Chania – piękne portowe miasteczko na Krecie ze świetną atrakcją dla dzieci

Rejs statkiem ze szklanym dnem

Jak wspominałem w którymś wcześniejszym wpisie, z Krety przywiozłem prawie 2 tysiące zdjęć i tak sobie przeglądam w wolnej chwili czasami i wiecie co?

 

 

Czasami mówią, że kiedy biegasz z aparatem, żeby uwiecznić moment to tak naprawdę w danej chwili momentu tego nie przeżywasz – ja staram się to pogodzić, trudno ocenić na ile to wychodzi no bo nie wiem jak bym ten moment przeżył bez aparatu. Wiem natomiast jak bardzo jednak doceniam to, że mam ten sprzęt foto przy sobie, w momencie powrotu do domu i kiedy na karcie znajduję zdjęcia często będące dla mnie samym niespodzianką.

 

 

Wiecie – chcąc przeżyć wydarzenie w czasie bieżącym i jednocześnie robiąc zdjęcia którąś z tych rzeczy musisz robić nieco automatycznie, na pół świadomie. Mając pod okiem dwójkę dzieci w nowym miejscu raczej świadomie skupię się na nich a strzelanie aparatem “zautomatyzuję”. I w taki właśnie sposób tu pstryknę, tam pstryknę, niby od niechcenia a potem w domu: o! to w porcie takie ładne zrobiłem, o, i ten dom też mam na zdjęciu! wow, udało mi się ten widok ustrzelić jednak! 🙂 Tak właśnie było podczas spaceru w Chiani, jej nabrzeżu i porcie.

 

 

Tak też było na stateczku – wiało, bujało, stateczek płynął, dzieciaki szalały a ja próbowałem coś im zachować z tych chwil. Chyba się udało. Poznajcie Nicka – “My name is Nick, Nick the Greek” jak sam mówi o sobie i jego łódkę z przezroczystym dnem. Nick zabiera dzieciaki tą łodzią na mały rejs by pokazać to co żyje na dnie, wyławia też rozgwiazdy i jeżowce ku uciesze małolatów. A ku jeszcze większej ich uciesze daje posterować łodzią. I pierwszego dnia pobytu na Krecie właśnie znajomi zabrali nas na te atrakcje.

 

Samo miasteczko też ma świetny klimat, więc nie tylko woda ale i ląd zapewnia mnóstwo atrakcji. Polecamy spacer ciasnymi uliczkami, obiad w nadbrzeżnej tawernie no i łódkę ze szklanym dnem 🙂

 

 

A na rodzinne wycieczki polecamy bardzo wygodne buty dla całej rodziny:

 

– dla przedszkolaka ECCO COOL KIDS piękne czerwone w rozmiarze 27-34 TUTAJ

– są też boskie kolory dla małego dziecka ECCO INTRINSIC MINI w rozmiarze 19-26 TUTAJ

– i kilka wersji kolorystycznych dla mamy ECCO COOL 2.0 w rozmiarze 35-42 TUTAJ

 

Komentarze