Jak urządzić małą łazienkę?

 

Choć wykonawca naszego domku nad jeziorem zrobił kawał dobrej roboty planując te niewielkie metry kwadratowe i wykorzystał każdy obszar optymalnie, to urządzenie niedużej łazienki, tak by była funkcjonalna, wygodna, estetyczna i spełniała oczekiwania pięcioosobowej rodziny a czasami jeszcze i kilku gości, mimo wszystko zawsze stawia kilka wyzwań.

 

WIELKOŚĆ I UKŁAD WNĘTRZA ŁAZIENKI

Do zagospodarowania mieliśmy, jak widać na rzucie wąskie pomieszczenie z takim sugerowanym układem urządzeń, i co to dużo mówić; układ sugerowany pozostał układem ostatecznym i wykonawczym, bo zbyt wiele na tej powierzchni zmian nie da się nanieść. Taką kuchnię na przykład zrobiliśmy niema zupełnie inaczej niż zakładał wstępny rzut dewelopera. Ale wróćmy do łazienki.

 

 

MAŁE WNĘTRZE ŁAZIENKI

Wiedzieliśmy, ze musimy wycisnąć z niej maksa i że ma być łazienką, której nie będzie brakowało niczego, czyli, że będzie taka, jak w domu zamieszkiwanym na co dzień.

Ma być:

  1. solidna – dzieci, goście 😉 i letnia atmosfera wakacji to czas szalony i szybki, więc łazienka użytkowana będzie intensywnie
  2. jakościowa – co tu dużo mówić, domek mamy w prestiżowym miejscu i urządzając go dbamy o każdy szczegół, też te w łazience – ma być ładnie, nowocześnie, ponadczasowo
  3. łatwa w utrzymaniu – no bo nie po to się jest nad jeziorkiem, żeby czas spędzać na sprzątaniu, szorowaniu, myciu. Musi być błysk po jednym pociągnięciu ściereczką 🙂
  4. intuicyjna – no bo dzieci i goście, więc wszystko ma być pod ręką, czytelne, dostępne, łatwe.

 

 

ZMIANA KOLORU ARMATURY

Między etapem projektu a wykonaniem zmieniliśmy w zasadzie jedynie kolor armatury – z chromu na złoty, by ocieplić wnętrze, było to ryzykowane bo cały projekt był robiony kompleksowo pod kolory, ale efekt nam się bardzo podoba.

 

W tak niewielkiej łazience kluczowe stają się jej te elementy, które muszą się z natury rzeczy w niej znaleźć, a są kluczowe dlatego, że żadne inne już tam w sumie nie zagrają. A więc muszą spełnić swoje funkcje użytkowe i wizualne. W tych elementach postawiliśmy na markę Geberit. I tak, zobaczycie tu umywalkę wraz z szafką wiszącą marki Geberit, nad nimi podświetlane Lustro Geberit Option Basic. Szuflady są mega praktyczne i pojemne, ta pierwsza kryje wszystko co potrzebne pod ręką a ta druga śmiało może służyć nawet za brudnik dla 5 osobowej rodziny – sprawdziliśmy!

 

 

TOALETA KOMPAKTOWA

Zaraz obok stojący WC kompakt. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, bo nie chcieliśmy w tak niewielkiej łazience odbierać jeszcze przestrzeni – zarówno wizualnie jak i faktycznie. Dlatego mamy WC stojący, plus kompakcik. Ma to swój urok i klimat małego domku na wsi. Stojąca miska WC, lejowa Geberit iCon, przylegająca do ściany, ukryte mocowania, Rimfree a do tego w komplecie Spłuczka nasadzana Geberit iCon, spłukiwanie dwudzielne, przyłącze wody z boku lub na dole tworzą idealny duet! Na górze natomiast została umieszczona Deska sedesowa Geberit iCon Square. Wszystko bardzo komfortowo i pięknie wygląda w marynistycznej łazience.

 

 

Idąc dalej kluczowym miejscem jest prysznic. I o ile Geberit nie ma w ofercie kabin, tak ma doskonałe brodziki i systemy odpływowe! Dlatego mamy tutaj nasze cacuszko – brodzik z żywicy kamiennej! I tu właśnie dotykamy tematu trwałości, jakości i kwestii utrzymania – no idealne rozwiązanie. Brodziki akrylowe ten z Geberit bije na głowę pod tymi względami! Odpływ jak i sama powierzchnia są niemal bezobsługowe. 🙂

Brodzik prostokątny Geberit Sestra ma swoje ogromne zalety:
  • występuje w kilku kolorach: biały, szary, grafit,
  • jest dostępny w prostokącie oraz w kwadracie,
  • materiał to żywica kamienna,
  • ma powierzchnię strukturalną,
  • wysoka klasa antypoślizgowa. O to chodziło!

 

 

ZŁOTA LAMPA LEDOWA W FORMIE SPIRALI

Udało nam się też ulokować nieco elementów dekoracyjnych. Tę rolę pełni ławica ryb na ścianie oraz też wrzucona poza projektem lampa. Zakochaliśmy się w takiej lampie w sklepie. Lampa ledowa w formie nieregularnej spirali, która pięknie wypełnia podwyższony skośny sufit naturalnego spadu dachu domku. Poniżej link do naszej lampy:

Lampa wisząca Arlena 1 x 45 W złota matowa

 

 

PRALKO-SUSZARKA W ŁAZIENCE

Z rzeczy absolutnie praktycznych i niezbędnych priorytetm było umieszczenie pralki i suszarki w łazience. Dwa osobne sprzęty by nie weszły. Dlatego postawiliśmy na pralko-suszarkę i koniecznie nad nią wykorzystanie maksymalne przestrzeni. A więc podwójna szafa nadpralkowa na wszystko to, co w łazience potrzebne. Szafa kupiona na Allegro – link do szafy tutaj:

SZAFKA ŁAZIENKOWA NAD PRALKĘ SŁUPEK REGAŁ BIAŁY M

 

 

I jak Wam się podobają takie pomysły na niedużą łazienkę? Coś byście zmienili, dodali, ujęli? 🙂

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.