Czy puszczać męża samego na typowo męskie imprezy?

Rozrywka tylko dla faceta

Haha, mam Cię! Kliknęłaś i czytasz ten tekst? To znaczy, że udało mi się Ciebie nabrać! 🙂 Ale nie uciekaj, przeczytaj, bo ten tekst może wiele zmienić w życiu Twojej rodziny.

 

Bo na pewno spodziewałaś się tu rozprawy na temat tego czy Twój facet powinien wychodzić z kumplami na piwo, paintball, ryby czy co tam jeszcze… Bo to przecież są typowo męskie imprezy i rozrywki, prawda?

 

Dla kogo są, dla tego są. Ja od roku definicję typowo męskiej imprezy mam nieco inną. Jaką? Otoż: w centrum kraju spotyka się około tysiąca facetów, łączy ich to że mają wspólny mianownik zainteresowań, przez osiem godzin siedzą i gadają, dzieje się to bez alkoholu i bez udziału choćby jednej kobiety! Coooo? Kuba, ale dlaczego piszesz o zakonnikach? 🙂

No nie o zakonnikach to jest. O ojcach! Tenże wspólny mianownik to bycie tatą, świadomym, zaangażowanym, chcącym być jeszcze lepszym, szukającym kolejnych dróg do podniesienia kompetencji w swoim tacierzyństwie, pragnącym poznać doświadczenia innych ojców, tych z większym stażem, z większą gromadką, tych których czasem znamy, bo widujemy w telewizji, czytamy ich w prasie.

 

 

Międzynarodowe Forum Tato.Net, bo o tej konferencji mowa, to właśnie taka inicjatywa, wspaniała. W tym roku odbędzie się już dziewiąta jej edycja, piszę już, bo dla mnie to jest druga, dopiero. Oczywiście, że lepiej późno niż wcale, ale dla mnie, jako ojca od początku na 200%, który bycie tatą stawia sobie jako cel i rolę nadrzędną nad wszystkimi innymi, te kilka pierwszych edycji, o których nawet nie miałem najmniejszego pojęcia, są odczuwane jako pewna strata. Ale ok, nadrobimy! 🙂

 

 

Wiem to po edycji zeszłorocznej, która była dla mnie odkryciem, na której pojawiłem się nieco przypadkiem, bo pojechałem tam na zaproszenie mojego kolegi po fachu, blogera bez bloga 😉 Marcina Perfuńskiego, który będąc już od kilku lat zaangażowanym w to wydarzenie, przygotowywał panel dyskusyjny o blogach ojców, o ojcach autorach w sieci. Jechałem tam zupełnie nie wiedząc co mnie czeka, wiedziałem tylko, że mogę zaufać Marcinowi i że nie zapraszałby mnie na coś, co nie ma poziomu, nie ma jakości, nie jest piękne. Marcin wówczas był ojcem 4 córek, dziś, szaleniec, jest już ojcem 5 córek i to niech będzie probierzem tego jak zaangażowani ojcowie tam się spotykają 😉 .

 

 

Ja stanu potomstwa nie zmieniłem od tamtego czasu, ale stan wiedzy i inspiracji poszerzać należy zawsze. W tym roku mam zaszczyt pojechać tam jak przedstawiciel mediów, co jest dla mnie jeszcze bardziej nobilitujące, że oto tata z bloga jest dla takiej Konferencji atrakcyjnym nośnikiem informacji, gdzie należy dodać, że patronami medialnymi Forum są m.in. Telewizja Polska i Program Trzeci Polskiego Radia. Będę też miał okazję znów przemówić, bo po raz drugi zostałem zaproszony do panelu dyskusyjnego/warsztatów, które mają przybliżyć zebranym tatom, co owi tatowie mogą dzięki obecności w sieci, co daje nam dziś możliwość swobodnej komunikacji jako ojcom, rodzicom.

 

 

Szczerze, nie mogę się już doczekać. Rok temu wyjechałem stamtąd z pełną głową i jeszcze pełniejszym sercem. Mogłem na scenie wysłuchać rozmowy z Krzysztofem Hołowczycem, Ireneuszem Krosnym, MateO, doskonałego wykładu o tym jak zdewaluowało się dziś pojęcie odwagi a co ono oznacza w swej etymologii tak naprawdę, bo ostatnie Forum Tato Net odbywało się pod hasłem Odwaga i Rozwaga. Tegoroczne ma niemniej inspirujące: Wolność i Dyscyplina.

 

 

Liczę na mnóstwo inspiracji ale też wiedzy praktycznej, bo w częściach warsztatowych odbywa się prawdziwie akademicka edukacja na temat wielu aspektów wychowania.

 

To wyjątkowa okazja, by razem z setkami mężczyzn odkrywać ojcostwo jako misję i przygodę życia. Postawić nowe cele, rozpalić w sobie pasję do bycia świadomym i aktywnym liderem w rodzinie i społeczności.

Forum  to unikalna możliwość kontaktu z ojcami, praktykami i ekspertami z Polski i innych krajów, którzy mają pomysł na efektywne ojcostwo w XXI wieku. Przyjedź aby sformułować lub pogłębić swoja osobistą ojcowską misję i plan działania.

Forum to kopalnia ojcowskich pomysłów, dobrych wzorców, wymiany praktycznych rozwiązań.

 

I wiem, że się nie zawiodę, bo nie ma drugiego takiego przedsięwzięcia jak Forum Tato.Net a przekonać się o tym możesz jedynie wysyłając tam 😉 swojego męża, tatę swoich dzieci. I widząc jak zmienia się na lepsze, z roku na rok, by być Super Tatą i Super Mężem.

 

 

Komentarze