14 miesięcy Gabi

Dziś mija 14 miesięcy od narodzin Gabi.

Ostatnie dwa miesiące bardzo szybko zleciały. A nasze dziecko z pięknego kaczątka przemienia się w prześlicznego łabędzia.


Po imprezie urodzinowej Brysi zostały piękne wspomnienia, ale to prawda, że dziecko po pierwszych urodzinach staje się bardziej dorosłe. Ja osobiście zauważyłam największą zmianę w ostatnim miesiącu. Gabi ostatnio bardzo polubiła:

  • przytulać się do pluszaków,
  • przytulać się do rodziców,
  • zdejmować śliniaczek – nie wiem, dlaczego, ale woli jeść bez niego,
  • jazdę na rowerku. Zawsze, kiedy ma do wyboru wózek i rowerek, sama wybiera rower 🙂
  • lubi się bawić plastikową butelką. Odkręcamy nakrętkę a Gabi samodzielnie nakłada ją na butelkę. Gdy nakrętka znajdzie się na właściwym miejscu Brysia cieszy się i sama klaszcze – my też mamy wielką radość w tym czasie 😉

Cały czas uwielbia tańczyć, nawet podczas posiłków. Radio w kuchni zawsze nastawione jest na Trójkę, a tam nietrudno o fajne rytmy. Widok dziecka tańczącego podczas śniadania – bezcenny!

Nadal trwa nauka:

  • po kolacji wieczorem pije tran,
  • przed kąpielką mycie ząbków,
  • zasypia o 19.00 – śpi w swoim łóżeczku, ale cały czas z nami w sypialni, jakoś nie mam serca, żeby ją przeprowadzić do swojego pokoju.

Podczas spacerów/jazdy na rowerku lubi obserwować otoczenie: kura, krowa, pies, traktor, samochód. Ostatnio ucieszyła się na widok „kolegi” w wózku i zaczęła wołać za nim, kiedy się minęliśmy.

Gabi jeszcze nie chodzi – ma na to czas do 18. miesiąca życia, więc jeszcze trochę. Jednak myślę, że w tym miesiącu zrobi pierwszy krok. Cały czas chętnie się podnosi, staje koło wanny, ławy, innych mebli o obchodzi je dookoła trzymając się rączkami o brzeg.

Dziś spotkaliśmy w Kawiarni Delicje w Lesznie Martę ze Szkoły Rodzenia w Lesznie. Była ze swoją córeczką Zuzią, która jest o 10 dni młodsza od Gabi, ale chodzi już od dwóch miesięcy. Widok takiej małej chodzącej dziewczynki jest naprawdę uroczy i już nie mogę się doczekać, kiedy Brysia przestanie raczkować i zacznie biegać na nóżkach.

Dla chętnych wpisy z poprzednich miesięcy z Gabi pod hasłem NASZE MIESIĄCE.

Więcej zdjęć z naszych tradycyjnych niedzielnych Delicji już niebawem 🙂 Może nawet jutro…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.