Żeby dziecko ci się nie nudziło, posadź je przed telewizorem! Albo nie?

W czasie deszczu dzieci się nudzą, to powszechnie znana rzecz – jak słusznie onegdaj głosił klasyk i do dziś pozostaje to faktem. Nie wiem jednak czy ów klasyk nie znał jeszcze gorszego rodzaju nudy a może mu do narracji w twórczości nie pasował 🙂 – nuda dziecka w trakcie choroby w domu! Łomatko!

 

Szczególnie jeśli jest na co dzień to nadaktywny przedszkolak, łaknący interpersonalnych doznań i bodźców. Z resztą, nie tylko w chorobie taki charakterek daje o sobie znać – wystarczy jakiś mniej aktywny weekend, kiedy rodzice chcą poleżeć na kanapie. Nie ma przebacz.

Ale… Jest rozwiązanie! Gotowe i proste! Włącz bajki i cały dzień z głowy! Hehehe. Dobra, przyznać się – bajki zawsze są spoko, kiedy trzeba naprawdę pilnie zająć czymś dziecko, no ale nie po to wymyślono weekendy, żeby dziecko całą sobotę i niedzielę przesiedziało wgapione w ekran – czegokolwiek.

Z drugiej strony multimedia to nie jest zło wcielone, bo sam widzę iloma rzeczami Młoda mnie zaskakuje a kiedy pytam skąd to wie, lub zna taki zwrot to wymienia tytuły konkretnych filmów i programów! Moc!

Ideałem jest więc… taaadaaaam – połączenie dobrodziejstwa programów dla dzieci i aktywnej zabawy razem! Można? Można!

Właśnie taka idea przyświeca telewizji popularno-naukowej Da Vinci Learning, kanałowi, który wciągnie dzieciaki i rodziców. Pisałem już o tym (w tym poście), że to właśnie tam można dziś znaleźć kultowe programy, choćby takie jak cała seria Było Sobie Życie a dziś zobaczcie co jeszcze można z dzieckiem obejrzeć i przede wszystkim jak się zainspirować tak by na zawsze pożegnać nudę!!!

Ale, ale. Najpierw podziwiajcie efekty naszej zabawy w kuchni! W trakcie której można zjeść, w dodatku zdrowo, słodko, owocowo, przy tym wszystkim świetnie się bawić a efektem końcowym zwykłego braku nudy będzie produkcja filmowa! Czyli zajęcie na kolejne nudne chwile, bo przecież zapętlanie wyścigu własnych myszek-truskiszek to jest dopiero hit, c’nie? 🙂

A ile w tej zabawie dzieciucho dołoży od siebie – wilka przyniesie, żeby polował na myszki, to znowu każdej myszce przypisze rolę w rodzinie – była nawet ciocia myszka, przejmie się każdym nierównym oczkiem z lukru, przypomni sobie wszystkie bajki, w których były myszki… Się dzieje!

miler manufaktura-7787 miler manufaktura-7874-2 miler manufaktura-7889 miler manufaktura-7903 miler manufaktura-7908 miler manufaktura-7913-2 miler manufaktura-7921 miler manufaktura-7928 miler manufaktura-7933-3 miler manufaktura-7961 miler manufaktura-79651 miler manufaktura-7978 miler manufaktura-7981 miler manufaktura-7984 miler manufaktura-7992 miler manufaktura-7995 miler manufaktura-8008 miler manufaktura-80202 miler manufaktura-8055 miler manufaktura-8078

 

 

Chcecie tak w domu? Pewnie, że tak! To łapcie ogrom inspiracji na niejedno poponudnie popołudnie:

 

Kuchmistrzowo – Ekscytujące połączenie programu kulinarnego i popularnonaukowego. Dzieci poznają w nim naukowe reguły gotując rozmaite potrawy.

Zręczne pomysły –  W specjalnej serii dwoje wesołych prowadzących pokaże, co na wyjątkowe okazje można zrobić ze zwykłych przedmiotów. Wystarczy odrobina inspiracji.

Magic – Jay Sankey, znany na całym świecie magik, oraz Bridget Hall, jego sprytna młoda asystentka, zapraszają do wesołego i kolorowego studia.

Wszystko dla małych – Zachęcamy małych widzów do tego, aby wstali z kanapy i zaczęli budować, bawić się, wynajdywać. Program jest uroczy i pełen energii, a przy tym ma dużą wartość edukacyjną.

Artzooka –  Garść materiałów z odzysku, porcja kreatywności i mnóstwo dobrej zabawy – to jedyne składniki wspaniałych dzieł sztuki. Wulkan energii Jeremie pomoże wam odkryć w sobie artystów i bawić się, tworząc.

 

A jeśli Ci mało, a jeszcze jej nie masz, to weź ją sobie teraz (zupełnie za darmo – tonem pana z telezakupów Mango 😉 ) niepowtarzalną Encyklopedię kieszonkową Da Vinci Learning, w niej fajnie podana wiedza o świecie i kolejne inspiracje do zabaw, eksperymentów, doświadczeń kulinarnych i nie tylko!

 

ENCYKLOPEDIA DA VINCI LEARNING – 72 strony ciekawostek o świecie!

