Półmetek. 20. tydzień ciąży

Właśnie skończyłam 20-ty tydzień ciąży. 4 i pół miesiąca za mną – tyle samo przede mną. Przytyłam 3 kg. Brzuszek jeszcze nie jest aż tak widoczny i na pierwszy rzut oka nic nie widać. Ale gdybym założyła bikini – to już inna historia.

Znalazłam fajny Kalkulator przyrostu wagi w czasie ciąży:
Kalkulator przyrostu wagi w czasie ciąży

Według Kalkulatora jestem w dolnym przedziale! Jupi! Bardzo nie uważam na to, co jem. Staram się jeść mało i często. I oczywiście musi mi smakować 🙂 Na początku ciąży nie miałam apetytu i schudłam 2 kg. Nie miałam ochoty na nic do jedzenia: ani na słodycze, tłuste, chude, ogórki. Nic do jedzenia nie mówiło mi: “Jesteś w ciąży – jedz!” Na szczęście, bo wielkiego obżarstwa raczej bym nie zniosła. Może ja jeszcze jakoś bym dała radę, ale moje otoczenie, widząc, że zamieniam się w okrągłą kulkę, na pewno by tego nie zniosło. Dla otoczenia muszę dać radę w racjonalnym odżywianiu jeszcze 4 i pół miesiąca. Chociaż czy żelki z Biedronki wpisują się w kanon zdrowego jedzenia podczas ciąży? 😉

Dziś przyjeżdżają teściowie na obiad. W południe konsumpcja obiadku a po południu grill.
Już wczoraj byliśmy na pierwszym grillu – tzn. ognisku z pieczonymi kiełbaskami. Kto by pomyślał, że sezon grillowy tak szybko się w tym roku rozpocznie? Według prognozy będzie u nas dziś 20 st. C. Cudnie!

Rano odbył się pierwszy wyścig F1. Wynik GP Australii
1. Jenson Button
2. Sebastian Vettel
3. Lewis Hamilton

  • Jezu niektórym jest pisane mieć szczęście. Jestem obecnie w 25tc i jestem załamana,bo już przytyłam 20 kg.a co będzie dalej.Koleżanka z pracy będąc w 7 miesiącu urodziła i do tego czasu ważyła prawie 40 kg.więcej. Moja pani doktor mówi,ze potem wcale mogę nie tyć,ale obawiam się najgorszego, ponieważ jestem ciągle głodna.Jak już gdzieś wyjdę i na ulicy inni widzą mnie z czymś do jedzenia przyglądają się jak na jakieś dziwadło.Nawet pani farmaceutka w aptece zdziwiła się,że mam taki duży brzuch,gdy powiedziałam jej który to miesiąc.Pod koniec ciąży nie wyjdę z domu,bo będę wygladać jak potwór.

  • O matko !ja przytyłam 20 kg, jestem obecnie w 25 tc i zalamuje rece, ludzie dziwnie sie na mnie patrza jak ide ulica i cos jem (bo jestem ciagle glodna),nawet pani w aptece sie zdziwila ze mam taki duzy brzuch. Mysle ze dobije pod koniec ciazy do 40kg tak jak kolezanka z pracy, ktora w 7 mc urodzila i przytyła 38kg.straszne !

  • Pingback: Daniel()

  • Pingback: Jason()

  • Pingback: bob()

  • Pingback: Scott()