Kalevala – Lapońska wioska w samym sercu Karkonoszy

 

Lubimy nasze rodzinne podróże małe i duże. Często z takiego zwiedzania przygotowujemy relację. Dziś zabieramy Was do wyjątkowego miejsca, jakim jest Kalevala – Lapońska wioska w sercu Karkonoszy.

 

LAPOŃSKA WIOSKA

Czy widział ktoś z Was lapońską wioskę? Ja też nie, ale teraz można to zrobić w Polsce, ponieważ Michał Makowski wraz żoną to prawdziwi entuzjaści Laponii oraz Finlandii. Kilka lat temu wpadli na pomysł, by utworzyć taką wioskę w sercu Karkonoszy, zaledwie 5 km do Karpacza.

Kalevala to prawdziwa lapońska wioska, którą normalnie można odwiedzić i poczuć się, jak w Finlandii. W wiosce czeka mnóstwo atrakcji, jest:

  • Dom Muminków,
  • prawdziwe renifery,
  • namiot Wikingów,
  • sauny fińskie,
  • beczki kąpielowe,
  • a nawet pokoje / domki do wynajęcia!

 

KALEVALA HOTEL

Jeśli ktoś z Was chce spędzić dzień lub w dwa w tym wyjątkowym miejscu, to może wynająć sobie pokój, a właściwie mały namiot. Aby wejść i sprawdzić ceny kliknik tutaj

Fińska Wioska Kalevala

 

A oto niektóre opinie:

„Magiczne miejsce, pełne serca. Właściciele to cudowne osoby, z którymi się czujesz jak z przyjaciółmi. Sauna, zapach Karkonoszy, możliwość spaceru z urwisami: Kalevem, Sampo i Lappim. My mamy euforię – w skali 1-10, to miejsce to 100.”

 

„Cudowne miejsce, serce właścicieli, pyszne śniadanie, spacer z psami, karmienie reniferów, sauna, wspólny grill, klimat, wrócimy zimą, dziękujemy:)”

 

FIŃSKIE SŁODYCZE

Nie lada gratką są też fińskie słodycze, które można kupić w sklepiku mieszczącym się na terenie Kalevali. To prawdziwa okazja dla każdego wielbiciela słodyczy!

 

KALEVALA ADRES I TELEFON

Serdecznie zachęcamy Was by odwiedzić to magiczne miejsce przy okazji pobytu w Karpaczu lub specjalnie wybrać się tam na kilka godzin. To wyjątkowe miejsce na mapie Karkonoszy – warto tam być!

Adres:

Kalevala
ul. Lapońska 1
58-564 Borowice

 

Bezpośredni kontakt z właścicielem:

Michał Makowski
Tel. 791 589 644

 

ZWIEDZANIE, CENY BILETÓW I MEDIA

Kalevala jest obecna na Instagramie – obecnie ma 7.605 obserwujących. Jeśli chcesz możesz dołączyć klikając TUTAJ https://www.instagram.com/kalevala.pl/

Jeśli chcesz zwiedzić wioskę lapońską w Borowicach to Kalevala zaprasza w każdy weekend.

  • Zwiedzanie odbywa się soboty i w niedziele (dwa wejścia dziennie) o godzinie 12:00 oraz o godzinie 14:00. Bilety można zakupić na miejscu.
  • Bilet ulgowy dla dzieci od 3 roku życia oraz młodzieży do 18 roku życia to koszt 25 zł.
  • Bilet normalny to koszt 30 zł.

W razie pytań proszę dzwonić pod numer +48 723 586 759

 

UWAGA:

Na całym terenie Kalevali obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Dotyczy także parkingu i ryneczku.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.