ogłoszeniu wyników poproszę o adres i już za kilka dni 5 z Was będzie cieszyć się z Medeli Swing! Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości! Ściskam! M.

 

maria wolna pasek blog dla mamy i taty parentingowymaria wolna pasek blog parentingowymaria wolna pasek blog oczekujac.pl dla mamy

Partnerem publikacji jest Medela.

 

 

WYNIKI ROZDANIA

Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za tak liczny udział w rozdaniu i za cierpliwość! Szczerze nie spodziewałam się tak dużego zainteresowania z moim rozdaniu, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić – Medela Swing to świetny sprzęt, który przyda się każdej mamie!  Wiem, że wyniki się trochę opóźniły – poprosiłam o pomoc w wyborze 5 zwycięskich osób Medelę, a tam osoba odpowiedzialna za nasze rozdanie jest chora, więc był mały poślizg ze wszystkim. Jednak co się odwlecze to nie uciecze! Niżej wyniki rozdania.

Laktator Medela Swing otrzymuje:

  1. OLINEK OKRĄGLINEK
  2. SYLWIA SIEMIŃSKA
  3. OLA SPRYNCA
  4. ZAPROGRAMOWANA MAMA
  5. BASIA PRZYBYŁOWICZ

 

 

GRATULACJE!!!

Czekam na dane do wysyłki (imię, nazwisko, adres i nr dla kuriera) do środy 03-04-2018. Proszę dane wysłać na oczekujac@gmail.com a tytule wpisać ROZDANIE MEDELA. Jeśli ktoś nie zgłosi się do środy nagroda przechodzi na inną osobę.

 

Wszystkie odpowiedzi chwyciły za serce zarówno mnie, jak i Medelę. Ciężko było wybrać tylko 5 osób, ale ale! Być może to nie ostatnie takie rozdanie z Medelą 😉 Obserwujcie Instagram mój https://www.instagram.com/oczekujac.pl/

oraz Medeli https://www.instagram.com/medela_pl/

Szykujemy dla Was znowu coś ciekawego! Kto jest chętny? 😉

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.