Poduszka do spania w ciąży. Przemyślenia po bezsennych nocach

Końcówka ciąży miała w moim przypadku do siebie to, że byłam coraz wrażliwsza na wszelkie niedogodności. Nawet samochodem jeździłabym najchętniej na leżąco. Tylko taka pozycja zapewniała mi jako taki komfort w 8. miesiącu ciąży. A o stuprocentową wygodę z tygodnia na tydzień było coraz ciężej – zwłaszcza nocą.

 

Na początku lutego poruszałam temat spania w ciąży we wpisie Na którym boku powinno się spać w ciąży i dlaczego to jest takie ważne. Wtedy zastanawiałam się nad poduszką do spania dla kobiet w ciąży i nawet kilka z Was mi taką serdecznie polecało. Ale oczywiście Marysia myślała, że da radę bez poduszki, bo przecież pierwszy raz z brzuchem sobie bez niej poradziłam to w drugiej nie dam rady? Niestety. Nie dałam.

 

sango trade longer poduszka do spania-6420

 

Poduszka do spania w ciąży. Po co to komu?

Po wielu nocach, kiedy nie mogłam sobie znaleźć miejsca w łóżku postanowiłam wypróbować poduszkę do spania w ciąży i sprawdzić czy jej zakup ma sens. Chciałam sprawdzić na własnej skórze czy rzeczywiście taka poducha może coś zmienić w komforcie spania? Czy dzięki niej będę mogła przespać całe noce? Pytań było wiele i tylko jeden sposób, aby na nie odpowiedzieć.

Poduszkę typu longer zamówiłam na Sangotrade.pl – konkretnie nazywa się ona PODUSZKA RELEKSACYJNA LONGER i jest dostępna w wielu kolorach, ja wybrałam szare paski (dostępne TUTAJ), ale są też różowe kuleczki, szare kule, rowerki, słonie, zygzaki, gwiazdki itd. Poduszka była zapakowana w wielką plastikową torbę, co jest bardzo praktyczną formą przechowywania, kiedy już przestanie się z niej korzystać lub chce wziąć ze sobą np. do szpitala. W dotyku jest miękka i delikatna, poszewkę można zdejmować (jest na mały zamek) i jak się pobrudzi to można prać w pralce. Długość poduszki wynosi 190 cm,

Longer poduszka do spania ma kilka zastosowań:

dla kobiet w ciąży w domu do spania, leżenia, czytania itd.

dla kobiet w ciąży, które muszą być w szpitalu np. na podtrzymaniu ciąży – taka poduszka jest nieocenioną pomocą, kiedy leżysz a pod sobą masz tylko jedną szpitalną poduchę i medyczne łóżko.

dla kobiet w szpitalu, które już urodziły – ja z moją poduchą byłam przez ponad tydzień w szpitalu i wykorzystywałam ją zarówno wtedy, kiedy byłam w dwupaku oraz już tuż po narodzinach Michalinki. Longer położony na łóżku służył mi jako zabezpieczenie w czasie karmienia piersią na leżąco.

dla kobiet w czasie karmienia piersią – po narodzinach staje się cenną pomocą podczas KP – można ją podłożyć sobie pod plecy i fajnie się owinąć. Specjalne wypełnienie utrzymuje dziecko w wygodnej pozycji zarówno dla malucha jak i rodzica.

dla dziecka – długa poduszka uformowana w gniazdko sprawdza się doskonale jako asekuracja, przy pierwszych próbach podnoszenia się i siadania. Longer ma na końcu sznurek, którym można związać poduchę.

 

sango trade longer poduszka do spania-6424

 

Sami widzicie – zastosowań dla longera jest bardzo dużo, a pewnie i to, co wypisałam to nie wszystkie.

