A’Bracciate Pasta & Wine – nasze nowe odkrycie w Krakowie

Totalnie spontaniczna decyzja, która na długo zostanie w naszej kulinarnej pamięci!

 

Magia internetu na tym właśnie polega, że dzięki poleceniom innych osób możesz trafić w miejsce, o którym nawet nie marzyłaś! I tak było właśnie w naszym przypadku. Wracając z Zakopanego zapytałam Was o otwartą restaurację w Krakowie. Nazw padło kilka, ale naszą uwagę najbardziej przykuła włoska restauracja A’Bracciate Pasta & Wine. 

 

A’Bracciate Pasta & Wine to dowód na to, że włoska kuchnia wciąż może nie tylko zachwycać, ale i zaskakiwać. Sięgamy do zapomnianych przepisów i odtwarzamy je w oryginalny sposób, korzystając z przygotowanych na miejscu składników, które uzupełniamy unikatowymi, sprowadzanymi z Italii specjałami. W naszym menu znajdziecie przystawki, makarony, burgery, rozgrzewające zupy i nie tylko. Prowadzimy też piekarnię – możecie zamawiać codziennie świeże wypieki.

 

Nauczona weekendowym doświadczeniem w pierwszej kolejności zadzwoniłam do A’Bracciate w Krakowie spytać, czy restauracja jest otwarta i czy można normalnie przyjść i zjeść na miejscu. Rozmówca potwierdził, więc zapytałam o możliwość rezerwacji stolika. Ostatnio w Schronisko Bukowina czekaliśmy w kolejce przed drzwiami ponad pół godziny i chciałam uniknąć tego w Krakowie. Manager z miłą chęcią przyjął moją rezerwację stolika dla dwojga i o 15:30 pojawiliśmy się na miejscu.

Już od wejścia było czuć wyjątkowość tego miejsca. Pięknie wyglądało i bosko pachniało! A to, co mogliśmy oglądać przez prawie dwie godziny było czymś totalnie unikatowym! Okazało się, że nasz stolik jest umieszczony naprzeciwko kuchni, co dało nam możliwość obserwowania kucharzy w czasie swojej pracy. Szczerze, nigdy nie widziałam tak zaangażowanych ludzi, którzy z największym kunsztem układają sałatę, a na niej kolejne składniki dania!

Nasze potrawy wyglądały równie pięknie! A smakowały: niebo w gębie! Żałuję tylko, że tego samego dnia musieliśmy wrócić do domu – z chęcią skosztowałabym kolejne włoskie dania!

 

Jeśli chcesz zjeść pysznie i w pięknym miejscu, zapamiętaj ten adres w Krakowie:

a’Bracciate Pasta & Wine

ul. Mieszczańska 10

30-313 Kraków

Telefon: 731 371 419

Strona https://abracciate.pl/

oraz

www.facebook.com/abracciate/

 

Czeka na Ciebie między innymi:

  • Tagliatelle z jagnięcą salsiccią
    Tagliatelle con salsicce d’agnello
  • Pasztet jagnięcy po rzymsku z pistacjami podawany…
    Paté d’agnello alla Romana con pistacchi
  • Spaghetti al pesto di pomodoro
  • Jesienna sałatka z fasoli i radicchio
    Insalata di cannelini e radicchio

 

Smacznego i Buon Appetito!

 

A'Bracciate Pasta & Winekrakowrestauracjarestauracja opiniewłoskie jedzenie
Comments (0)
Add Comment