Fajnie jak na kombajnie!

Dziś mieliśmy gości – z rewizytą, bo jakiś czas temu my odwiedziliśmy Paulinę, Szymona i Zoję.

Jak się niedawno okazało Szymon – kolega Marii sprzed wieeeeelu lat też bloguje – sam zarzekał się dziś, że to tak dla siebie, trochę dla potomności a w ogóle to w ukryciu i tajnopisem :), ale ja  go czytam i podglądam regularnie i wiem, że warto polecić jego pióro i oko.

Szymon i Paulina są prawdziwymi podróżnikami. Jeśli zajrzycie w Szymonowe miejsce w sieci to zobaczycie gdzie on to nie był! Wyjątkowo egzotyczne destynacje a wszystkie wręcz zdobywane i okupione prawdziwą podróżą a nie last minute z transferem z lotniska do hotelu :). Szymon podróżując po całym świecie potrafi też dostrzec lokalny folklor – co również udowadnia na blogu relacjami z jego aktualnego pobytu na Pojezierzu Leszczyńskim.

Dziś więc, kiedy wiedziałem, że będą u nas przygotowałem się na jego pytanie – co ciekawego można tu zobaczyć… Bo w sumie to nic – nasze okolice to prawdziwy kombinat rolniczy – krówki, świnki, pola, uprawy, traktory, przyczepy – rolnik na rolniku… Ale jak już wspomniałem – lokalny folklor przecież! No to mamy właśnie żniwa – więc punkt pierwszy! A oprócz tego występuje u nas bardzo ciekawe zjawisko geograficzne – myślę, że porównywalne z np. jedynym w Polsce skrzyżowaniem rzek w Wągrowcu czy też Dębem Bartkiem – tak samo osobliwe ;). Otóż jest to KONIEC WIOCHY! Tak – nasza wieś kończy się nagle, dziwnie, niespodziewanie, jej zakończenie pozostawia wiele pytań a dziś widziany przeze mnie mieszkaniec ostatniego domu na tej krańcowej ulicy wyglądał jak Fox Mulder – przypadek?! Chyba nie! 😀

Wybraliśmy się więc na spacer – ostatecznie wyszło, że ponad dwugodzinny, w niezłym upale – no ale co – końca wiochy przyjezdnym nie pokazać? Poza tym – zdarzyło się tak, że obaj jesteśmy ojcami córek a przecież wiadomo, że każda dziewczynka uwielbia traktory, kombajny, maszyny… No dobra warkoczyki i lalki też. Ale na te drugie przyjdzie czas – idzie sierpień – żniwa są!

Autor Moje dwa grosze gotowy z aparatem na kombajnopolowanie


Ale najpierw on został upolowany

Tak profesjonalnie wypatruje się kombajnów w polu 😉I tak też


Tu kombajny już chyba były…


Idziemy dalej, nie zrażamy się, gdzieś słychać, gdzieś muszą być. Choćby na KOŃCU WIOCHY! 🙂


McPiciu Drive Thru – napój zwykły czy powiększony?

Szybowce – z Leszna albo z Ostrowa. Ciekawe czy widzą stamtąd kombajny…


Było pytanie – zwykły czy powiększony, trzeba było od razu ten duży brać – kolejny postój na piciu 

 

 

Tu też już byli?!

Ej, są kombajny!!!

Kurcze – cztery nawet!

No co ty?!


Już lecę!

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to kombajn! Jest?

Jest! Będzie chleb!

W gratisie dostaliśmy małe zoo – pan baran co ma parcie na szkło…

…i pani owca, co dziś chyba nie umalowana była.

Jak wspomniałem wcześniej – młode dziewczęta niezwykle żywo interesują się techniką agrarną…

I taka to wyprawa kilometrowa w upale. I cel zdobyty – na końcu wiochy byliśmy – a jakże! Możecie go zobaczyć już niedługo na mojedwagrosze.blogspot.com. Było fajnie jak na kombajnie!

 

 • Kocham Was za te wesołe opisy do zdjęć :))) Pięknie było 😉

 • MM

  Dla dzieci wieś to istny raj. Mój synek właśnie wrócił od Babci i wcale nie jest zachwycony powrotem do domu miejskiego… był na odpuście i kupił sobie właśnie kombajn:))
  pozdrawiam

 • love you, Kuba <3 :))))

 • :)))

 • Ja tam wolę ciągniki 😀

 • Fajnie tak sobie powózkować razem 🙂 mi się niestety to żadko zdarza… nie mam zbytnio znajomych wózeczkowych mamusiek 🙁

 • Wyprawa iście kombajnowa 😉
  Uroki mieszkania na wsi – też tego doświadczamy właśnie.
  Jest niesamowicie.

  Kuba Ty to potrafisz napisać, że cały czas się uśmiecham.
  Fajna z Was pisząca rodzinka.
  Pozdrawiam

 • Swojaki…

 • Ja stanowczo protestuję. Powyższy opis stanowi zamach na moją blogerską świętą demokratyczną niezależność. Autor narzuca mi sposób opisu odwiedzonego miejsca. Oświadczam z pełną mocą, że pomimo silnego lobbingu autora mój raport z wędrówki przez Dąbrowę będzie tradycyjnie krytyczny, uszczypliwy i do bólu zgodny z prawdą. I jeszcze dziś późnym wieczorem postaram się odkryć szokującą prawdę o miejscowości Dąbrowa i jej mieszkańcach. Pasażer nie złamie się przed żadnym naciskiem, nawet okraszonym butelką chłodnego dobrego czeskiego piwa.

 • Pingback: Leroy()

 • Pingback: randy()

 • Pingback: Eddie()

 • Pingback: glen()