947 minus 946 sprawdzonych prezentów na Mikołajki i Święta. Czyli JEDEN niezawodny!

Dziś podaję Wam pomysł idealny! Pomysł na prezent, również z okazji zbliżających się Świąt. Doszedłem do niego, biorąc pod uwagę wiele kryteriów, oto one.

 

Spis treści

Prezent doskonały to taki, który jest jednocześnie:

 

#1 Szybki

Tę cechę pozwolę sobie umieścić na pierwszym miejscu 🙂 . Nie ukrywajmy – nie myślimy o prezentach dla najbliższych od lipca, prawda? Te tłumy w sklepach w połowie grudnia nie biorą się znikąd – wszyscy po prezenty! Stąd możliwość nabycia upominku z małym wyprzedzeniem może być czasami kwestią kluczową! “O, jeżu, nie mam nic dla teścia jeszcze!” – znamy to? A jeśli zamiast “teścia” jest żona… Uuuu, czarne chmury widzę 🙂

 

#2 Dostępny

A no właśnie, te sklepy. Trzeba pojechać, odstać, poprzepychać się, znaleźć. A nie lepiej taki upominek nabyć ze spokojem, w zaciszu domowym, nie mieć problemów z wyborem, gospodarowaniem osobnego czasu na wyjazdy? Mój pomysł na prezent na to pozwala!

 

#3 Indywidualny

No chyba nie ma bardziej spersonalizowanego upominku niż ten! Cały on w zasadzie może być całkowitą personalizacją samego obdarowywanego. A nic tak nie cieszy jak poczucie, że prezent, który otrzymujesz został wybrany, stworzony tylko dla Ciebie, ba, jest pełnym odbiciem Twojej osoby…

 

#4 Od serca

To taki, w który Ty, jako darczyńca, wkładasz serce, ale i poruszasz serce – odbiorcy prezentu. To taki, który w procesie tworzenia, myślenia o nim, dopasowywania zaprzągł do pracy Twoje emocje, uczucia a wręczając przedmiot tak naprawdę wręczasz go z pakietem tych powyższych – z miłością.

 

#5 Niedrogi

I z cech górnolotnych mojego idealnego prezentu, schodzimy do tych bardziej przyziemnych, ale nie mniej ważnych, o nie! I teraz, uwaga szok – od serca to nie tylko diamenty! 😉 Kiedyś w jakichś przedświątecznych badaniach widniało, że za rozsądną kwotę na prezent w ogromnej większości Polacy uważają ok. 50 zł. Bang! Ten prezent mieści się w tym kryterium! Nie zrujnujesz budżetu nawet jeśli masz do obdarowania miliony pociotków 🙂

 

#6 Uniwersalny

Nie dość, że indywidualny, to uniwersalny! Bo to jaką formę przybierze zależy tylko od Ciebie. To jak ostatecznie będzie wyglądał, co w nim zawrzesz. A nawet takie banały jaki będzie miał kolor, wielkość. Natomiast obdarowany będzie mógł go postawić, położyć, powiesić, pić z niego, układać…

 

#7 Osobisty

Jeśli znasz osobę, która chcesz obdarować, to może być to jedna z bardziej osobistych rzeczy, którą kiedykolwiek sobie podarowaliście – na przykład mąż – żonie, córka – mamie, ojciec – synowi, wnuczęta – babci… Jeśli łączą Was naprawdę bliskie relacje, możecie je idealnie wyrazić w tym prezencie…

 

#8 Praktyczny

Ile to mamy świeczek ozdobnych w domu, niepasujących ramek na zdjęcia, zegarów, bibelotów, książek nietrafionych, bo w bestsellerach były, perfum o nie takim zapachu… Tu tego ryzyka nie ma! Prezent będzie praktyczny zawsze, bo wspomnienia są nie do przereklamowania. Poza tym nie jest to zbieracz kurzu, nie zabiera miejsca a możemy go zarówno wyeksponować, jak i schować na użytek bardziej okazjonalny.

 

#9 Pozostający na zawsze

Siła pamięci, to to co z tym upominkiem wręczasz. Zatrzymane chwile, te najważniejsze i te codzienne. Uchwycone historie, ludzie, których być może już nie ma.

 

#10 Niespodzianka

Bez tego nie ma prezentu! A on mimo, że osobisty, indywidualny, od serca i całkiem dostępny nadal będzie niespodzianką! I to jaką! Bo możesz na przykład w zupełnej niewiedzy, zrobić fotoksiążkę najbliższym z ich zdjęć z fejsbuka na przykład! Z instagrama, czy innego medium społecznościowego! I voila – to co cyfrowe, materializuje się w pięknej formie.

 

PERSONALIZOWANA FOTOKSIĄŻKA!

Tworzysz ją w prostej aplikacji empikfoto.pl, KLIK-> http://www.empikfoto.pl/oferta,fotoksiazki.html, wybierasz zdjęcia, jakie tylko chcesz, komponujesz jej wygląd dowolnie i już! Ja, tworząc naszą rodzinną, miałem dzięki temu wspaniałą podróż sentymentalną, choć zbyt daleko nie sięgałem, ale widząc choćby Gabrielę rok temu, taką małą Bąbelkę, to już było co wspominać!

