Jak odwiedzić Świętego Mikołaja w Rovaniemi bez wychodzenia z domu?

Święty Mikołaj Laponia

Będąc małą dziewczynką bardzo mocno wierzyłam w Świętego Mikołaja. Pewnego dnia znalazłam prezenty bożonarodzeniowe w szafie i czar prysł… Jednak gdzieś w głębi serca wiedziałam, że On istnieje. Teraz już mam pewność, bo widziałam go… w kamerce na żywo!

 

W szkole podstawowej pisałam listy do Świętego Mikołaja. Nigdy nie otrzymałam od niego odpowiedzi – nie wiem czy moje życzenia były tak nierealne, czy Święty miał zbyt dużo pracy, aby mi odpowiedzieć. Będąc już prawie dorosła, bo na studiach, dowiedziałam się, że istnieje pewne magiczne miejsce w Laponii – wioska Świętego Mikołaja, w której Święta Bożego Narodzenia trwają okrągły rok!

 

DAWNO DAWNO TEMU W LAPONII

Dokładnie w latach ’80 XX wieku  8 km od Rovaniemi w Finlandii postanowiono wybudować wioskę Świętego Mikołaja. Legenda mówi, że Święty Mikołaj mieszkał tam już od II Wojny Światowej i to właśnie stąd co roku wyruszają sanie Świętego Mikołaja zaprzągnięte w renifery i wraz ze Świętym rozwożą prezenty dzieciom na całym świecie. W wiosce jest mnóstwo atrakcji: Poczta Świętego Mikołaja – można tu nie tylko nadać list, ale też kupić przeróżne rzeczy związane ze świętami. Z kolei wszystkie listy stąd nadawane otrzymują specjalny stempel Świętego Mikołaja. Można też zamówić specjalny Personalizowany List od Świętego Mikołaja, który dojdzie do nas w Boże Narodzenie – szczegóły znajdziecie TUTAJBiuro Świętego Mikołaja – ulokowane jest w głównym budynku wioski, gdzie turyści mogą porozmawiać oraz zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Na miejscu znajdują się również restauracje i sklepy, w których można kupić przedmioty związane z Mikołajem oraz Laponią. A gdyście chcieli spędzić noc w wiosce świętego Mikołaja to możecie, bo znajduje się tam również hotel, w którym można zorganizować spotkanie z Mikołajem. Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi mieści się dokładnie na kole podbiegunowym – to biała linia przebiegająca przez środek wioski z napisami w kilku językach i podana wartością szerokości geograficznej kręgu polarnego. Linia jest bardzo popularna wśród turystów i każdy chętnie robi sobie zdjęcie na kole podbiegunowym.

 

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA ŻYWO

A teraz mam dla Was coś, co przypadkowo odkryłam parę dni temu, ale już teraz wiem, że będę z tego korzystać przez najbliższe dni.

Święty Mikołaj Laponia kamera na żywo – to rzecz, która może ucieszyć i małego, i dużego. Na kamerze zobaczycie LIVE wszystkich gości, którzy aktualnie odwiedzają Świętego Mikołaja w Laponii SANTA CLAUS LIVE 

To trochę tak, jakbyśmy sami tam byli, prawda? Ja muszę przyznać, że w naszym domu Święty Mikołaj online bywa codziennie, bo uwielbiam oglądać te wizyty różnych rodzin, rozmowy i wspólne zdjęcia z Mikołajem. Miszel i Gabi również oglądanie Świętego na żywo bardzo cieszy!

 

 

KIEDY I JAK

Niżej zobaczycie daty, w których możecie „odwiedzić” Świętego Mikołaja przez cały rok! Bo Świętego można oglądać od 1 września do końca sierpnia. Wioskę Świętego Mikołaja można odwiedzić nie tylko zimą, ale również wiosną, latem i jesienią. Z wiadomych względów najpiękniej jest tam właśnie zimą – biały krajobraz wspaniale działa na klimat tego miejsca, ale gdybyście przejeżdżali tamtędy w innej porze roku, to również warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce.

 

01.09. – 30.11. Poniedziałek – Niedziela 10.00 – 17.00
01.12. – 06.01. Poniedziałek – Niedziela 9.00 – 19.00
07.01. – 31.05. Poniedziałek – Niedziela 10.00 – 17.00
01.06 – 31.08. Poniedziałek – Niedziela 09.00 – 18.00

 

Niżej dni, kiedy Święty ma święta i wolne

  • 30.04. 10.00 – 15.00
  • 01.05. 12.00 – 15.00
  • 24.12. 09.00 – 15.00
  • 25.12. 12.00 – 17.00
  • 31.12. 9.00 – 17.00
  • 1.1. 12.00 – 17.00

 

PRAWDZIWY ADRES DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jeśli chcesz napisać list do Świętego Mikołaja, to możesz skorzystać z jego prawdziwego adresu:

Święty Mikołaj / Santa Claus Office
JOULUMAANTIE 1
96930 ARCTIC CIRCLE, ROVANIEMI
Laponia, FINLANDIA

oraz adres a-mail: INFO@SANTACLAUSOFFICE.COM

Na adres pocztowy Mikołaja przychodzi rocznie ponad 700 000 listów ze 150 krajów – w tym oczywiście również i z Polski. Ja swoje listy do Świętego Mikołaja wysyłałam bez adresu, więc może dlatego nigdy nie otrzymałam odpowiedzi. Za rok napiszemy list z Gabi – i mam nadzieję, że otrzymamy odpowiedź od Mikołaja!

 

 

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas! Pachnąca choinka w domu, świąteczne ozdoby, prezenty, a czasami i śnieg za oknem – to wszystko sprawia, że piękne wspomnienia same się tworzą. A my, rodzice, możemy sprawić, że dziecko zapamięta klimat bożonarodzeniowy na bardzo długo!

I może Święty Mikołaj online na żywo w tym dopomoże?

 

Zdjęcia: www.visitrovaniemi.fi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.