 

I to jest telewizja, dla której warto poświęcić wspólny czas, czas rodziny. To jest stacja która zgodnie z moją ideą nie bycia tylko tworzywem ale i twórcą pozwala na to i nie sprowadza dziecka (i rodzica) do roli biernego konsumenta treści! Ale rozwija inspiruje i zachęca do działania!

 

 

UWAGA, to nie koniec bo jest jeszcze KONKURS! Dla Was!

 

Pokażcie nam jak Wy kreatywnie spędzacie czas z dziećmi, lub już efekty Waszych kreatywnych zajęć! Wklejcie w komentarzu pod tym wpisem zdjęcie z krótkim opisem!

 

Macie czas do 21 grudnia! Warto, bo nagrodą główną jest: TELESKOP!!! Sprzęt wart 400 zł! No i niewątpliwie, przedmiot pożądania każdego małego naukowca! Pozostałe nagrody to niemniej pasjonujące: Zestawy Małego Odkrywcy od Da Vinci Learning! Gabi ma i oszalała na punkcie kompasu, lornetki, gwizdka, latarki… 🙂 Ma to po tacie! Długopisu ze ściągawką jeszcze nie ogarnęła 😉

 

Więc pokażcie kreatywnie jak jesteście kreatywni na co dzień i niech się od tej kreatywności świat zatrzęsie, a najlepszy niech wygra teleskop!

 

WYNIKI KONKURSU!

Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia, mimo wrzawy związanej z przygotowaniem Świąt, bo na pewno rodzice i mali pomocnicy mają teraz mnóstwo pracy. Wszystkie prace są bardzo kreatywne i ciekawe. Wybór jak zawsze utrudniony 🙂

Zestaw małego odkrywcy idzie do:

1. iga

2. katarzyna joanna

3. dorota

4. karolina woźniak

 

A nagrodę główną – TELESKOP, dla Małego Naukowca, otrzymuje:

Kasia Katafiasz

Dane do wysyłki (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) prosimy wysłać na nasz adres oczekujac@gmail.com – w temacie wiadomości wpiszcie „Konkurs Da Vinci” CZEKAMY!

 

GRATULUJEMY!

 

telescopeExplorer kitPen

REGULAMIN KONKURSU

1. Postanowienia ogólne

 • Konkurs trwa od 16.12.2015 r. do 21.12.2015 r.
 • Wyniki konkursu pojawią się na blogu w tym wpisie najpóźniej w dniu 22.12.2015 r.
 • Organizatorem Konkursu jest blog Oczekujac.pl, zwany dalej  „Organizatorem”.
 • Fundatorem nagród w Konkursie jest Da Vinci Learning, zwany dalej „Fundatorem”.
 • W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i współpracownicy Fundatora i Organizatora.

2. Zasady konkursu

 • Konkurs odbywa się na blogu Oczekujac.pl
 • W czasie konkursu Uczestnicy udzielają odpowiedzi na zadanie konkursowe: Pokaż na zdjęciu, jak kreatywnie bawisz się z dzieckiem, albo zaprezentuj na zdjęciu efekt tej zabawy.
 • Zdjęcie konkursowe musi być własnością osoby, która bierze udział w Konkursie. Każda odpowiedź powinna być wynikiem indywidualnej twórczości Uczestnika i nie może naruszać praw osób trzecich.
 • Każdy Uczestnik może dodać więcej niż tylko jeden komentarz na blogu.
 • Zgłoszenie konkursowe odbywa się poprzez dodanie odpowiedzi i umieszczenie zdjęcia w komentarzu na blogu pod wpisem o konkursie.
 • Nagrodami w Konkursie są: 1 x Nagroda główna Teleskop + długopis ściągawka (wartość nagrody 400 zł), 4 x Nagroda pocieszenia Zestaw małego odkrywcy (lornetka, latarka, kompas, płaszcz przeciwdeszczowy) + długopis ściągawka (wartość jednego zestawu 100 zł).
 • Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie na inne nagrody lub na ekwiwalent pieniężny.
 • Kryterium przyznania nagrody będzie swobodna ocena zamieszczonych odpowiedzi, dokonana zgodnie z art. 921 § 2 KC, pozwalająca uznać je za najciekawsze.
 • Nagrody zostaną przesłane przez Fundatora na adres korespondencyjny. Wytypowane osoby proszone są o kontakt z Organizatorem w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników. Brak kontaktu w tym terminie skutkuje przekazaniem nagrody innej osobie.

3. Dane osobowe

 • Administratorem danych osobowych zbieranych w ramach Konkursu jest Organizator oraz Fundator. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z Konkursem, to jest jego organizacją i przeprowadzaniem, w tym z wydaniem nagród, przy zachowaniu zasad określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. poz.926 z późn. zm).
 • Podanie przez Uczestników Konkursu danych osobowych ma charakter dobrowolny. Uczestnikom przysługuje prawo wglądu w ich dane osobowe, prawo ich poprawiania, prawo żądania usunięcia tych danych, a także prawo zgłoszenia sprzeciwu co do ich przetwarzania.

 

Wpis powstał we współpracy z telewizyjnym kanałem popularno-naukowym dla dzieci i rodziców Da Vinci Learning

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.