Poduszka relaksacyjna już w trakcie trwania ciąży pozwala każdej przyszłej mamie wygodnie przespać noc, umożliwia efektywny odpoczynek, odciąża kręgosłup, zapewnia wygodę przy siedzeniu i leżeniu. Poduszka do spania w ciąży Sangotrade typu longer ma antyalergiczne wypełnienie. Jej środek stanowi atestowane włókno ECO FILLBALL – miękkie włókna uformowane w drobne kuleczki z dodatkowymi kanalikami powietrza. Dzięki zastosowanej technologii kuleczki są niezwykle puszyste i sprężyste, a jednocześnie delikatne jak puch – zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a zdejmowany pokrowiec można bez problemu wyprać.

sango trade longer poduszka do spania-6443

 

Moje przemyślenia po nieprzespanych nocach w ciąży

W połowie ciąży miałam duży problem ze spaniem. Potrafiłam obudzić się o 2:00 lub o 4:00 i “radośnie” czekać na wschód słońca. Jedna z czytelniczek podpowiedziała, że być może mam za mało żelaza i stąd moje problemy ze spaniem. Uzupełniłam żelazo, magnez też, bo podobno on też ma wpływ na to, czy kobieta w ciąży może przespać całą noc i… sen miałam niemal idealny! Pięknie spałam – jak niemowlę! Zero budzenia się w nocy (może czasami na małe siku), ale nie było mowy o gapieniu się w sufit do rana.

Jednak z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc może mój mózg i przyzwyczaił się do regularnego spania, ale za to mój organizm zaczął sprawiać coraz więcej kłopotów. Bo nawet jeśli wcześniej potrafiłam fajnie zawinąć się w kołdrę, tak z biegiem czasu, z większym obwodem jest mi dosyć ciężko. Na dodatek, czasami około 3:00 w nocy odwiedzała nas Gabi i to też wpływało na mój dyskomfort spania – bałam się, że niechcący może mnie uderzyć nogą w brzuch w czasie snu – kto ma przedszkolaka ten wie, co mam na myśli. I przez to zamiast spać, czuwałam od 3:00 do 7:00 i starałam się nie przeszkadzać Gabi oraz znaleźć sobie bezpieczne miejsce do spania. Na dobre mogłam zasnąć i zregenerować się dopiero wtedy, kiedy Gabi wyszła do przedszkola.

Poduszka do spania dla kobiet w ciąży można powiedzieć, że odmieniła moje nocne życie – dosłownie i w przenośni! Dosłownie, bo już od pierwszej nocy mogłam się wygodnie na niej ułożyć i spokojnie zasnąć. Miała też dodatkowe zastosowanie – była miękką barierką między moim brzuchem a Gabi, więc mając ją przy boku mogłam bezpiecznie oddać się w objęcia Morfeusza. Gabi też ją polubiła i jak tylko była możliwość to kładła się na niej i również spała.

 

longer

 

Poduszka do spania dla kobiet w ciąży… po ciąży

Jako młoda mama mogę stwierdzić, że longer bardzo przydaje się w czasie karmienia piersią

w pozycji klasycznej – podkładam go pod plecy,

w pozycji spod pachy – Michalinka na nim wygodnie sobie leży,

w pozycji na leżąco – jako mini barierka na łóżku, z jednej strony jestem ja, z drugiej strony podusia, a na środku Misia 🙂

 

Okazuje się, że poduszka do spania dla kobiet w ciąży jest bardzo pomocna. Wykorzystywać można ją na różne sposoby, zarówno będąc w dwupaku, jak i po porodzie. Teraz już wiem, że warto mieć taką pomoc już od początku ciąży, a z pewnością w jej połowie. Ważną rzeczą jest też jej cena 79 zł – dużo czy mało? Dla mnie to tak wiele, za tak niewiele! Jedyne czego żałuję to tego, że nie trafiłam na nią wcześniej, ale przynajmniej już teraz wiem, co kupię komuś na następny baby shower 😉

 

A miła niespodzianka, którą przygotowałam razem z marką Sango Trade czeka na Was na naszym Instagramie – klik TUTAJ

 

sango trade longer poduszka do spania-6434

Partnerem wpisu jest Sango Trade

Komentarze