Blog parentingowy dla mamy i taty. Prawdziwy parenting i lifestyle z dzieckiem. Początkowo ciążowy, teraz rodzinny.

Na kolki Lefax i… pies

Nie wiem, czy to były kolki, ale Gabi dzisiaj była bardzo niespokojna…

Od rana ładnie jadła, była grzeczna, idealne dziecko. Po godzinie 15:00 zaczęła bardzo płakać – taki głośny, krzykliwy płacz. Próbowaliśmy noszenia, głaskania, ale nic nie pomagało. W końcu przypomniałam sobie, że  Moja Mutti kupiła dla Gabi LEFAX.

Nie myślałam, że będę musiała LEFAX tak szybko (Gabi jutro kończy 4 tygodnie) podawać córeczce. Tym bardziej, że uważam, co jem, aby wykluczyć właśnie kolki. Gabi nie miała twardego brzuszka (czytałam, że kolka właśnie się tym charakteryzuje), ale LEFAX pomógł. Niestety, chyba kolki nas nie ominą. Na szczęście jesteśmy na to przygotowane 🙂

Dodatkowo podgrzałam Gabi psa. Pies ma w środku pestki wiśni.

Minuta w mikrofalówce i wspaniale ogrzał brzuszek Mojej Małej Foczki. Pies to ekologiczny termofor. Ciepło pestek wiśni utrzymywane jest przez ok. 10 min. Termofor wspaniale sprawdza się w dolegliwościach brzuszkowych małego dziecka.  Pies po podgrzaniu ma zapach świeżo upieczonego chleba – może ten zapach też wpływa kojąco na Gabi. Termofor podobno też można używać latem – woreczek z pestkami należy włożyć na godzinę do zamrażarki i ochładzacz gotowy 🙂 Za rok może wypróbujemy zimną wersję psa. Tymczasem cieszę się, że mam taki podgrzewacz brzuszka i najważniejsze, że po położeniu psa na brzuszek Gabi, zaraz usłyszałam i poczułam, że działa – efekt działania psa był widoczny w pieluszce 😉 Ekologiczny termofor świetnie sprawdza się w: problemach z jelitami, zimnymi stopami lub zapaleniu oskrzeli.

Suchy termofor to bezpieczny i naturalny produkt. Utrzymuje temperaturę przez długi czas dzięki doskonałym właściwościom termicznym pestek wiśni, docenianych już od kilkuset lat. Niewielki wymiar i waga termoforka sprawdzi się doskonale przy rozgrzewaniu niemowlęcych brzuszków podczas kolki niemowlęcej.


Ciepłe okłady przynoszą ulgę w różnych dolegliwościach:

  • kolka, bóle brzucha, wzdęcia
  • bóle miesiączkowe
  • dolegliwości neurologiczne, reumatyzm
  • bóle zatok – bóle stawów, opóźniona bolesność mięśni (“zakwasy”)
  • ogrzewanie zmarzniętych dłoni lub stóp

Zimny okład sprawdzi się w przypadku:

  • stłuczeń, zwichnięć, opuchlizn,
  • migren i bólów głowy,
  • ukąszeń owadów,
  • likwidacji podpuchniętych “poduszeczek” pod oczami.

Mam nadzieję, że jutro nie będę musiała używać LEFAXu albo psa. Ten dzisiejszy płacz był ogromnie przenikliwy i taki żałosny. Wolałabym go już nigdy nie słyszeć.

Zdjęcia: sosrodzice.pl, www.sabsimplex.info.pl, www.amazon.de

Komentarze