Czy Osada Śnieżka to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi? Nasze wrażenia i odczucia po letnim pobycie

 

Niedawno spędziliśmy ponad tydzień w Osadzie Śnieżka w Łomnicy. Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele z Was tam było, a jeszcze większa część myśli o tym miejscu pod kątem rodzinnego wyjazdu. Dlatego dziś wszystko, co musisz wiedzieć o Osadzie Śnieżka, nasze odczucia i wrażenia!

 

Kwestie „techniczne”

Przede wszystkim ważna informacja: Osada Śnieżka to nie tylko hotel, ale przede wszystkim kompleks wypoczynkowy, w którym goście mają do dyspozycji wygodne apartamenty oraz pokoje hotelowe. Zresztą o tym, jak bardzo odbiega od hotelu sama Osada, mówią zdjęcia wejdźcie na www.osada-sniezka.pl i sami zobaczcie. Nazwalibyśmy ją raczej… wakacyjnym miasteczkiem 😊.

 

 

Z jednej strony sami byliśmy zdziwieni, że dopiero teraz trafiamy do Osady, bo istnieje już pięć lat, ale właśnie z drugiej strony, idealnie, bo mogliśmy uczestniczyć w obchodach tych pięknych urodzin a z tej okazji było i kino plenerowe, i zawody sportowe, i kolorowe szaleństwo dla dzieciaków i dorosłych, no czad!

 

 

Jeśli chcielibyście podejrzeć Osadę bardziej „od kuchni”, wejdźcie na www.facebook.com/OsadaŚniezka i na www.instagram.com/osadasniezka na którym codziennie jest nowe Stories z tego, co aktualnie DZIŚ dzieje się w Osadzie! Ważne jest również to, że Instagram Osady Śnieżka żyje i jeśli masz pytania to śmiało do nich pisz! Ja otrzymałam odpowiedź na moje pytanie w zaledwie kilka minut i szybko rozwiałam wszelkie wątpliwości.

 

 

Informacje zawarte na stronach zachęcają do przyjazdu, a nas przyciągnęły jak magnes 😊. W końcu rodzina 2+3 plus dodatkowa opieka dla dzieci to nie lada wyzwanie dla każdego obiektu! Sprawdziliśmy więc, jak wszystkie deklaracje sprawdziły się na miejscu.

 

Nasz pokój w Osadzie Śnieżka

W pakiecie dostępne są pokoje hotelowe oraz apartamenty w domkach. Dla siebie wybraliśmy apartament, który miał dwie osobne sypialnie, a w każdej sypialni podwójne łóżko oraz duży pokój dzienny z aneksem kuchennym. Wybraliśmy taki pakiet ponieważ apartament dla rodziny 2+3 w dwiema osobnymi sypialniami jest dla nas najbardziej komfortowy. Misia często zasypia o 19:00, Kornel o 20:00, a Gabi o 21:00. Mamy więc 3 różne zmienne, które potrzebowały ciszy i spokoju podczas zasypiania. Dwie osobne sypialnie w 100% zaspokoiły nasze potrzeby.

 

Na początek trochę informacji turystycznych – czyli co Osada właściwie oferuje.

 

  • To fantastyczna, wakacyjna baza wypadowa

„Miasteczko” znajduje się 10 kilometrów od Karpacz i tylko 7 kilometrów od Jeleniej Góry, więc jeśli tylko zechcecie, możecie zaplanować sobie tyle atrakcji w okolicy, że zostaniecie nawet i na miesiąc.

 

  • Znajdziecie tu bogatą strefę SPA & Wellness

Jest więc gdzie odpoczywać i jak się zrelaksować. Są tu też aż trzy restauracje, kryte baseny i sauny, a do tego baseny zewnętrzne – razem z piaszczystą plażą.

 

 

  • Odpoczniecie już po samym wjeździe

Okolice to właściwie same łąki i lasy. Zapomnicie o samochodach, smogu, hałasie, tłumach. Jest zielono, świeżo, relaksacyjnie – wiecie, taka naturoterapia 😊. Warto dodać, że Osada Śnieżka wchodzi w skład Górskich Resortów.

 

 

  • Możecie przyjechać ze zwierzakiem

Co prawda z pupilem można przebywać tylko w częściach apartamentowych, ale to w zupełności wystarczy.

 

 

  • Trudno zliczyć atrakcje dla dzieci

Bardzo lubimy certyfikaty „rodzinne”, a Osada Śnieżka ma aż dwa – to „Najlepsze Family SPA 2016” w Polsce oraz „Najlepszy Ośrodek na wypoczynek dla rodzin z dziećmi 2018”. Robi wrażenie, prawda? I słusznie, bo udogodnienia i atrakcje naprawdę trudno tu zliczyć. Dmuchańce, piaszczysty plac zabaw, baseny ze zjeżdżalniami i brodzikami, 2-piętrowe centrum rozrywki (!), program lojalnościowy dla dzieci (zapytajcie o OSADKOWO), zestawy obiadowe z zabawką (oczywiście hit), a nawet rodzinne SPA. Oczywiście wspomnieć trzeba też niesamowicie bogatych animacjach i warsztatach, które odbywają się w głównych sezonach, czyli między innymi teraz.

 

 

Oczywiście są i bardziej „przyziemne” udogodnienia – okna i kontakty są zabezpieczone (uff!), w restauracji dostaniecie dziecięce zastawy, wypożyczenie nosidła dla dziecka, jak i podgrzewacza czy nocnika to też najmniejszy problem. Jest tu w zasadzie wszystko, czego potrzebują rodzice podróżujący z dziećmi.

 

 

My w Śnieżce już pierwszego dnia poczuliśmy się jak u siebie. Charakter domków z apartamentami powoduje, że szybko łapiesz klimat sąsiedzki – dzieciaki w mig nawiązują nowe znajomości, ty od razu znasz innych rodziców. Domki mają wyjścia tarasowe na zielone trawniczki, dzięki temu tworzy się super atmosfera luzu i swobody. Do tego naprawdę piękna i przemyślana architektura i układ całego miasteczka daje naprawdę rewelacyjne doznania estetyczne. To wszystko pozwala już drugiego dnia samodzielnie poruszać się np takiej siedmioletniej Gabi po terenie ośrodka.

 

 

Dziewczyny śmiało korzystały ze wszystkiego co miały pod nosem – gokarty, baseny, sala gier, kąciki zabaw, huśtawki, dmuchańce, prawdziwie piaszczyste plaże. Do tego wszystko z niezbędną infrastrukturą, żeby w każdym zakątek można było pójść z dzieckiem czy to trzyletnim czy 8 miesięcznym.

 

 

Aż ciężko było wyrwać się gdzieś dalej, tyle było atrakcji przyciągających każdego dnia. Ale, ale – wyjechaliśmy i to nie raz i pokażemy Wam to w następnych wpisach. A z samej osady pojechaliśmy super ciuchcią elektryczną Delfinkiem do Pałacu Wojanów i do Parku Miniatur, o tym też w kolejnych wpisach.

 

 

My mamy ok. 2 godzin drogi autem do Osady i z pewnością będzie to nasza częstsza destynacja bo daliśmy się zauroczyć, ale nawet dłuższa podróż, taka z drugiego końca Polski jest warta tego by spędzić tam urlop. Gorąco polecamy!

 

 

 

POLECAMY TEŻ ATRAKCYJNE DESTYNACJE W OKOLICY OSADY ŚNIEŻKI

 

Park Miniatur Budowle Świata i Pałac Wojanów oczami Gabi i Misi

 

Huta Szkła JULIA – fascynująca historia żaru pieca hutniczego

 

Komentarze