Układając “naszą historię”, postawiłem na minimalizm formy, nie nadawałem też szczególnego tematu co widać już w jej tytule 🙂 Są to luźno zebrane rodzinne impresje, mniej więcej z ostatniego roku. Układanie zdjęć dało mi dużo frajdy i zajęło nie całą godzinę! Przedzierając się przez gąszcz zdjęć w moim archiwum na dysku twardym, wybierałem te najfajniejsze, te “najrodzinniejsze”, potem starałem się je jakoś konsekwentnie poukładać, opowiedzieć coś nimi… Po wszystkim, widząc efekt, stwierdziłem, że fajnie by było robić taką foto-retrospekcję np. raz na kwartał, na pół roku, czy jakkolwiek, tak by część z tego ogromu fotografii, które “produkujemy” stała się materialna, namacalna. Ulotne chwile na papierze stają się mniej ulotne.

Już teraz wiem, że nasza rodzina zostanie obdarowana takimi prezentami przy najbliższej okazji, bo to cudowna pamiątka nie tylko dla nas, ale również dla familii 🙂

 

empik foto

 

Na kartach fotoksiążki możesz uwiecznić co chcesz – ślub, wspólne wakacje, rodzinne uroczystości czy pierwsze lata życia dziecięcia.  W zależności od wybranego motywu przewodniego możesz dobrać odpowiedni szablon, tła, ramki i cliparty. Każde zdjęcie możesz opatrzyć również swoim tekstem lub cytatem. Jedynym ograniczeniem w kreowaniu fotoksiążki jest kreatywność oraz własne upodobania.

 

fotoksiazka-7670fotoksiazka-7652 fotoksiazka-7655 fotoksiazka-7657 fotoksiazka-7658 fotoksiazka-7663 fotoksiazka-7668fotoksiazka-7659

 

 

Całość pracy nad książką to cztery proste kroki.

 

screen4

 

Aplikacja jest intuicyjna, przejrzysta i przyjazna użytkownikowi. Oprócz zdjęć, do książki możemy dodać dowolne kliparty, tła, skorzystać z gotowych układów stron lub stworzyć swoje własne, zapisać i następnie kopiować i edytować. No jest po prostu wszystko, co potrzebne i nic więcej 🙂 .

 

STWÓRZ SWOJĄ FOTOKSIĄŻKĘ

 

screen1

screen2screen3

empik foto

KONKURS

 

Mamy do rozdania TRZY kody na darmowe FOTOKSIĄŻKI 20×30 cm, 28 stron, w twardej okładce!

 

Napisz w komentarzu pod tym wpisem, jaką historię opowiesz w swojej fotoksiążce. Trzy najciekawsze naszym zdaniem, wygrają! 🙂

Konkurs trwa od dziś, do poniedziałku – 07.12.2015, do godziny 23:59. Wyniki konkursu pojawią się na blogu w tym wpisie najpóźniej 10.12.2015 r.

 

Powodzenia!

 

WYNIKI KONKURSU!!!

Z ogromną przyjemnością czytaliśmy Wasze odpowiedzi – takie ciepłe i szczere. Wybrać musieliśmy trzy i jak zawsze był z tym problem.

Ostatecznie na podium znalazły się takie propozycje fotoksiążek, które sami chcielibyśmy z przyjemnością obejrzeć, dlatego kody otrzymują:

 

 • nieobiektywny – za latanie

 • Ania D. – za miny rodziny

 • Krisss – za prababcię

Nie ukrywam, że bardzo chętnie zobaczymy efekty!

 

 

REGULAMIN KONKURSU

1. Postanowienia ogólne

 • Konkurs trwa od 30.11.2015 r. do 07.12.2015 r.
 • Wyniki konkursu pojawią się na blogu w tym wpisie najpóźniej w dniu 10.12.2015 r.
 • Organizatorem Konkursu jest blog Oczekujac.pl, zwany dalej  „Organizatorem”.
 • Fundatorem nagród w Konkursie jest firma empikfoto.
 • W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy Fundatora i Organizatora.

2. Zasady konkursu

 • Konkurs odbywa się na Blogu Oczekujac.pl
 • W czasie konkursu Uczestnicy udzielają odpowiedzi na zadanie konkursowe: Napisz w komentarzu pod tym wpisem jaką historię opowiesz w swojej fotoksiążce.
 • Każdy Uczestnik może dodać tylko jeden komentarz na blogu.
 • Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez dodanie odpowiedzi na Blogu pod wpisem o konkursie.
 • Każda odpowiedź powinna być wynikiem indywidualnej twórczości Uczestnika i nie może naruszać praw osób trzecich.
 • Nagrodami w Konkursie na blogu są 3 bony na zakup jednej fotoksiążki 20×30 cm, 28 stron.
 • Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody lub na ekwiwalent pieniężny.
 • Kryterium przyznania nagrody będzie swobodna ocena zamieszczonych odpowiedzi, dokonana zgodnie z art. 921 § 2 KC, pozwalająca uznać je za najbardziej pomysłowe, oryginalne i nietuzinkowe.
 • Nagrody zostaną przesłane przez Fundatora na adres skrzynki pocztowej podany przez laureata, w terminie 2 dni od daty ogłoszenia wyników.

3. Dane osobowe

 • Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest Organizator oraz Fundator. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzaniem, w tym z wydaniem nagród, przy zachowaniu zasad określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. poz.926 z późn. zm).
 • Podanie przez Uczestników Konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania.

 

Wpis powstał we współpracy z EmpikFoto.pl

Komentarze