Gdzie jest DORY? Tutaj! Nasza rodzinna recenzja bajki. Jest VIDEO!

Wyjścia do kina stały się już naszą małą, rodzinną tradycją. Kiedy mamy wolny weekend wtedy zawsze pierwsze co robimy to sprawdzamy repertuar Multikina – z bajkami dla dzieci oczywiście.

 

Ostatnio nasze wyjścia zostały nieco odsunięte z oczywistych względów – w maju Michalince się trochę pośpieszyło i już wtedy nasza rodzina się powiększyła 🙂 a całą uwagę skupiliśmy na Najmłodszej. Ale za to w czerwcu nie mogliśmy sobie ani Gabi odmówić tej przyjemności i wybraliśmy się na rewelacyjną bajkę wyprodukowaną przez Disneya “Gdzie jest Dory” – film bije rekordy oglądalności, a my jesteśmy nim zachwyceni!

Gdzie jest Dory to kontynuacja przeboju Gdzie jest Nemo, tym razem jednak to nie Nemo jest poszukiwany ale to on wraz z tatą, pomagają Dory odnaleźć jej rodzinę. Jest to o tyle trudne a przez to śmieszne i zagadkowe, że Dory ma problemy z pamięcią krótkotrwałą i zapomina co chwilę co było, lub co mówiła przed momentem.

Oprócz tego Dory umie posługiwać się językiem waleńskim – musicie zobaczyć film, żeby go poznać 🙂 a sama bajka ma walory edukacyjne – ja dowiedziałem się, że ośmiornice mają trzy serca – nie wiedziałem tego! Bardzo ciekawy zabieg z zaangażowaniem do polskiej wersji dubbingowej Krystyny Czubówny – dodaje klimatu. No i Disney – animacja na najwyższym poziomie, piękne obrazy podwodne, prawdziwy wielki błękit. Zapraszam do obejrzenia naszej wideo recenzji.

 

 

Film obejrzeliśmy w ramach akcji „Rodzina do kina”, dzięki której rodzic przy zakupie biletu ulgowego dla dziecka na ten sam film, za swój zapłaci mniej.

 

W ramach akcji „Rodzina do kina” rodzice z dziećmi mogą zobaczyć między innymi: „Gdzie jest Dory” oraz „Angry Birds Film”. Gabi widziała już te oba filmy 🙂 1 lipca na wielkie ekrany wejdzie „BFG: Bardzo Fajny Gigant”, a 29 lipca „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”. Natomiast w sierpniu premierę będą miały: „Mój przyjaciel smok” oraz „Barbie: gwiezdna przygoda”.

 

LCD-pion-Rodzina_do_kina-premiery-lato

Komentarze