Park Miniatur Budowle Świata i Pałac Wojanów oczami Gabi i Misi

 

Niedaleko Osady Śnieżki jest mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jedną z nich jest Park Miniatur Budowle Świata oraz Pałac Wojanów.

 

My obie zwiedziliśy jadąc tam Osadową Ciuchcią, czy moze bardziej autobusikiem – Delfinkiem, to naprawdę mega atrakcja, dziewczyny od pierwszego dnia pytały kiedy pojedziemy delfinem, ale tata zostawił to jak wisienkę na torcie na ostatnie dni pobytu!

 

PARK MINIATUR BUDOWLE ŚWIATA

 

Park Miniatur Budowle Świata położony jest w miejscowości Mysłakowice przy trasie Jelenia Góra – Karpacz (8 km od Jeleniej Góry i 8 km od Karpacza). Znajdziecie tu miniatury najsłynniejszych budowli z 5 kontynentów. Są tu zarówno modele budowli istniejących, jaki i tych których już nie można zobaczyć, bowiem do naszych czasów przetrwały jedynie ich ruiny, albo zostały zburzone. By ukazać ich piękno wybrano moment czasowy, gdy budowle te prezentowały się najokazalej.

Modele zrealizowano w skali 1:25; 1:50; 1:100 . Zastosowanie różnej skali miało na celu uwidocznienie detali poszczególnych budowli. Wszystkie modele zostały wykonane przez profesjonalnych modelarzy w naszej pracowni. Miniatury budowane były w oparciu o plany budowli opracowane na podstawie dokumentacji technicznych oraz fotografii poszczególnych obiektów.

Przy każdym eksponacie umieszczono informację zawierającą opis danego obiektu, jego krótka historię oraz kilka ciekawostek. Zwiedzanie Parku można zakończyć w kawiarence, gdzie przy kawie lub herbacie mogą się państwo ciszyć się nowo doznanymi wrażeniami.

Na terenie Parku znajduje się bezpłatny parking (samochody osobowe) oraz wydzielone miejsca dla autokarów.

CZYNNE CAŁY ROK od godziny 10:00 – 18:00

Bilet normalny 14 zł, ulgowy 12 zł, są również bilety rodzinne.

Adres:

Park Miniatur Budowle Świata
58-533 Mysłakowice
ul. Łokietka 20

Telefon: +48 605 210 520
E-mail: budowleswiata@gmail.com

 

 

PAŁAC W WOJANOWIE

Pałac posadowiony na wysokim cokole, przechodzącym w taras po stronie południowej. 3-kondygnacyjny z mezzaninem na planie zbliżonym do kwadratu z okrągłymi alkierzowymi wieżami, nakryty stromym dachem namiotowym. W elewacji ogrodowej rozległy taras z bocznymi schodami, skrajne naroża flankowane przez oranżerie. W elewacji frontowej zachował się dwudzielny portal zwieńczony fryzem, na którym umieszczono tarcze herbowe, obramienia okien w dolnej kondygnacji oraz wewnętrzny portal prowadzący do piwnicy. Korpus boniowany zwieńczony krenelażem. Wnętrze 2-traktowe i 3-dzielne. Znaczna część wyposażenia XIX w. pałacu uległa zniszczeniu w przeciągu lat powojennych i pożaru w 2002 r. Szczęśliwie zachowała się sala balowa z polichromią oraz ornamentalne malowidła sklepień z jednej z górnych kondygnacji wież. Źródło: Wikipedia

Wstęp do Pałacu w Wojanowie jest bezpłatny.

Adres:

Pałac Wojanów
Wojanów 8
58-508 Jelenia Góra
telefon: +48 75 754 5300+48 697 082 944

 

 

Komentarze